Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Re: Агенции, Брокери, Портали
16-05-2007 - 18:12:26
Че премълчават недостатъци е повече от вярно, а и като им зададеш въпроса се опитват да шикалкавят. А да вземат две комисионни трябва да е недопустимо. Все едно един адвокат да защитава две страни едновременно.
Re: Агенции, Брокери, Портали
16-05-2007 - 20:31:25
avatar
r_stoma Написал:
-------------------------------------------------------
> Продавач яростно защитава брокерите - верно е
> повече разбират от документи ( нали с това се
> занимават ), но всичко щеше да е прекрасно, ако
> освен комисионна която им се полага, носеха и
> някаква отговорност. Не да ми предлагат парцели в
> парк на които никога нищо няма да се построи или
> пък два пъти ми предлагаха имот, който попада 80%
> под разширение на булевард и т.н. За любителите на
> точните факти - агенцията е "Олимп ЮВ". И на
> скицата се вижда ясно и те пак се опитват да ме
> мамят. Какъв комисион заслужават тези?

Само така поздравления! А сега попитай тук във форума кой брокер работи с Олимп ЮВsmiling smiley)) Аз ще ти подскажа - НИКОЙ! За това информирайте се поне повърхностно преди да работите с някой посредникwinking smiley

Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?
Re: Агенции, Брокери, Портали
16-05-2007 - 20:34:40
avatar
r_stoma Написал:
-------------------------------------------------------
> П.С. Други пък ми продават имот, обаче поставят
> условие сделката да се оформи като дарение.
> Агенцията си чака комисиона, а аз да му мисля
> когато някой оспори дарението. Дори не обясняват,
> че има риск. Който се сети - сетил се. Това не го
> наричам работа, а опит за измама. Не заслужават
> комисион, а прокурор. А иначе работата никак не е
> лесна. Не трябва всички да страдат заради такива
> идиоти. Но това е във ваши ръце драги брокери -
> организация си имате. Измислете нещо - начин на
> работа, някакви лицензи или нещо което да
> гарантира на клиента, че работи с нормална агенция
> и брокер. Иначе ще си пишем по сайтовете всякакви
> случки до второ пришествие.

Ами ние мислим по цял ден как да се спрявим с плявата, но уви няма закон, който да регламентира нашата дейност и резултата са отзивите във форума. А иначе аз не защитавам всички брокери разбира се и за това настоявам да се цитират имена тук:

[forum.imoti.net]






Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?
ок
16-05-2007 - 21:03:25
avatar
evgenia Написал:
-------------------------------------------------------
> Продавач,
>
> 1. Не смятам, че съм корифей в бизнеса.
> Аз казвам, че написаното от мене се отнася за
> нй-добрите оферти, а ти "Тези неща се случват пак
> повтарям само за много евтини неща и такива с
> малка квадратура". Благодаря за дефиницията.
> Между другото защо ли ми се струва, че в момента
> се търсят предимно жилища с малка квадратура. В
> момента според мене пазарът на жилища на по-малка
> обща стойност е на продавача, за по-висока не
> знам, но предполагам, че е на купувача.
>
> 2. Кой защитава интереса на купувача:
> а) той самия. Всеки трябва да внимава все пак.
>
> б) Ако има кредит - повече бих вярвала на юриста
> на банката, отколкото на брокера. Просто интереса
> на купувача и банката съвапдат в по-голяма степен.
>
> У нас агенциите носят само морална отговорност.
> Има ли случай, в който агенция връща част или
> цялата взета комисонна? Например ако продавачът се
> откаже, агенцията на купувачът ще му върне ли част
> от парите. Или ако след продажбата, възникнат
> други проблеми, да ги наречем по-общо измами,
> агенцията, която не си е свършила работата, ще
> носи ли материална отговорност?
>
> в) Нотариус - Бих обърнала повече внимание при кой
> нотариус се изповядва сделакта. Вероятността да
> попаднеш на некадърен нотариус е много по-малка от
> тази да попаднеш на некадърен брокер.
>
> А що се отнася до въпроса, кой плаща комисонните -
> отговоът е елементарен и постоянен. Звучи ми като
> въпроса "кой плаща рекламата". Всичко се плаща от
> купувача.
>

> Що се отнася до усилията Ви да защитавате цялата
> гилдия, дори разбирайки проблемите -аз Ви се
> възхищавам.


2. Кой защитава интереса на купувача:
а) той самия. Всеки трябва да внимава все пак
.


Интереса на купувача се защитава от неговия брокер ако има такъв с подписан посреднически договор! Иначе ако купувача е сам разбира се, че "той самия"smiling smiley

б) Ако има кредит - повече бих вярвала на юриста на банката, отколкото на брокера. Просто интереса на купувача и банката съвапдат в по-голяма степен

За да се стигне до кредит ако вашия посредник е в час би трябвало предварително да ви запознае с условията на няколко банки и заедно да изберете най-доброто за вас. За да не се разкарвате излишно до няколко банки, но това само като вметка го казвам. А иначе ДА на юриста на банката може да се вярва повече, защото той коли и беси така да се каже стига да има изобщо казус върху, който да спорят брокера и юриста на банкатаsmiling smiley)) Другото нещо е, че когато желаете кредит и решите да го направите заедно с вашия брокер шанса да ви одобрят по-бързо и изобщо да ви одобрят е много по-голям. Обяснявам защо - защото когато някой клиент е (на кантар) да бъде одобрен (изключвам случаите на хората със заплати и на книга по 2000лв) той ще бъде одобрен когато има посредник. Причината се крие в това, че ако банката не одобри моя клиент аз ще му уредя кредит в друга банка, а и следващите клиенти ще водя в същата, а не в предишната, която е откзала на моя клиент. А банките не са малко и се борят за клиенти:ami: както всички знаем.

А интереса на банката съвпада така както с интереса на купувача така и с имота предложен за ипотека от продавача winking smiley

"У нас агенциите носят само морална отговорност. Има ли случай, в който агенция връща част или цялата взета комисонна?"

ДА има такива случаи и не един са те!!! А ако искате някой да бъде отговорен за вас бъдете и вие към него. Сключете договор с посредника за търсене или продаване и тогава не само, че може да бъде отговорен, а можете и да го осъдите :!:

"Или ако след продажбата, възникнат други проблеми, да ги наречем по-общо измами, агенцията, която не си е свършила работата, ще носи ли материална отговорност?"

Измамите на 99% стават БЕЗ участието на агенции, защото след една с измама агенцията и нейния бизнес е свършено! Измамите стават от предоверяване случки много, а ако искате мога да дам и примери winking smiley Иначе да ще носи агенцията отговорност разбира се!

"в) Нотариус - Бих обърнала повече внимание при кой нотариус се изповядва сделакта. Вероятността да попаднеш на некадърен нотариус е много по-малка от
тази да попаднеш на некадърен брокер."


Щом смятате така по-добре проверете срещу колко нотариуси се водят дела и колко от тях вече не практикуват и защо е такаsmiling smiley И докато некъдърния брокер можеш лесно да го смениш нотариуса когато изповяда сделката не можеш да го смениш... А псоле пък ходи съди юрист при това нотариус да видим лесно ли ще еsmiling smiley И въпреки, че не е лесно има осъдени и такива срещу, които се водят дела - а защо ли???????

"А що се отнася до въпроса, кой плаща комисонните - отговоът е елементарен и постоянен. Звучи ми като въпроса "кой плаща рекламата". Всичко се плаща от купувача."

От купувача е разбира се - той е човека с парите, но иначе за рекламата по тази логика излиза, че всички плащаме за всичко, но както и да е:ami:

"Що се отнася до усилията Ви да защитавате цялата гилдия, дори разбирайки проблемите -аз Ви се възхищавам"

За което благодаря, но както виждате не ми е лесноsmiling smiley)))

Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?
Re: Агенции, Брокери, Портали
16-05-2007 - 21:07:28
avatar
evgenia Написал:
-------------------------------------------------------
> Продавач,
>
> още 1 уточнение за изречението "Ако решиш да
> купиш, моите лични наблюдения са, че дадената
> агенция, защитава интереса да се осъществи
> сделка.", времето не стига и все спестявам
> обяснения.
>
> Ако разделим работата на агенцията на 2 части -
> а)намира имот
> б) подпмага документалното оформяне на сделката.
>
> В случая, в който купувачът търси сам, не се
> възползва от т.а), но има предимство при огледи
> (ако и това го отречеш....)
>
> Жорното изречение се отнася за т. б - все пак
> повечето агенции не са за 1 ден и правят това,
> което е по силите им за документалното оформяне.
> Ако твърдиш обратното излиза, че има агенции на
> продавача, които знаят някакъв недостатък на имота
> и работят в комбина с продавача, за да минат
> купувача.
>
> Извинявай, но в случая ти отправяш серизоно
> обвинение в непочтеност и опит за измама към
> своята гилдия, с което аз не съм съгласна.
>
> Нормално е, целта на агенцията да е по-висока
> печалба/приход. Ако има възможност по 1 сделка да
> вземе 2 пъти повече пари ще го направи, иначе са
> луди.
>


"Ако твърдиш обратното излиза, че има агенции на продавача, които знаят някакъв недостатък на имота и работят в комбина с продавача, за да минат купувача."

Ако разглеждаме нещата тоя е комбина с оня и обратното вие бъдете в комбина с вашия брокер и тогава комбината на продавача е разбита напълно налиsmiling smiley))
Но сега по сериозноsmiling smiley Всъщност не говоря за измами в никакъв случай, но иде реч също за сериозни неща като на пример ако в района има по-изгоден имот, който не се предлага от агенцията на продавача те как мислите дали ще ви го предложат???
Само в тази посока помислетеsmiling smiley




Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?
Re: Агенции, Брокери, Портали
16-05-2007 - 22:15:45
Само да добавя малко информация за комисионните:

В САЩ са както следва:

6 % е стандартната комисионна за покупко-продажба на имот
5 % е намалена комисионна за покупко-продажба, в случаи където брокера продава вашия имот, след като преди години Ви го е продал
4 % или твърда такса 2000 $ - 2500 $ е т.нар. дискаунт брокеридж, където Вие показвате имота, брокера само Ви го рекламира

В САЩ на адвокатите им е забранено да изпълняват функциите на брокери, поради конфликт на интереси. Тоест: адвоката отговаря пред страната, която го е наела и е длъжен да КРИЕ всякаква информация от трети страни, която би довела до загуби на възложителя. БРОКЕРА от друга страна няма право да КРИЕ !!! дори да му е възложено да Ви представлява. Постига се прозрачност на пазара, и ясно определена отговорност. А нотариуса е почти елиминирана фигура - вписването се извършва в общината от брокера. (почти всеки брокер има нотариален печат, а заверка на подпис струва 1 долар). Защо не се противите, че нотариусите товарят отгоре ??? Повечето нотариуси, с които съм работил в БГ дори не четат какво им давам като документи, а нотариалните им актове са ПЪЛНИ с грешки от Копи+Пейст.

По отношение на комисионните в Ирландия, малко странни са тези цифри 1% ??? Има разлика между solicitor и broker - ние работим с няколко брокера в Дъблин и Корк и те си товарят 10 % върху нашата цена ( с вкл. 3 %) ! - при това не извършват никаква работа освен да им дадат нашите телефони/емаил. Съща е картинката с клиентите от Гърция и Великобритания. Ние им взимаме 3 % те ги товарят 10 % !!!
Re: Агенции, Брокери, Портали
17-05-2007 - 08:52:42
Продавач,и всички онези,защитаващи яростно "отличната "работа на гилдията!!!!

Ето ви материал за размисъл:
Попадам на обява за парцел за къща в Овча Купел,отиваме на оглед,мн ни харесва и казваме-това ще е!Обаче вали дъжд и не излизаме от колата,седим си вътре с брокерката и коментираме парцела,дори имаме избор-те са два,и двата с лице на 2 улици,но разликата в квадратурата е 200 кв.м и естествено 8000 евро.Но!кое надделя да се спрем на по-малкия?Ами това,че на скицата на двата съседни парцела има изобразен преминаващ колектор през по-големия,като само частично го засяга.На практика има си строително петно,но не е центрирано по средата на парцела,а в по-задната му част.А малкия-парцел като слънце.Брокерката ни убеждава колко по-добре е да си вземем по-малкия.Собствениците мислили да си оставят големия за тях,да не гопродават.Ние ще ви провери мвсичко,ще подготвим сделката,бъдете спокойни,отивайте си на почивка и като се върнете вс ще е готово.Това е месец август 2004 година!Показа ни къде "там някъде"се намира парцела(посочи го от колата разбира се,нали валеше дъжд),и разбира се посочи места,които нямаха дори граници с въпросните парцели.Дори в деня на изповядване на сделката не беше актуална данъчната оценка,инсценираха неактуална данъчна оценка,заради която се наложи да "тичат дообщинат", а ние бяхме с дете на 1 годинка и то разбира се се нуждаеше от сън(след 4 часово чакане при нотариуса и забавената оценка),наложи се да оставим майка с парите и да изчака там да се върнем.И точно докато ни е нямало---познайте:пред нищо неразбиращата жена се изповядала сделката,тя подписала,дала парите(а собствениците дори не искали да ги броят,от гузна съвест ли,заговорила в този момент или просто от страх да не се върнем и не усетим някоя нередност).След няма и 1 час майка се прибира у дома и казва,че сделката е сключена!!!!
А трябваше да ни изчакат,без нас да не протича.Собственици на имота са родителите ми.Нотариуса си е мъмрилпод носа неразбираемо,но майка е била спокойна,защотоима вяра в нас.Какво сес лучва?
След 1 година от новия собственик на "обременения" парцел разбираме ,че не неговия,а нашия е обременен,и то не частично,ами изцяло,колектора го дели наполовина по дължина.
А брокерите си пибраха паричките,измамиха ни от всякъде заедно със собствениците.На нас какво ни остана?Да водим дела за анулиране на договор?и да ни върнат парички в размер на данъчна оценка?Или както ни посъветваха от В иК-ами продайте го,знаете ли тук всеки ден се провверяват едни исъщи парцели по подобен начин и все от различни хора-един го купил-разбрал-продал го на друг-разбрал-продал го на трети!!
Наистина невероятна идея!
Всички са обременени от това мошеничество-и комисионерите-брокери,и служителите от ведомствата,и потърпевшите и изстрадали вс тези проблеми.
Какво ще ме посъветвате да правя?За това ли дадох пари на брокерите-за да ми пробутат местенце-слънце ?само за райграс?Ако някога ми се наложи отново да помисля за къща-знам какво да правя!!!!
За това си и купих имот от Строител-директно,без Комисионерки-мърли.

Моя съвет към вс брокери-когато продавате и предлагате имот започнете с проблема му или с риска от закупуването му.Не може като брокер да не знаете че има ли канал наоколо,той може и да не е разположен така както е показан на ЧИРП.Всяко укриване е умишлено подвеждане и измама.

Мн ме е яд на оправданията,които изчитам в страниците ви,господа и госпожи брокери!
За това няма да редактирам дългите си изречения,ако може така да се нарекат.Това е чувството,което обзема всеки потърпевш като нас,а те са МММНННОООГГГООООО,повярвайте ми!

Ако желаете да изтриете срама от името Брокер-моля помогнете с нормален и резултативен съвет.
Нали повечетоотр АНИ-та работят с печени адвокати,може би знаете как мога да си реша проблема.

Извинявам се,ако езика ми е остър,но не мога да пиша спокойно и да обсъждам спокойно този проблем.

И понеже ме питахте коя е агенцията и колегите ви,помогнали ни за тази "радост"-ето имената им:
ШНЕЛ ЕООД с управител Пепи Сепетчиева И БРОКЕРКА- Диди.

Много ще съм благодарна за коментари и съвети.

Хубав и успешен ден на всички! :g: :g: :g:
тези пък кои са???
17-05-2007 - 19:18:26
avatar

"Мн ме е яд на оправданията,които изчитам в страниците ви,господа и госпожи брокери!
За това няма да редактирам дългите си изречения,ако може така да се нарекат.Това е чувството,което обзема всеки потърпевш като нас,а те са МММНННОООГГГООООО,повярвайте ми!

Ако желаете да изтриете срама от името Брокер-моля помогнете с нормален и резултативен съвет.
Нали повечетоотр АНИ-та работят с печени адвокати,може би знаете как мога да си реша проблема."


Такаааааааааааа да разбирам ли, че от един случай и една агенция вие си правите извод за работата на всички????????

:g: :g: :g:

Да изтрием срама ли??? Нека да го изтрият тези, които има от какво да се срамуват в случая въпросната да го наречем агенция... Между впрочем кои за бога за ШНЕЛ ???

[www.comfort.bg]

!? moody smiley:

За първи път през живота си чувам за съществуването на подобна агенция признавам си, ако някой ги е чувал моля дайте да ги видим аз не откривам такава агенция... eye popping smiley

Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?
Re: Агенции, Брокери, Портали
17-05-2007 - 20:56:41
Освен със сухо строителство се занимават и с ТОВА!
Abu
Re: тези пък кои са???
17-05-2007 - 21:57:35
Аз съм ги чувал: по телевизора гледах едно образователно филмче от Германия и героинята често повтаряше името на спонсора - ШНЕЛ! Явно са популярна фирма. Сигурно има и фирма "Натюрлише талант"...
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход