Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Агенции, Брокери, Портали

Публикувано от Анонимен потребител 
Re: Агенции, Брокери, Портали
13-05-2007 - 00:12:39
avatar
Всъщност говорех за щатите, а информацията ми за там е от два източника като единия е човек работещ тази професия от 22 години тамsmiling smiley

Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?
да бе 0.00001%
13-05-2007 - 00:15:09
avatar
de da znam? Написал:
-------------------------------------------------------
> Samo da spomena 4e v zapadnite strani njama
> nikade(e po4ti de)komisiona 6%.V nai-zapadnata
> evropeiska strana-Ireland koissiona e m/u 0.7 i
> 1.0% i se pla6ta samo ot prodva4a(da samo ot
> prodava4a) Ne go priemaite kato zaiajdane a samo
> kato uto4nenie!

Значи гордо можем да зявим, че те имат най-ниския комисион в света на недвижимите имотиwinking smiley. Малко не ми се вярва, но не споря, защото точно за там нямам информация. Май комшуто от Гърция пък бяха на много по-голям процент от нашия, но нека някой купувал или продавал там да каже. Но естествено никой не сеща да каже, че има страни в които покупко-продажба на недвижим имот без агенция за недвижими не е позволено от закона. Когато това стане в тук разбира се комисиона ще бъде съвсем друг. А и хората на запад са свикнали да ползват услуги, а тук всички са специалисти по всичко, майстори, треньори по футбол (около 7 милиона), президенти (същия брой), кметове и т.н. Ние сме страната на дървените философи - всички много говорят и мислят, че разбират от всичко, но всъщност можещите са нищожен процент. Ако всички толкова можеха и разбираха от всичко нямаше да има бизнес в България и щяхме да си живеем в социалистическия строй. Цена на хляба 20 стинки, билетчето за градския транспорт по 6 стинки, една средна заплата за цяла България, панелни апартаменти с предварително записване и кредит от "десекаса". КГБ, УБО и държавна сигурност, които бдят и докладват в колко часа лицето е излязло от вкъщи и с кого си е пило кафето, от къде краде по туба нафта всяка седмица и кой го е уредил с нова жигула без да чака 5 години за да си я купи.
Та така малко се отклоних от темата - сориsmiling smiley)))
Всеки да си гледа в неговата чиния казвам аз, а не в тази на комшията и докато не се отучим от тези навици соца и неговите абсурди ще ни преследва още две поколения. Който смята, че се правят лесни пари в недвижимите имоти - да заповяда нека опита. Когато фалира след няколко месеца нека да дойде и да сподели тук как е минало всичко - разбира се не очаквам някой да си признаеsmiling smiley))



Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2007-05-13 00:34 от Продавач.
Re: Агенции, Брокери, Портали
13-05-2007 - 00:16:42
broker111,
Май се позложи! clap:
Re: Агенции, Брокери, Портали
13-05-2007 - 05:32:00
брокер111,

В една нормална държава тези които наричаш "цървули" са основните клиенти на АНИ. Така че по-кротко.
Re: Агенции, Брокери, Портали
13-05-2007 - 14:39:58
avatar
Брокер111, от последния ти пост и от тези които си поствал по-рано е повече от очевидно, че по-голям цървул от теб в този форум няма. smiling smiley А това за дългогодишния платежоспособен клиент естествено не е вярно, просто продаваш на този, от който можеш да изкопчиш по-голяма комисионна. Остналото е мижи да те лажим...

Напълно съм съгласен с Продавач, че в България всички са специалисти по-всичко. Особено що се отнася за брокерите....
Re: Агенции, Брокери, Портали
13-05-2007 - 15:45:47

до: zlostyr

защо ли се обиждаш толкова много, гузен негонен бяга
за платежоспособният клиент следното: аз не изкопчвам комисионна, на мен ми я дават и за това ме търсят. Разбираш ли сега разликата между мен и между тези дето ви се връзват на акъла и ви обясняват каква е професията брокер.
Re: Агенции, Брокери, Портали
13-05-2007 - 16:33:29
broker111,

що не вземеш една биричка и да седнеш пред телевизора да гледаш ф-1,защото, започваш все-повече да се излагаш и да затъваш?Един замогнал се човек няма твоето поведение и речников багаж.Вместо да се перчиш и да кудкудякаш колко велик брокер си,по добре си почини,че утре те чака тълпа от"платежоспособни клиенти".

И "broker№1",не е комисионна,а комисион.
winking smiley



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2007-05-13 17:42 от komin4e.
Re: Агенции, Брокери, Портали
13-05-2007 - 18:40:28


до: komin4e

нещо си се объркала/л човека, и не е лошо да си провериш речника, не се перча и никога не съм се перчил, просто казвам какво е положението. Трябва да съжалявам ли според теб, че не съм вашият тип брокер и че не ламтя и не говоря постоянно за комисионни и пари. Някъде в мой пост да сте видяли да рева че незнам колко време не съм изкарал пари и колко било трудно и как колеги с 15 годишен стаж от осем месеца нямат сделка и т.н. Затова повечето хора ви мразят и непрекъснато ви оплювът. Явно така си изкарвате трохите, какво да направя. И е крайно време вече да се разбере, че брокер не е някоя бабичка без работа или пък новодошъл провинциалист в София, който знае къде е само Централна гара и Студентски град. Публична тайна е че повечето брокери не правят разлика между удостоверение за наследници и нотариален акт. Затова ще се обяснявате във форума на сулю и пулю каква ви е работата и колко ви е комисионната. Докато брокери като вас си мислят, че турист ( разводач ) и брокер е едно и също все ще сте на това дередже.

В България е комисионна, а не комисион и подобни глупости.
Май този ваш комисион си остава само една далечна мечта.
Re: Агенции, Брокери, Портали
14-05-2007 - 00:54:58
Komin4e i Prodava4
Primer: ka6ta prodadena za 315000 euro,komission malko pod 3000 ili okolo 1 %. agentsia Remax-edna ot nai-golemite v sveta.koito ne vjarva ima telefoni i internet i lesno se proverjava.I vsi4ko se pla6ta ot prodava4a.Sa6toto e i s naemite-komisiona se pla6ta ot naemodatelja.Kolkoto do 4ujdata 4inija sam saglasen makar i ne napalno?!ami to ako savsem ne gledame v 4ujdata 4inija , ami 4e to 6te sme kato kone s kapatsi(izvinjavam se za izraza).Ot taja 4ujda 4inija moje da vidi6 ja njakoja nova interesna mandja , ja nov na4in na gotvene i sevirane ,moje pak i ot samata 4inija novi ne6ta da nau4i6?!E zavisi ve4e i koi za kakvo gleda !
A i drugo da kaja prosto kato li4no mnenie- ne mislja 4e horata na zapad sa s ne6to po dobri(4itavi,svesni,umni i t.n) ot nas bulgarite(ta bili i darveni filosofi) !
Re: Агенции, Брокери, Портали
16-05-2007 - 10:55:26
Qvno che ima brokeri, koito znaqt kakvo pravat i takiva, koito ne. Spored men problema e che pazara v momenta e sravnitelno maluk a brokerite ugasno mnogo i giveqrt na principa sdelka godina hrani.

Molq da mi obqsnite kakva e procedurata, ako az si imam broker i kupuvacha si ima drug. Ste trqbva li az da platq 12%??? Ste vdigne li brokera na prodavacha cenata oste poveche ponege ne sum direkten klient ?

Interesuva me zastoto taka izliza che kupuvacha nqma smisyl ot uslugite na sobstven broker, a trqbva da polzva tozi na prodavacha? taka li raboti pazara?

Molq, ochakvam pomosht zastoto sferata na nedvigimi imoti e istinska ludnica confused smiley
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход