Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Мога ли да продам жилище без агенция?

Публикувано от lazarus18 
Re: Мога ли да продам жилище без агенция?
02-02-2007 - 09:46:35
Колокото и да са калпави агенциите аз мисля че е по-добре да продаваш с посредник от колкото без. Най-вече че преговорите по покупко-продажба са толкова сложно нещо, че 1000-2000 Е са нищожна сума в сравнение със сумата на сделката.
Т.е. винаги е добре да има трета страна която да гледа безпристрастно на нещата и да сваля продавача или купувача на земята, когато прекалят.
Документацията е лесната част, но и там ви препоръчвам да си водите собствения адвокат/а не да разчитате само на агенцията/.
Последния случай за който чух е че купувача сключил предварителен договор с починалия собственик, а не с наследниците.
Познайте как се прибира после капарото ....

изобщо схемета - познати брокер+нотариус+адвокат е задължителна за всяка сделка с имот
на запад дори продавача и купувача имат различни агенции...

успех с продажбата, умната и без да бързате - не продавате кола за 3000Е ...
Страшно сравнение ей няма що...
02-02-2007 - 11:05:08
avatar
Ей ти страшно сравнение направи между брокер и контрольор - евала нямам думи много висока оценка ни даваш :} . Все едно аз да сравня една РА с раздаването на листовки пред метрото... winking smiley

Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?
Re: Мога ли да продам жилище без агенция?
02-02-2007 - 11:11:46
thinki,ne che ne sam te razbrala,no sme samo v sferata na poghelatelnoto.....

opitat mi /i ne samo mojat sochi drugo/ ,t.e. vrastame se kam vechnijat vapros-

kokoshkata ili jaizeto ili kak moghe edna ANI da zastitava ednovremenno interesite na

kupuvach i prodavach,da vzema komission ot edinjat i drugijat, da prodava njakakav

kemezarnik objaven za super lux!!!razkoshen!!!!! i prochee stranni prilagatelni i

satevremenno da se misli za mnogo profesionalna i pochtena po otnoshenie na njakakav

gorkichak kupuvach na kogoto spestjava po vsjakakav nachin skriti i javni

stroitelni,konstruktivni ,dokumentni i vsjakavi dr. defekti i problemi po dvoinata sdelka.

konfliktat na interesi e tolkova ochevaden , che njamam kakvo drugo da dobavja.

a za prikliuchenijata koito sam imala s agenzii i brokeri,moga ako ne saga,da napisha

pone novela ili da izdam njakakav narachnik nai malkoto winking smiley winking smiley winking smiley smoking smiley smoking smiley smoking smiley
Re: Ей аман от разбирачи бре...
02-02-2007 - 11:26:31
avatar
Струва ми се Тинки доста ти различава мнението от на повечето ни клиенти и всички ни се радват като ги уредим с кредит, но ти си имаш своите виждания за това.

Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?
Re: Мога ли да продам жилище без агенция?
02-02-2007 - 11:33:20
Продавач мисля че нещо не си ме разбрал

Аз считам че агенцията е много важна във фазата на преговорите /реална продажба/

Не знам през колко сделки си минал, но аз съм продавал имот на АРМЕНЦИ успешно
няма да ти кажа колко срещи имахме за подписване на предварителен договор...

Проблем може да възникне от всичко и колкото по-опитен брокер имаш до се бе си толкова по-добре и за двете страни
Анонимен потребител
Re: Ей аман от разбирачи бре...
02-02-2007 - 11:38:58
Май говорим на разлини езици - аз също ще се радвам ако ме уредите с кредит. Това което не искам е служителят кото ме води на оглед да е същия който ми урежда и кредита. Просто искам друг служител подчертавам на същата АНИ да ме уреди с кредита.

Нали дадох примера с ресторанта (аналог на АНИ). Един ми сервира, втори готви, трети мие чиниите, четвърти забърква коктейлите. Но всички те са в един ресторант и работят за този ресторант.

Аз не искам да ходя по адвокати, кредитни консултанти и т.н. ако мога всички тях да ги намеря в една АНИ. Работата е да съм уверен че те са професионалисти всеки в областта си. Затова ти казвам че трябва да са различни хора.

Искам АНИ да е една организация от служители, всеки специалист в областта си, а не съвкупност от брокери, които се занимават с неприсъщи им неща. Един брокер може много добре да знае как вървят цените в Младост на 3-стайни апартаменти ама няма как да знае за последното изменение в законите или за новата промоция на еди коя си банка.
Re: Ей аман от разбирачи бре...
03-02-2007 - 20:54:08
avatar
Тинки,ставаш досаден и смешен.Когато дойда да си купя програма от теб,няма да искам пет души да ми я пишете,нито ще ме интересуват имената ви.Ако ти си обявен за създател,теб ще гоня за бъгове.На теб ще платя и няма да те уча как да си вършиш работата.Що не дойдеш на себе си и да прехвърлиш ценните си съвети в областта на футбола,или политиката? confused smiley

ппВиждаш ли колко си бос?Един брокер е ДЛЪЖЕН да знае нормативната уредба, касаеща материята с която работи.Не е като да се заровиш само да си сътвориш програмката.....



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2007-02-03 20:57 от камелия.
Re: Мога ли да продам жилище без агенция?
03-02-2007 - 21:05:24
avatar
В голяма грешка си.Брокерите не са адвокати,за да нямат законово право и да не могат да защитят еднакво интереса на двете страни.Нали са на топа на устата и на продавача,и на купувача.Нали ако облагодетелстват едната страна,другата ще знае на кого да строши главата.Не е като да кажеш-аз не знаех,защото колегите отсреща са скрили информация.Да си се попитала какво означава "посредник"?Ми,по средата,между чука и наковалнята.Не е толкова трудно да се осмисли от всеки средноинтелигентен човек. smiling smiley
Re: Мога ли да продам жилище без агенция?
03-02-2007 - 21:09:33
avatar
Последния случай за който чух е че купувача сключил предварителен договор с починалия собственик, а не с наследниците.
Познайте как се прибира после капарото ....

Да,може,ако купувач -хитрецо-дебил е решил да се прави на специалист...........
:} :}
Анонимен потребител
Re: Ей аман от разбирачи бре...
04-02-2007 - 12:58:44
Камелия, струва ми се, че почваш да си изтърваш нервите. Айде моля те спазвай добрия тон.

Ако ще купуваш или поръчваш софтуер:
1) срещаш се с някой от отдел продажби или връзки с обществеността, които ти прави презентация
2) срещаш се с някой от техническия отдел за да уточните параметрите на проекта
3) отиваш при продажбите за да уточните начини на плащане
4) след това при юрист консул или някой от продажби за да подпишете договора
5) определен екип от фирмата пише софтуера - ти може и да не ги знаеш изобщо кои са
6) когато софтуера е готов при тебе идват хора от техническия отдел да внедряват - тези хора съвсем не е задължително да са тези от точка 2)
7) Идват хора да те обучават
8) Когато имаш проблеми се обаждаш на съпорта

Всички тези хора са служители на фирмата. За "автор" се води фирмата. На всяка една стъпка от проекта с тебе контактуват специалисти за конкретната задача.

Такъв филм "аз съм автора", "аз съм продавача", "аз съм поддръжката", "аз обучавам" - няма при сериозните фирми. Има го само във фирми "Мама, тати и аз".
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход