Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Агенции, Брокери, Портали

Публикувано от Анонимен потребител 
и като сте тгърнали да смятате...
12-05-2007 - 12:49:49
avatar
Спрямо средната заплата сметнете да речем - печалбите на строителите и на банките... winking smiley
И продължавате да НЕ разбирате, че работата на брокера не е само пускане на реклама, въртене на телефони, ходене по огледи и преглеждане на документи макар, че дори само последното при грешка може да ви коства загубени няколко пъти размера на огромния комисион, който искате да си спестите...

Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2007-05-12 12:52 от Продавач.
Re: Агенции, Брокери, Портали
12-05-2007 - 17:14:02
Освен проверка за тежести на имота какви други проверки извършва брокера след подписване на предварителен договор?Задавам този въпрос,защото смятам че едва 1/1000 от брокерите си вършат работата!! :g:
Re: Агенции, Брокери, Портали
12-05-2007 - 22:48:02
нappychild,
Хайде да си изясним,какво значи услуга:
1-ви вид -услуга между съседи,приятели ,познати на принципа-"дай ми-на ти".Плаща се с ангажимент,евентуално с Ваша услуга след време или в ......
2-ри вид-услуга получена от предприятия,извършващи дейности от сферата на услугите.Няма да ги изброявам,нямат край.Тук попадат и АНИ.И тук ще пропусна да изброявам,как се поддържа офис,техника,работни места,плащане на данъци,телефони,транспортни разходи,работно време/понякога по-вече от 12 часа/,реклама,за да може обявата да стигне до клиента с многото "питанки".Спокойно може пак да кажете-"е,какво толкова?"

Започва все по-вече да назрява у мен убеждението,че наистина трябва да се взема такса оглед.Не искаш да подписваш договор за поръчка или протокол за оглед-няма проблем!Плащаш за "екскурзовод".Утре нека да отиде с друга агенция-пак такса!
Вместо да работи с една ,и при сделка да му приспаднат паричките.
За проверки и изчистване на документалната част на даден имот,няма да коментирам.Продавач съвсем ясно и подробно го описа, а е и мляно тук по форума многократно.И ако някой си мисли,че може да се оправи без агенция-да го направи.Свободен избор. Много ми хареса това с "пускането на някакви искания до държавни институции".Аз знам,че не мога да си оправя сам колата,затова ходя на сервиз.Плащам си като поп и не мрънкам.Но тенденциозно да се черпи информация,само и само да се мине ,без да се плати за предоставена услуга- това
вече е "НЕРЕДНО"Никой няма да ви вземе на сериозно само с обаждане по телефона.
А това за средната работна заплата и стойността на комисиона,просто го забравете!
Вас не ви питам, колко получавате на този фон СРЗ,че си купувате и жилище за 60-65000Е.Хайде да престанем да се ровим в супника на другия.Тези соц.години са направили големи бели.
Моля,да бъда извинен за малко резкия ми тон,но вината не беше моя!
:ami:
П.П.Във форума има тема:"Апартамент под възбрана".Прочетете го.Ще Ви е от полза.
Re: Агенции, Брокери, Портали
12-05-2007 - 22:58:10
Точно защото се доверих на "брокерки",вече притежавам парцел,"проверен изцяло" от тях,върху който може би и картофи не мога да отглеждам,на хубаво и комуникативно място в градската част.Добре звучи,нали?
Re: Агенции, Брокери, Портали
12-05-2007 - 23:18:31
Samo da spomena 4e v zapadnite strani njama nikade(e po4ti de)komisiona 6%.V nai-zapadnata evropeiska strana-Ireland koissiona e m/u 0.7 i 1.0% i se pla6ta samo ot prodva4a(da samo ot prodava4a) Ne go priemaite kato zaiajdane a samo kato uto4nenie!
Re: Агенции, Брокери, Портали
12-05-2007 - 23:42:58
rosisd Написал:
-------------------------------------------------------
> Точно защото се доверих на "брокерки",вече
> притежавам парцел,"проверен изцяло" от тях,върху
> който може би и картофи не мога да отглеждам,на
> хубаво и комуникативно място в градската
> част.Добре звучи,нали?


Преди 2 седмици бях на прехвален зъболекар за пломбичка.Онзи ден остана в ябълката.Какво трябва да кажа и да направя?Може би и на Вашето работно място няма "мърлячи"?
:cry:
Re: Агенции, Брокери, Портали
12-05-2007 - 23:53:45
de da znam,
В България комисиона варира от 2,5 до 3%.В зависимост от сумата на сделката може да падне и на 1-1,5%.Аз не знам коя агенция работи на 6%,но.........А по отношение на западните страни-информацията не ти е точна.
Re: Агенции, Брокери, Портали
12-05-2007 - 23:54:55
Не мога да разбера защо всички колеги се занимават да обясняват за работата си и заплащането и на сулю и пулю. Оставете ги да си чукат по вратите и да си търсят каквото искат. Всеки от нас си има собствени клиенти и си работи с тях. На никой не му трябват своботните електрони, решили да спестят от комисионната. Сто пъти съм казвал, че комисионната е толкова, който иска да я плаща, който не да ходи да пасе трева. До кога трябва да се занимавате да обяснявате на разни дриплювци, продали наследственият си апартамент на баба си каква ви е работата. Последно само искам да кажа на специалистите ( продали най - много по един два наследствени имота ), че една агенция може да има и 1000 оферти в имоти.нет, но това нищо незначи. На хората, занимаващи се сериозно с имоти им е ясно, че се публикуват оферти, които не са продадени преди това на сериозни купувачи. Всичко, което е в имоти.нет, в имот.бг, в пресата и така нататък е втора ръка. И е съвсем ясно, че хубав имот ще го предложа на дългогодишният ми платежоспособен клиент, от колкото на накой цървул, седнал да рови в имоти.нет и да си чеша езика във форума
rosisd - ха
13-05-2007 - 00:09:23
avatar

Освен проверка за тежести на имота какви други проверки извършва брокера след подписване на предварителен договор?Задавам този въпрос,защото смятам че едва 1/1000 от брокерите си вършат работата!!

То ако ставаше въпрос само за проверки щеше да ни е много лесно наистинаsmiling smiley

:} :} :}

1. Знаете ли какво е документ за идентичност и в какви случай се вади той?
2. От къде се вади и за колко време става това?
3. Знаете ли как можете да разберете колко пъти е купуван и продаван един имот и къде може да проверите за това и по колко начина може да стане?
4. Къде можете да проверите на едно лице (да речем на човека от който купувате имот) всички сделки с имоти, които е имало на негово име?
5. Знаете ли кои имоти обикновено са с незаличени ипотеки?
6. Знаете ли какво е незаличена ипотека и как става процедурата колко време отнема тя и къде се прави?
7. Знаете ли какво се прави когато искате да продадете/купите имот с незаличена ипотека във фалирала банка?
8. Знаете ли какви документи трябва да изисквате при покупка на имот освен нотариален акт и актуално (повтарям актуално) удостоверение за тежести?
9. Знаете ли, че в много градове има номера на блокове, букви на входове и номера на апартаменти, които се дублират и до какво може да доведе това и как и дали може да се избегне?
10. Знаете ли как се пише молба за удостоверение за тежести когато иде реч за ново строителство?
11. Знаете ли какви документи да приложите към молбата за да не ви я върнат след седмица и да я подавате отново?
12. Знаете ли какъв е процента при измами с недвижими имоти БЕЗ участието на агенции за недвижими имоти? Тук ви подсказвам: а) 97% б) 98% в)99%

Мога да продължа да пиша, но хайде вие ми отговорете на половината от тези въпроси правилно за да видя дали има смисъл да си правя трудаsmiling smileyeye popping smiley

Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?
Re: Агенции, Брокери, Портали
13-05-2007 - 00:11:11
avatar
rosisd Написал:
-------------------------------------------------------
> Точно защото се доверих на "брокерки",вече
> притежавам парцел,"проверен изцяло" от тях,върху
> който може би и картофи не мога да отглеждам,на
> хубаво и комуникативно място в градската
> част.Добре звучи,нали?

ОК бихте ли споменали техните имена и тяхната агенция моля ви?
Ако не в противен случай моля не слагайте всички под общ знаменател!:g:

Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход