Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

къде мога да намеря оферти за продажба на жилище от частни лица или строителни фирми без да минавам през агенция?

Публикувано от stork 
ЗДравейте! Ще съм благодарна на всички, които ми помогнат да избегна рекета на агенциите за да си купя жилище в София smiling smiley ПОЗДРАВИ! :} eye popping smiley :}



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2007-02-05 16:23 от stork.
ами може да пуснеш търсачката на сайта като макрираш "само частни обяви".
Има и линк "Нови сгради" горе в дясно - даже е в зелено.

Ако си се ориентирала към новото строителство - обикаляш квартала и четеш по табелите пред строежите - после звъниш

Ограничавате си избора жестоко
05-02-2007 - 16:42:34
avatar
От 100 имота един не е през агенция ако спестяването на комисион за вас е основното при избора на жилище ще ви бъде много лесно, защото ще избирате из между изключително малко на брой жилища. Но иначе Тинки може да ви инструктира добре признавам winking smiley
Давам ви пример да речем за Младост 1 - търсите хипотетично двустаен апартамент САМО от частно лице и се оказва, че има само една оферта. Търсите от всички и ви излизат 44 оферти...като между другото офертата на "частното лице" е една от най-неизгодните - 60 000Е, а "рекетьорите" от агенциите ви предлагат и далеч по-добри оферти.

Между другото вероятно човека, който е решил да си продаде сам апартамента е скъперник (надявам се, че вие не сте, но май и вие сте така...нищо лично) тааа... той за да може да вземе повечко парички го обявява без агенция... Представям си ако се срещнат двама скъперника какъв пазарлък ще бъде леле лелеееееsmiling smiley))))) Успех в търсенето ви желая.

Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?



Редактиран 2 път(и).Последна редакция на 2007-02-05 16:51 от Продавач.
Разлепване на афиши и пускане на обяви и ако има късмет да стане...smiling smiley
05-02-2007 - 16:54:45
avatar
Или пък обикаля цяла София (или там от който град е) и разлепва листчета по спирките - "КУПУВАМ ДВУСТАЕН ЕДИ КЪДЕ СИ БЕЗ ПОСРЕДНИК. ЧАСТНО ЛИЦЕ СЪМ. Телефон 08........"

Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2007-02-05 16:57 от Продавач.
stork, колкото и да изпитвам смесени чувства към брокерите (меко казано) те съветвам най-чистосърдечно да се постараеш да си намериш свестен брокер и да си платиш комисионна за да ти е мирна главата, защото е безумен пазарът, куцо и сляпо купува и продава и аз мисля, че си струва да си платиш спокойствието.

Продавач, не знам дали съм споменавал пред теб, че работата ми е подобна на твоята, само дето не търгувам с парцели и жилища а с друга стока, по-ликвидна. Посетил съм и редовно продължавам най-големите борси, за които си чувал, срещал съм се многократно с колеги от най-големите - в топ-20 инвестиционни банки в света и тук и при тях, зад морета и океани и повярвай ми, никога, ама никога не съм си позволил нито пък съм чул те да си позволят и да намекнат за това, каква е моята склонност към ликвидност , за да бъда по-ясен, ако не си чел Кейнс - готовността ми да похарча нещо, хеле пък да им мине през ума да обсъдят публично дали съм стиснат или не. Аз като техен , подчертавам, потенциален клиент, не реален клиент.
То си е до култура.

Е, за това, драги, и ти, Продавач, и Камелия, и останалите борци за хляба комисионерски, НЕКОЛЕГИ (Чели сте, ако не Кейнс, то надявам се Алиса в страната на чудесата) , нашите брокери , от които ти се опитваш да се дистанцираш често, предвид низа от безобразия, които правят 99 процента от тях, дълго още ще са нашите брокери и мои и на доста други хора ХЕКОЛЕГИ и НЕТЪРГОВЦИ и те ще са на светлинни години от онези, другите брокери, нали разбираш какво искам да кажа...

Нищо лично...
Hei stork razbiram te napulno a tezi ot agenciqta nemogat.Az do predi mesec tursih taka parcel i vse me vodeha na edni i su6ti i nqkvi mijavi nakraq si namerih prekrasen parcel ot 4astno lice .S prodava4a daje stanahme blizki i vsi4ko vurvi 6-predvaritelen dogovor,kaparo,4akame okon4atelen i toi i az dovolnismiling smiley.
Taka 4e 6te te posavetvam da obikalqsh po stroejite i da zvunish na firmata stroitel na ostavenite telefoni.Ina4e nie 6te po4vame da stroi nadqvam s v na4aloto na lqtoto no mislim v na4aloto da ne prodavame a i da prodavame edva li 6te e 4rez zgenciq ot koqto faidata e nikakva pri nali4ie na korektnost ot dvete strani.
A i po dobre advokat koito naistina 6te zashtitava pravata ti...
Lek den
Стефане жив и здрав да си, но явно ти куца чувството за хумор... И всъщност аз не съм казал, че ТИ си стиснатsmiling smiley)) защото нямам никаква представа кой си и какъв си и не те познавам, че да изказвам мнение що за човек си. Аз коментирах въпроса на stork и неговата за мен лично обида с изказването "рекета на агенциите"... Грубичко изказване и именно за това и аз бях малко саркастичен на принципа - каквото повикало такова се обадило. Не разбирам с какво теб съм засегнал с това изказване или пък от къде ти реши, че имам проблем с възпитанието...???!!!

"...нашите брокери , от които ти се опитваш да се дистанцираш често, предвид низа от безобразия, които правят 99 процента от тях..."

А това пък си е лично твое мнение до което незнам как точно си стигналsmiling smiley)) Но моите наблюдения (а те са ежедневни) че процента не е 99, а около 50-60% и останалите 40% не можеш да махнеш с ръка и да кажеш - абе и те нищо не струват и вършат безобразия winking smiley .

И продължавам да не разбирам един вид ти като адвокат на всеки форумец плюещ брокерите ли се явяваш или просто да се намираме на приказка...smiling smiley))? Нищо лично...

Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?
Обикаляне по строежите значи му е майката...
06-02-2007 - 11:49:51
avatar
:} Радост ще ми позволиш да не се съглася с мнението ти нали winking smiley ? Особено ако си в ролята на продавач да ми кажеш, че "файдата от агенцията била никаква" това за мен означава, че хич не си в час. Но за да не опираме до кой е прав и кой е крив ще ти задам един въпрос - защо пазара на продажби се държи от агенциите на 95%? Все си мисля, че не е защото няма "файда" от тях, но ти помисли може да извадиш някой довод.

Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?
Dear Mr. StefanB,

We didn't read anything at all and I apologise that we are not able to elevate ourselves to your investment banking level of knowledge and relations. But since you have it you should be able to understand our role in the real estate market and you, Mr. Executive, should appreciate the efford of some of the people working in this business to really make the things the way they should be, to really make a difference. Because we are not only fighters for bread, as you say, but some of us are also fighting to show to people like you how things can be managed and done professonaly, but it is hard, you know, because people like you and many people in Bulgaria know everything about everything.
I bow down before your intelligence and experience!

Yours sincerely,

Plamen Putsov,
A fighting for bread commission agent
smiling smiley
06-02-2007 - 12:05:23
avatar
Ей най-после вече не съм сам. Поздрави Пламене!!! clap:
Всъщност Стефан като, че ли пише от служебния компютър в БНБsmiling smiley

Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2007-02-06 12:06 от Продавач.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход