Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Мога ли да продам жилище без агенция?

Публикувано от lazarus18 
Анонимен потребител
Re: Мога ли да продам жилище без агенция?
06-02-2007 - 15:51:38
абе то и агенциите спекулират с това "пред АКТ 16" и "утвърден строител"

Знаеш ли какъв смях ме обвзема като се обадя на агенция и ми кажат - АКТ 16 - Март 2007 - като питам на какво състояние е в момента - "ами слагат дограмата" (действието се развива средата на Декември 2006)

Аз се опитвам да им обясня, че ако в момента слагат дограмата това чудо няма АКТ 15 откъдето следва, че посмъртно няма да има АКТ16 Март 2007. Отсреща отговор - ами той строителя ни е казал Март 2007.

А кажи сега какво е това?
ужасни са
06-02-2007 - 15:56:11
avatar
Знам ги и аз такива смешници именно тях не бих предложил на моя проекто клиентsmiling smiley
Дори смятам да си направя черен списък с разширение на колеги, които работят по този ужасен начин.

Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?
Анонимен потребител
Re: ужасни са
06-02-2007 - 16:26:17
Ето ти и друг пример.

Отивам да гледам готов апартамент. Срещаме се е брокера, представител на строителя не идва - чакаме 45 минути. Гледаме апартамента отвънка. питам кое какво е - отговор - ами то колежката го е гледала аз не знам.

Значи какво излиза - първо на строителите много, много не им пука че имат среща, второ в агенцията нямат общодостъпна информация за имота.

Това няма да е така ако:
1) Има си специален човек, който работата му е да урежда огледите със собственици или строители
2) информацията не стои в главите на брокерите
Re: Мога ли да продам жилище без агенция?
07-02-2007 - 12:29:57

:Евала за куража!Да, можеш,както и можеш да останеш и без имот и без пари.Само да те докопат онези играчи от имотните далавери.Та от дзифтарлък да си платиш комисион и да спиш спокойно си по-навит да ти резнат главата.Умно :crazy:
Re: Мога ли да продам жилище без агенция?
07-02-2007 - 15:24:17
Досега винаги като съм гледал репортажи за ужилени със жилища в сделката е имало намесена и агенция. Каква гаранция имам, че няма да попадна на агенция, която е в играта?
И ми е много интересно как много хора тук смятат, че 1500-2000 евро са малко пари.
Re: Мога ли да продам жилище без агенция?
07-02-2007 - 17:34:58
avatar
Никой не е казал, че са малко пари 1500-2000Е но ако те са за по-добър избор при покупка на жилище в което ще живееш в следващите 30 години или цял живот да речем според мен не са чак толкова много! Или съвсем образно ако обърнем тези 2000Е в лева това прави 3 900лв. Ако ще живеете през следващите 30 години в това жилище, което ще ви намери вашия брокер то значи, че жестоката и убийствена комисионна на зловещата, алчна и рекетьорска агенция ще ви излезе по цели 36 стотинки на ден ако разделим комисиона на дните в които ще живеете в това жилище. Разбира се вие го давате на куп преди да се нанесете, но съгласете няма как да ви ги искаме по 36 стинки на ден в следващите 30 години, защото ще фалираме :} Но ако така ви е по-лесно да го възприемете такава е "разбивката" smiling smiley


Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?
Анонимен потребител
Re: Мога ли да продам жилище без агенция?
07-02-2007 - 18:13:04
това ми напомня за пенсионерската лотария - какво са 30 стотинки за един пенсионер - по една стотинка на ден. Ама всеки пенсионер ако даде по 30 стотинки ще се съберат има няма 750 000 лева ако ги смятаме 2.5 милиона пенсионери. е един беше измислил да се събират по 30 стотинки от пенсионерите на месец и да се тегли лотария на кого да се дадат събраните пари.
Re: Мога ли да продам жилище без агенция?
07-02-2007 - 21:16:57
Ще си продадеш имота и без брокери.Само трябва да премериш цената.Истина е ,че ще си видиш обявата в агенциите,но това си е техен проблем.Само не сключвай с тях никакви договори.Аз лично продадох и купих няколко имоти.Не е проблем и съм доволна от сделките.Необходимо е спокойствие и упоритост.Успех!
Re: Мога ли да продам жилище без агенция?
08-02-2007 - 04:31:33
Продавач, 36ст. на ден са си повече от половин баничка!
Някои спестяват ОТ закуски, а други ЗА закуски. smiling smiley
Re: Мога ли да продам жилище без агенция?
08-02-2007 - 10:35:17
avatar
Успех cool smiley

Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход