Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Защо е толкова трудно да се наеме едностаен апартамент в София

Публикувано от alhimi 
Re: Защо е толкова трудно да се наеме едностаен апартамент в София
19-04-2007 - 12:55:02
Ослушвайте се за излизащи в чужбина. Приятели, познати, познати на познати. Не всички си дават жилищата под наем.
Аз например съм пуснал едно момче в апартамента си (4ст. в центъра, след основен ремонт, ново мебелиран) за 90лв на месец. Просто да го наглежда.
Re: Защо е толкова трудно да се наеме едностаен апартамент в София
19-04-2007 - 13:09:38
Напишете до каква цена търсите, обзаведено или не, кои райони Ви вършат работа
Re: Защо е толкова трудно да се наеме едностаен апартамент в София
19-04-2007 - 14:26:27
Ще отговоря на въпроса защо е трудно.
Защото България още не функционира правилно като държава. Който е живял в "нормална " държава знае как (почти) всичко функционира като идеално смазан механизъм. В България (почти) всичко поскърцва и затова е трудно. Администрацията е тромава и некадърна, на фирмите все още им липсва опит и в професионалната част, и в мениджмънта и в работата с клиенти. Самите хора също се учат как се работи и живее в в условията на развита държава (към което се стремим). Та още доста време много, много неща ще бъдат трудни, не само наемането на едностаен апартамент.
Re: Защо е толкова трудно да се наеме едностаен апартамент в София
19-04-2007 - 23:05:58
avatar
Браво, nihonjin, много точно!
Защото всеки иска нещо по-евтино това е причината!
20-04-2007 - 08:12:55
avatar
nihonjin Написал:
-------------------------------------------------------
> Ще отговоря на въпроса защо е трудно.
> Защото България още не функционира правилно като
> държава. Който е живял в "нормална " държава знае
> как (почти) всичко функционира като идеално смазан
> механизъм. В България (почти) всичко поскърцва и
> затова е трудно. Администрацията е тромава и
> некадърна, на фирмите все още им липсва опит и в
> професионалната част, и в мениджмънта и в работата
> с клиенти.
Самите хора също се учат как се работи
> и живее в в условията на развита държава (към
> което се стремим). Та още доста време много, много
> неща ще бъдат трудни, не само наемането на
> едностаен апартамент.

Най-търсеното нещо в София за под наем са именно гарсониери, боксониери и таванчета. Всеки иска да не дава излишни пари на вятъра и това разбираемо именно заради това всеки търси нещо малко. Когато обаче говорим за адски много хора, които търсят един и същи тим жилища било то за купуване или за наемане резултата е един и същ - вдигане на цените НЕ от брокерите разбира се, а от намодателите и продавачите. И това е така, защото когато за една прилична гарсониера заведеш на оглед 15 човека за три дни веднага му хрумва на човека, че може да качи цената и го прави. Всички са забелязали, че колкото е по-малко жилището толкова по-скъпо струва то на кв.м. И за това най-малко са криви брокерите коментари като "на фирмите все още им липсва опит" някак си не вписват в тази тема. В бранша недвижими имоти има фирми работещи от началото на 90-те години и до днес и това ако не е опит здраве му кажи.

Та всеки трябва да знае, че най-трудното нещо в София е да наемеш и да купиш гарсониера, защото всички търсят точно това. Потърсете тристайни панелки да речем - избор дал господ, но понеже са по-скъпи (логично) няма такова търсене и предлагането е голямо.




Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?
Re: Защо е толкова трудно да се наеме едностаен апартамент в София
20-04-2007 - 08:26:02
Продавач, гузен негонен бяга. smiling smiley

Нямах пред вид агенциите за НИ в частност, а всички фирми в БГ (включително и агенциите де) smiling smiley
Може да е по-трудно да се наеме/купи едностаен от това да се наеме/купи тристаен, но не ми казвай, че който иска тристаен, веднага без никакви проблеми ще си намери. Не, пак ще е трудно по изброените в предния ми пост причини.
Е, ако при теб дойдат хората може и да е лесно, но могат ли всички да дойдат при теб? Затова в горния пост си оставях вратичка с думата "почти".

Успешен ден!
Re: Защо е толкова трудно да се наеме едностаен апартамент в София
20-04-2007 - 10:22:56
Винаги е по-изгодно да се наеме или закупи по-голям апартамент от едностаен, тъй като цената на кв. метър на едностайните е най-висока!
Разбира се, всеки предпочита да е самостоятелен пред възможността да намери още един човек и да си подели наем с него и затова търсенето е все така голямо и динамично.
Re: Защо е толкова трудно да се наеме едностаен апартамент в София
21-04-2007 - 19:21:25
avatar
nihonjin Написал:
-------------------------------------------------------
> Продавач, гузен негонен бяга.
>
> Нямах пред вид агенциите за НИ в частност, а
> всички фирми в БГ (включително и агенциите де)
> Може да е по-трудно да се наеме/купи едностаен от
> това да се наеме/купи тристаен, но не ми казвай,
> че който иска тристаен, веднага без никакви
> проблеми ще си намери. Не, пак ще е трудно по
> изброените в предния ми пост причини.
> Е, ако при теб дойдат хората може и да е лесно, но
> могат ли всички да дойдат при теб? Затова в горния
> пост си оставях вратичка с думата "почти".
>
> Успешен ден!

Все пак всичко зависи от изискванията и възможностите на купувача... Трябва ли да пояснвям, че имах предвид не, че е супер лесно и безпроблемно да си намериш триастаен, а че е много по-трудно да си намериш гарсониера няма да се поватарям защо ок?

[forum.imoti.net]





Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2007-04-21 19:43 от Продавач.
Re: Защо е толкова трудно да се наеме едностаен апартамент в София
21-04-2007 - 19:25:50
avatar
admin Написал:
-------------------------------------------------------
> Винаги е по-изгодно да се наеме или закупи
> по-голям апартамент от едностаен, тъй като цената
> на кв. метър на едностайните е най-висока!
> Разбира се, всеки предпочита да е самостоятелен
> пред възможността да намери още един човек и да си
> подели наем с него и затова търсенето е все така
> голямо и динамично.

И аз това казвам и ще допълня, че тъй като цените от доста време са доста соленички всеки гледа да си "спести" ненужните стаи за да не плаща за "излишен лукс".
Аз живея в тристаен апартамент с брат ми и на практика едната стая изобщо не я използваме... всъщност там си държа зимните гуми :}
Това е причината ако не ти е необходимо да не плщаш още няколко хиляди евро за тристаен и търсиш двустаен респективно едностаен. Само, че до този гениален извод не е стигнал само един, а всички хора - съответно те са много повече от тези, които биха си купили тристайни апартаменти... Останалото го казах вече защо най-търсени са гарсониерите панелки и двустайните ново строителство.

Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2007-04-21 19:32 от Продавач.
Re: Защо е толкова трудно да се наеме едностаен апартамент в София
28-04-2007 - 10:14:13
ЗАЩО да е трудно?

Например АЗ имам подобен апартамент и на чудесно място. Откога съм го дала на фирма да ми търси наемател - но не ми намират.

Никой от вас не каза КАКВА е цената за едностаен апартамент?

От друга страна - да пуснеш семейство в апартамента си е рисковано, както съм чула - може да не искат да си отидат после. А за нисък наем - не си струва да пускаш, защото след всеки наемател трябва да се прави ремонт и ВИНАГИ остава нещо неплатено!

Имам и такъв въпрос: разбрах, че в Бг има някакъв нов и висок данък - "смет". Сега, когато не живея там - съм освободена от него. Ако пусна наематели - КОЙ би трябвало да плаща този данък?

Л.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход