Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Мога ли да продам жилище без агенция?

Публикувано от lazarus18 
Анонимен потребител
Re: Мога ли да продам жилище без агенция?
25-01-2007 - 14:53:33
Анджък де:
Quote

Ако не искаш да продаваш с посредник-търсиш си директен купувач.Ако приемеш посредничеството на фирмата,плащаш

А сега кажи в коя графа попада следната ситуация: виждаш обява в нета от часно лице и му водиш купувач? Реално погледнато ти се "натискаш" при него не той при тебе. Ако някой е дошъл при тебе и е казал продвай ми имота - тогава всичко е ясно - плаща си за услугата. Ама в горната ситуация аз такова нещо не виждам. Даже по твоята логика ти трябва да му платиш затова че той е хвърлил пари за реклама че да може ти да видиш рекламата и да осъществиш сделка от която да вземеш пари от купувача чийто посредник си.

Камелия, помниш ли какво говореше преди време: купувачите като не искат да се занимават с агенции да не ми звънят. Е питам те сега: човека като явно си рекламира сам и не иска агенция ти защо му се натрапваш, а?
Re: Мога ли да продам жилище без агенция?
25-01-2007 - 15:35:37
и аз ти казвам продавай сам щом си наясно с всичко, както казва Продавач. Обаче има случаи, когато този който продава, или който купува, реално не е наясно с много неща и тогава се оказва, че агенцията, която представлява купувача свършва почти цялата работа по сделката от страна на продавача, и го консултира за какво ли не, и то не за друго, ами да си улесни живота, както и този на нейния клиент. Не казвам, че агенцията трябва да иска пари за това, аз съм твърдо на мнение, че посредникът трябва да взема комисионна от човека, чиито интереси НАИСТИНА защитава. Дори в някои по-цивилизовани страни вземането на комисионна от двете страни е наказуемо. Аз имах случай, в който хора като частни лица продаваха парцел в София от Монтана, ей така дистанционно. Познай кой ходи сам да го гледа по обяснения по телефона, по общини, и къде ли не, и кой им казваше какви документи им трябват, защото тези хора не бяха чували за понятия като плътност, кинт и т.н. Айде коментирайте го това!
А ако две частни лица си продавата един на друг могат да се "наиграят" без да искат даже!
Re: Мога ли да продам жилище без агенция?
25-01-2007 - 15:43:41
Е, ако имаш интерес ще го гледаш по общините,а з защо не го гледам. Това какво показва- че ти искаш да защитиш нечий интерес, твой или на клиента ти. Какво общо има тук продавача...
Ама направо ми е смешно, ако аз си изкарам колата на пазара и кажа - искам й 2000 лв, какво се случва.. Идва купувач и казва - готово, ама като я види моя майстор. Е, закарваме я.
Кой плаща на майстора, дето "опосредства" образно казано сделката? Да не би аз? Че аз зор нямам, ако му харесва, да я взима, ако не - друм, друг ще дойде.... Купувачи много, аз не бързам, имам си климатик в колата, семки, вярвам, че цената ще върви нагоре, щото забраниха вече стари коли да се внасят....

Много прост пример дадох, но не разбирам в така описания от човека случай защо трябва да му иска комисионна брокера на купувача....
Особено в този пазар.... на продавачите....
Re: Мога ли да продам жилище без агенция?
25-01-2007 - 15:55:34
Аз не казвам, че трябва да му иска, просто ти казвам какво се случва. А ти ако имаш време да чакаш - чопли си семки и се топли. Обаче аз искам да ти кажа нещо във връзка с твоя пример: аз съм купувача и идвам с моя майстор и откривам, че колата ти има много проблеми, и ти тогава си загубил време и средства да я изкараш на пазара и да я рекламираш. И ти тогава ще трябва да ходиш при твоя майстор и да му дадеш некой лев да ти я оправи или да те консултира какво да правиш, защото можеш да си прекараш доста време на пазара.... Ама щом не си на зор седи си
Анонимен потребител
Re: Мога ли да продам жилище без агенция?
25-01-2007 - 15:58:44
То брокерите не можеш ги разбра:
1) Обажда им се някой продавач, казва им на две на три какво продава и те се захващат да рекламират без реално да са сключили някакъв договор
2) лепят обяви, че търсят апартамент за продажба без комисиона от собственика
3) като им се обадиш за нещо дето предлагат ти искат комисиона
4) обаждат се на частни лица да им водят купувачи срещу комисиона

Общо взето не знам защо си търсят парите винаги от този който не им е възлагал нищо, а ако някой им възложи нещо не му търсят пари.

Май работата е малко дай да искаме пари пък ако мине номера
Re: Мога ли да продам жилище без агенция?
25-01-2007 - 16:10:01
Тинки, аз виждам, че си наострен с/у агенциите, ама не всички сме така, както казваш. Аз лично не съм правил нищо от горепосочените четири точки, но съм съгласен, че има много, които го правят.
Анонимен потребител
Re: Мога ли да продам жилище без агенция?
25-01-2007 - 16:12:35
Станахте двама с Продавач. Колкото повече като вас на пазара толкова по-добре.
Re: Мога ли да продам жилище без агенция?
26-01-2007 - 01:03:28
avatar
Продавачът не е неодушевен предмет.Ако му се натисна-обадя,при положение,че не е изразил нежеланието си да работи с агенция,може веднага да ми каже.Ще се извиня за безпокойството и това е.Ако приеме да му заведа клиент,приема да водя сделката,да правя проверките,да му комплектовам документите,да защитя и неговите права в предварителния договор,както и да бъда до него до прехвърлянето на парите по сметката му.Нещо нормално е да се придружават продавачите в банката,че да им се помогне при откриване на сметка,да се придружават в ДАГ,в общините и къде ли не,защото много малка част от тях продават с готови за сделка документи.Но това човек,който е "брокер от обща култура",не го и предполага.Няма да повдигам пак въпроса,що за самочувствие има човек,който е далеч от дадена професия,но решава че всичко знае...... confused smiley
Анонимен потребител
Re: Мога ли да продам жилище без агенция?
26-01-2007 - 08:10:55
с пускането на обява като частно лице той е изразил желанието си да не плаща на АНИ.
Не знам защо смяташ, че хората са малоумни и трябва да ги водиш за ръчичка къде ли не.

А това дето ще защитаваш и неговите права си е направо за "смях в залата". Не можеш да защитаваш едновренно правата на 2 страни с различни интереси
Re: Мога ли да продам жилище без агенция?
26-01-2007 - 10:49:19
Може би някои брокери си мислят че вкарват в правия път две заблудени овчици (продавач и купувач) в името на успешна сделка.
Нещо като сватосници.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход