Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Агенции, Брокери, Портали

Публикувано от Анонимен потребител 
Re: Агенции, Брокери, Портали
03-05-2007 - 23:12:29
Не съм и никога не съм бил брокер, ама на чужд гръб и 100 тояги са малко. Аз бих казал че точно хаоса и взаимното недоверие са доста стресов (стресиращ, ако ти харесва повече smiling smiley) фактор, не че оправдавам брокерите и не че не съм им набрал от времето като си имах работа с тях.
Re: Агенции, Брокери, Портали
11-05-2007 - 00:24:01
Az vse oste ne moga da razbera zasto trqbva da dam 2000-3000leva na nqkoi samo zastoto sum se obadila na nqkakyv telefon i sa me zaveli na nqkakyv ogled. Az realno ne poluchavam nikakva usluga a plashtam mnogo poveche ot edna mesechna rabotna zaplata. Nqkak si ne mi se vigda spravedlivo.

Ot izvestno vreme tyrsq da kupq imot i ne znam kakvo da napravq za da izbegna da tyrs qobavi po portali i vestnici i vseki den da se zaredq da telefoniram po 1 chas a horata koito sa brokeri dori ne mogat da uredqt ogled!!! I ako resha da polzvam uslugite na broker koito da mi tyrsi aparatament (pone da zaslugi nqkak vsichkite tezi pari) kak toi ste nameri oferta ot drug broker - ste si delqt komisionnata ili kakvo? ili prosto trqbva da se nadqwam nqkoi prodavach da se obadi na syshtiq broker?!

Re: Агенции, Брокери, Портали
11-05-2007 - 20:23:24
Че кой ви е поискал 2000-3000лв.само за обаждане и разходка? moody smiley:
Re: Агенции, Брокери, Портали
11-05-2007 - 22:22:03
avatar
zlostyr Написал:
-------------------------------------------------------
> "Ако някой си мисли, че работата на брокера е като
> тази на екскурзовода само да води хората по огледи
> жестоко се лъже. Това е една от най-стресовите
> професии и са малко тези, които издържат повече от
> година-две"
>
>
>
> Отдавна не бях влизал в този форум, но виждам, че
> тук става все по-интересно
>
>
> Толкова е стресиращо да четеш обяви по вестниците,
> да се надлъгваш с колеги, да ходиш по огледи, да
> баламосваш купувачите колко е хубаво преходното
> жилище на последния етаж(когато сградата е на кота
> 0) и как му го продаваш почти за без пари, само
> защото ти е много симпатичен. Не бих издържал и
> месец на това напрежение
>
>
> П.П. Между другото се казва "стресираща", а не
> "стресова" професия.
>
>
>
> Редактирано 2 пъти, последният път 05/03/07
> 11:03PM от zlostyr.


Тъй като съм тръгнал да разпускам тази вечер нямам време да влизам в подробности да обяснявам същността на работата. Злостъре ти имаш ли представа брокера какво друго прави освен освен да върти на ден по 1200 телефона и да води клиенти по огледи? Питам, че ако случайно имаш представа да не си губя времето да обяснявамsmiling smiley А примерите, които даваш са ми под нивото за да ги коментирам.

П.П.

Приемам забележката, но това не променя фактаeye popping smiley

Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?
Re: Агенции, Брокери, Портали
11-05-2007 - 22:33:10
avatar
happychild Написал:
-------------------------------------------------------
> Az vse oste ne moga da razbera zasto trqbva da dam
> 2000-3000leva na nqkoi samo zastoto sum se obadila
> na nqkakyv telefon i sa me zaveli na nqkakyv
> ogled
. Az realno ne poluchavam nikakva usluga a
> plashtam mnogo poveche ot edna mesechna rabotna
> zaplata. Nqkak si ne mi se vigda spravedlivo.
>
> Ot izvestno vreme tyrsq da kupq imot i ne
> znam kakvo da napravq za da izbegna da tyrs qobavi
> po portali i vestnici i vseki den da se zaredq da
> telefoniram po 1 chas a horata koito sa brokeri
> dori ne mogat da uredqt ogled!!! I ako resha da
> polzvam uslugite na broker koito da mi tyrsi
> aparatament (pone da zaslugi nqkak vsichkite tezi
> pari) kak toi ste nameri oferta ot drug broker -
> ste si delqt komisionnata ili kakvo? ili prosto
> trqbva da se nadqwam nqkoi prodavach da se obadi
> na syshtiq broker?!
>
>



Олеле виждам, че за първи път се сблъсквате с пазара на НИ. Нямам време тази вечер да се обяснявам на всички за това на бързичко ще ви кажа, че ако смятате, че работата на брокера приключва с намирането на желания имот значи сте се объркали жестокоsmiling smiley Всъщност тогава започва втория и най-важен етап според мен - да се стигне до изповядване на сделката. Т.е. да се провери имота ви и всичките му настоящи и предишни собственици до девето коляно какви са и какви са ги вършилиsmiling smiley За да не се окаже, че купувате имот продаван от един човек (в нотариалния акт да речем, че фигурира като единствен собственик) и вие като човек решил да си спести тези 2 000лв сте решили, че и сам ще се оправите (евентуално) - прочитате документа и след преглед по лична карта решавате, че всичко е наред и си го купувате - ок нали?

Е ок ама има няколко НО...какви може да са те според вас щом няма смисъл да използвате някакви си ексурзоводи дето ви искат пари за без никаква работаsmiling smiley? Имате ли си и бегла представа дори?

happychild - очаквам вашия отговор ако имате такъвconfused smiley

Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?
Re: Агенции, Брокери, Портали
11-05-2007 - 22:39:30
avatar
komin4e Написал:
-------------------------------------------------------
> Че кой ви е поискал 2000-3000лв.само за обаждане и
> разходка?

Важното е да се говорят общи приказки в множествено число както обикновено от хората "крадящи" инфо дали могат да се оправят сами без лошите брокериwinking smiley
Между другото какво стана по тази тема тук:
[forum.imoti.net]


Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?
Re: Агенции, Брокери, Портали
12-05-2007 - 11:43:02
Imah predvid che kato kraen klient na edin broker az poluchavam samo uregdane na sreshta s prodavacha i ako resha da kupq imota mi se iska komisionna. Zasto se pravite che ne znaete za kakvo govorq :g:

Kolkoto do proverkite koito prawqt brokerite ne sum syvsem naqsno naistina, no do kolkoto znam prosto puskat nqkakvi izkaniq do dyrgavni institucii za koito pak az plashtam i tova e vsichko. Cenata koqto slagat za tazi usluga e NEVEROQTNO NADUTA :g: Ako chovek razpolaga s milioni moge i da ne mu puka az obache za da izkaram tezi pari mi trqbva dosta vreme i usliliq. Megdu drugoto tezi pari oblagat li se vyobshte?!

Ne iskam da rabotq bez broker a to i ne moge(btw az i sus brokertie oste nqmam uspeh).

Obqsnete mi kakvo tolkova pravi toi che da mu dam vsichkite tezi pari???
Re: Агенции, Брокери, Портали
12-05-2007 - 11:56:07
avatar
happychild Написал:
-------------------------------------------------------
> Imah predvid che kato kraen klient na edin broker
> az poluchavam samo uregdane na sreshta s
> prodavacha i ako resha da kupq imota mi se iska
> komisionna. Zasto se pravite che ne znaete za
> kakvo govorq

>
> Kolkoto do proverkite koito prawqt brokerite ne
> sum syvsem naqsno naistina, no do kolkoto znam
> prosto puskat nqkakvi izkaniq do dyrgavni
> institucii za koito pak az plashtam i tova e
> vsichko. Cenata koqto slagat za tazi usluga e
> NEVEROQTNO NADUTA Ako chovek razpolaga s
> milioni moge i da ne mu puka az obache za da
> izkaram tezi pari mi trqbva dosta vreme i usliliq.
> Megdu drugoto tezi pari oblagat li se vyobshte?!
>
> Ne iskam da rabotq bez broker a to i ne moge(btw
> az i sus brokertie oste nqmam uspeh).
>
> Obqsnete mi kakvo tolkova pravi toi che da mu dam
> vsichkite tezi pari???


Така по ред на номерата: първо "като тръгнете да го купувате" много ясно, че ще ви искат пари само че те се искат на предварителния договор надявам се знаете какво е това. А не се искат ей такааeye popping smiley . Второ работата на брокера не свършва само с подписания предварителен договор, защото винаги има проблеми с някои от документите или поне аз до сега съм имал може би само веднъж случай в които всичко ама всичко и от двете страни - продавач и купувач беше напълно изрядно...
Трето проверките за тежести не са единственото нещо, което се прави за една сделка. Четвърто искат ви парите на предварителен договор, защото после ще забравите да си платите - ФАКТ! Пето - явно не ми отговорихте на въпроса, защото просто незнаете, но търсите начин да минете без брокер - успех ви желая в начинанието, но повече ме яд в колко грешна насока ви е насочено мисленето за това и се занимавам да пиша :g: Шесто - явно не разбирате, че тази информация в интернет не се появила от самосебе си, а някой се е погрижил тя да е на ваше разположение там. Как мислите, че се появяват всички тези снимки и описания на имотите там - качват се сами ли? :ami: Седмо - "az poluchavam samo uregdane na sreshta s prodavacha" това по принцип е едно най-важните неща за да си купите избрания имот, но в никакъв случай не е САМО мисля, че по-горе обясних. А ако сте попаднали на някакви некъдърници вече не мога да бъда отговорен за целия бранш, но и вие ако сте недоволни от нещо и някой просто напишете конкретно от какво и най-вече от КОЙ.

Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2007-05-12 12:00 от Продавач.
Re: Агенции, Брокери, Портали
12-05-2007 - 12:12:56
Ideqta mi da postna v tozi blog beshe za da potyrsq informaciq kak se kupuva gilishte. Ot okolo 2 sedmici se opitvam da naprawq tova nesto. Obadih se na dvama brokeri na koito kazah kakvo tyrsq i ediniq mi vurza tenekiq a drugiq oste ne mi e uredil ogled. Az se obagdah na desetki obqwi - na BROKERSKI firmi , nikoi ne mi se obadi v otgovor vypreki izrazen interes ot men. BEZ BROKER syvsem ne stava predpolagam.

Sled vsichkoto tova otnoshenie se zamislih za KOMISIONNATA. Znachi kato cqlo ot teb razbiram che puskaneto na obqvi, govoreneto po telefona i preglegdaneto na dokumenti ste mi struva UJASNO MNOGO PARI.
Kolko e srednata zaplata v Sofiq ? i kolko puti po neq vie poluchavate? i kakvo pravite v zamqna? otnoshenieto mi se struva neredno :g:

Az iskam da plashtam, no da znam za kakvo
Re: Агенции, Брокери, Портали
12-05-2007 - 12:32:30
avatar
Да разбрах разковничето на проблема ви от самото начало! Този проблем не е само ваш, а на всички между другото визирам размера на комисиона. Това не го решавам аз в частност какъв да бъде процента той е един за целия пазар и е бил тема на дискусията тук във форума хиляди пъти явно не сте чели много назад по темите. Като цяло каква грешка правят ВСИЧКИ купувачи. Звънят в 7-8 или дори в 20 агенции с едно и също искане - "Ало аз търся да купя гарсониера тухлена в южни райони без първи и последен етаж до 30 000Е" - е ок ама то такова животно няма на пазара и за това най-малко са виновни брокерите. Второ като се обадите с едно и също търсене в 50 агенции това няма помогне, защото това, което търсите да речем, че го има като предлагане в няколко жилищни блока в София (съвсем хипотетично) и всичките 25 брокера ще ви заведат да видите едни и същи жилища, което е напълно безмислено. Трето ще ви дам съвет как е най-добре да го направите. Направете си среща в офиса на някоя агенция (по възможност такава с поне 100-ина имота в наличност) и споделете вашето желание. А именно "Аз разполагам с такава и такава сума искам да си купя в този район ще ми стигнат ли средствата и ще мога ли да го купя това без да тегля кредит?" Попитайте за реда с комисионните кое как се прави и т.н. С обаждания по телефона и заявки тук там за невъзможни търсения няма да стане!

"Sled vsichkoto tova otnoshenie se zamislih za KOMISIONNATA"

Всъщност проблема ви не е в отношението, а в размера на комисиона както вече стана ясно. А вие как си обяснявате, че сте се обадили на десетки обяви и никой не ви е потърсил да ви предложи това, което търсите??? Има ли го изобщо това, което го търсите на пазара????????

На запад обикновено комисиона се плаща само от продавача и той варира около 6%, а купувача не плаща нищо допълнително. В България тези проценти се делят по-равно между купувач и продавач. Разбира се има оферти с "БЕЗ комисион от продавача", но това е така просто защото той е включен в цената и на купувача му изглежда, че не плаща нищо. Докат вие сега като сте сметнали средната работна заплата в БГ и ни правите сметката колко получаваме. Тази сметка трудно можете да я направите, защото освен приходи има и разходи, но това е дълга тема. Ще ви кажа само, че за някои от по-евтините имоти има случай когато разходите за реклама, телефони и огледи отказват брокерите да се заемат с продажбата или отдаването им под наем. Но разбира се вие си гледате нещата само от вашата камбанария това е класически случай.

Ако искате да не занимаваме форума пуснете ми на лично съобщение това, което търсите или ако искате направете го тук в темата за да видим дали имате основвание да се оплаквате от отношение...






Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход