Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Мога ли да продам жилище без агенция?

Публикувано от lazarus18 
Re: Ей аман от разбирачи бре...
04-02-2007 - 13:14:33
avatar
В цял свят хората получават услугите си на едно гише.Ако теглиш кредит-контактуваш с един кредитен инспектор.Няма и да дойда в твойта фирма,за да мина през осем служители,накрая да платя куп пари,защото всичките са взели дейно участие в "творческия" процес и ако имам проблем с продукта,да ми кажат че "проверяват" случая,щото работата е "комплексна".Това го имаше по соц. време навсякъде.Така се размиваше отговорността.....

пп Всяка работа си има спецификата.Въпреки многократните обяснения,не можеш да схванеш как се работи в АНИ и най-вече,защо се работи така.Озадачава ме само убедеността ти,че ти си по-умен и знаещ от всички,занимаващи се с тази дейност,но както и да е. smiling smiley
Анонимен потребител
Re: Ей аман от разбирачи бре...
04-02-2007 - 14:14:16
Ти като си купиш нова кола да не би този дето ти я продава да ходи после и маслото да ти сменя, примерно? Това че си добър търговец, не те прави добър механик и обратното.

Ти бъркаш обслужване на "едно гише" с обслужване от "едно лице".

Всички тези неща ги пиша защото след като има недоволни клиенти значи нещо някъде куца. Е, аз си дадох мнението как нещата могат да станат по-добре организирани и клиентите да получат качествени услуги. Освен това индивидуалните качества на работещите в агенциите да се използват по предназначение. Няма смисъл един служител на агенция с юридическо или икономическо образование да ходи да гази калта и да води клиенти на огледи.
Re: Мога ли да продам жилище без агенция?
05-02-2007 - 10:20:14
avatar
Сега ако кажеш, че и на евреи си продал скъп имот без отстъпка те признавамsmiling smiley

Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?
Re: Мога ли да продам жилище без агенция?
06-02-2007 - 14:27:37
avatar
До някъде има резон, но е въпрос на избор на търсещия някой пък не му се разправя да си търси сам и да си къса нервите.

Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?
Анонимен потребител
Re: Мога ли да продам жилище без агенция?
06-02-2007 - 14:34:45
Айде сега с твоите камъни по твоята глава

Ако търси сам има 3 (на частни собственици) вместо от 33 (в конкретна агенция)
Обаче както казва Joan ако търси сам и плаща на агенция за имота дето сам си е намерил избора е 33(в конкретната агенция) срещу 333 (във всички агенции)
Re: Мога ли да продам жилище без агенция?
06-02-2007 - 15:07:42
avatar
Ама Тинки нещо пак не се разбрахме с теб. Зависи какво иска да си намери сам - дали имот само и задължително от частно лице за да избегне комисиона, което му ограничава избора зверски. Или да си търси пак сам, но от агенциите където дължи 2.5 или 3% комисион... cool smiley нещо не ти разбрах идеята защото ако комисиона не го притеснява той няма избор от 33 в една агенция ами от всички оферти предлагани от всички агенции т.е. 333333 имотаsmiling smiley)))

Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?
Анонимен потребител
Re: Мога ли да продам жилище без агенция?
06-02-2007 - 15:18:45
идеята на Joan беше следната - ако наемеш агенция да ти търси тя има достъп до нейните си 33 оферти + евентуално още 300 от други агенции (стига зад тях да няма "само за ЧЛ"winking smiley. Ако ти си търсиш сам и не се "заяждаш" за комисионата имаш достъп до 333 оферти и за тези 300 от другите агенции ако си търсиш сам и им се обадиш си с "предимство" пред клиентите на останалите АНИ.
Re: Мога ли да продам жилище без агенция?
06-02-2007 - 15:30:16
avatar
Аз ясно разбрах нейната идея, но в последствие твоята малко ме пообъркаsmiling smiley)) Иначе това за ч.л. има начин да се преговори.

Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?
Анонимен потребител
Re: Мога ли да продам жилище без агенция?
06-02-2007 - 15:36:25
Да де ама, както каза Joan, аз ако ида в агенцията пуснала обявата "само за ЧЛ" съм с "предимство" пред клиент, който ти е възложил на тебе търсене.

С други думи човек като търси по-добре да търси сам отколкото да възложи търсене на агенция - просто в първия случай избора е по-голям
Re: Мога ли да продам жилище без агенция?
06-02-2007 - 15:43:23
avatar
Да аз за това казвам, че до някъде има резон за това нещо. А не е на 100% най-малкото защото някои от калпавите имоти се продават с години и ние брокерите си ги знаем и хич не ги предлагаме на клиентите си (освен кухненските брокери, които просто гледат да имат изобщо нещо за предлагане колкото за бройка). Клиента обаче когато си търси сам той не знае кой имот от кога се продава и най-вече защо не се е продал до сега, а аз му спестявам нервите по ходенето на оглед на нещо безмислено без акт 16 при положение, че сградата е построена в зората на демокрацията, а колегата, "частното лице" или "директно от строителя" е обявил в офертата си "ПРЕД АКТ 16" и човека като няма опит току виж се вързал и току виж и двойна комисиона им платил - ами естествено, че ще е с предимство пед менsmiling smiley))
Примери мога дам дам стотици, но трябва да си пиша цял ден и утре пак някой ще влезне и ще каже да ама те брокерите са измамници аз ще си търся сам - ами търси си пък като толкова ти е мерак.

Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход