Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

нова версия на imoti.net

Публикувано от admin 
Re: Предстои нова версия на imoti.net
05-03-2007 - 13:37:55
И аз приканям да си останем фокусирани към темата, а не лични изяснявания. Естествено има свобода на словото, но да не пропуснем ние от imoti.net нещо важно между обсъжданията на други неща. Моля Ви!

Иначе покрай темата новата версия става все по бавно, защото правим доста неща, за които се сетихме благодарение на Вас скъпи потребители.

Re: Предстои нова версия на imoti.net
06-03-2007 - 09:26:59
admin Написал:
-------------------------------------------------------
> И аз приканям да си останем фокусирани към темата,
> а не лични изяснявания. Естествено има свобода на
> словото, но да не пропуснем ние от imoti.net нещо
> важно между обсъжданията на други неща. Моля Ви!

Мдааа... Поувлякохме се.

> Иначе покрай темата новата версия става все по
> бавно, защото правим доста неща, за които се
> сетихме благодарение на Вас скъпи потребители.

Макар и да става по-бавно, хубаво е да се чуе, че ще ползвате идеи от тази тема. Значи все пак има полза от времето инвестирано тук.

Между другото проблема с GIF89а във формата за търсене си остава! Интересно е, че при активиране на "Нет-брокер" формата работи нормално.

Едит:Допълвам само, че и с IE7 виждам GIF89а вместо районите.

Лошата думичка "ads" все още присъства в линковете на сайта, примерно при търсене "По райони". Както и в линковете автоматично получавани по мейл от "Нет-брокер"



Редактиран 2 път(и).Последна редакция на 2007-03-07 14:36 от baligo.
Още едно предложение за форума!
11-03-2007 - 21:34:20
avatar
Всички теми във форума, които имат над 99 отговора да има се прави "версия 2" и ако има такава опция това да става автоматично, защото някои теми са с по 300 отговора... Доста е досадно това си мисля smiling smiley Особено в раздела "Обяви купува"
[forum.imoti.net] някои колеги имат теми с по 270 съобщения... ужас и безумие.

Други колеги пък като агенция "Морада" пуска абсолютно всеки ден едни и същи 10-ина обяви все едно звънят във вестник "Позвънете"... ок но поне да ги навържат в тема и да си ги обноявяват, а не да се пълни форума с едни и същи глупости!

На кратко:

1. Ограничения за брой отговори в една тема - 99 (или 100) когато тази цифра се надхвърли да се прави втора серия на темата (и без това вече първите 100 мнения ще са изчетени по 100 пъти) и така да не се появява във форума информация от преди месеци. Който има нужда от стара информация винаги може да я намери нали така winking smiley ?

2. Да се сложи някакъв ред в набирателните обяви на някои колеги. Едните прекаляват със съобщенията (270 на пример) други пък ежедневно си ги цвъкат и се повтарят (Морада). Пуснал ли си една и съща обява в рамките на 3 дни като отделна тема - да бъде изтрито!

Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?
Re: Предстои нова версия на imoti.net
14-03-2007 - 16:27:35
Здравейте, аз съм нов в този форум.
Едно от нещата, който ми направиха лошо впечатление беше невъзможността да се прехвърли на Латиница (даже много трудно се регистрирах в интерес на истината), затова моля изключете тази опция. Другото нещо, което ми направи впечатление е, че никъде не се опоменава каква е таксата (ако има такава) за обслужването, т.е. колко наема се плащат предварително 2, 3 или за 6 месеца напред, има ли друга уговорка и т.н. Ако е възможно това да се упомене в някой от разделите на началната страница (примерно - "Полезна информация", "За нас" или нещо подобно) или ако е специфично за дадена обява в самата нея.
Благодаря предварително.
smiling smiley
Re: Предстои нова версия на imoti.net
15-03-2007 - 03:08:48
Tui kato sum kupuvach i dreben investitor, imam opit v turseneto na apartamenti. Imam i njakolko predlozenija za podobrjavaneto na tozi portal dokolkoto moze.
6te dam i link za vizualno ognegledjavane po-dolu.

B BG lipsva informacija realnoto sustojanie na imota. 6te kazete: idi na mjasto ili pozvuni". Mnogo vreme 6te se spesti ako v objavata ima slednite danni (samo primer). Cena, m2, tip, sustojanie, koi go prodava, koga ima ogled. I nai-ve4e iskam snimki na vsi4ki pome6tenija

Napravo mi se vtrisa ot ljubimite na agenciite slova "atraktivna cena" "luksozen remont". Abe daite cenata i njakolko snimki, puk az ste resha dokolko mi podhozda.

Eto vi linka (sledvaite kratkite instrukcii (ako vi e ljubopitno) i moja prevod.

www.etuovi.com


Izberete ASUNNOT (v prevod apartamenti)
Izberete ”alue” KOKO SUOMI
Izberete range">”Helsinki”
Slezte nadolu po stranicata i slozete "4aika" na kolona 2, nai-gornoto prozor4e range">(KERROSTALO-OSAKE =panelka) i na kolona 4 , nai-godnoto prozor4e (3 huonetta) 3-staen
Slizame nadolu...
Velaton hinta 80 000-200 000 (t.e. cenata ot-do)
I nai dolu natisnete buton " HAE "
Na men mi izliza spisuk ot apartamenti

Na koito se vizdat Vsi4ki danni
cena
m2
sustojanie ( luksozno/otli4no/dobro/zadovolitelno/lo6o)
mazeta, tavani
i t.n.

Ima i mnogo snimki (koito se ugolemjavat kato klikne6 otgore) i t. n. i si tursi6 imot.
Dano da sum bila polezna. :-)








Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2007-03-15 03:14 от minova.
Re: Предстои нова версия на imoti.net
21-03-2007 - 09:38:29
baligo Написал:
-------------------------------------------------------
> Между другото проблема с GIF89а във формата за
> търсене си остава! Интересно е, че при активиране
> на "Нет-брокер" формата работи нормално.
>
> Едит:Допълвам само, че и с IE7 виждам GIF89а
> вместо районите.
>
> Лошата думичка "ads" все още присъства в линковете
> на сайта, примерно при търсене "По райони". Както
> и в линковете автоматично получавани по мейл от
> "Нет-брокер"

Така. Снощи след малко "инвестигейшън" стигнах до извода, че за всичко е виновен Иван Костов и лошата думичка "ads". smiling smiley Просто в линковете на формата за търсене, където са районите има "ads" и съответно биват блокирани. Проблема вкъщи го реших с добавяне на имоти.нет в сайтовете, на които може да се има доверие и с изтриване на кукитата, но на работа няма да има решение докато има "ads" в линковете.

Поздрави.
Re: Предстои нова версия на imoti.net
05-04-2007 - 23:39:54
avatar
Най-важното нещо според мен е да може да се търси по тип на строителство (и да не може да се пуска обява без тип на строителство). Освен това не е зле да се направи така, че селектираните критерии за търсене да могат да се съхраняват по някакъв начин (един от конкурентните сайтове има филтри например smiling smiley ).
Ако има възможност да не се допуска дублиране на обявите. Сега всяка търсачка ми връща по 20-30% дублирани обяви.
И хайде пускайте я тази нова версия най-накрая, темата е от януари smiling smiley



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2007-04-05 23:59 от zlostyr.
Re: Предстои нова версия на imoti.net
06-04-2007 - 03:54:40
Да се въведат задължителни минимални критерии за качество на обявата.
Лично аз мисля, че обява без разпределение (грамотен чертеж с всички размери), и поне 5 снимки не бива да се пуска. Така хората ще се ориентират по-лесно и за дублираните реклами. Също така точно местоположение на картата на града.
Re: Предстои нова версия на imoti.net
11-04-2007 - 09:55:39
Пропуснах нещо.

Сайта да въведе изискване към пускащите обяви да дават следните параметри:

1. ЧИСТА жилищна площ - сумата от площта на стаи, сервизни помещения и коридори БЕЗ зидовете.

2. ЧИСТА площ на балкони.

3. ЧИСТА площ на други екстри ако има - гараж, маза, таван.

Тези параметри естественно могат да се изчислят при наличие на чертеж, но нека улесним ползвателите.

4. Крайна цена за купувача с включена брокерска комисионна (ако е с агенция)
Re: Предстои нова версия на imoti.net
23-04-2007 - 20:37:31
Не може ли обявите за парцели за обезщетения също да може да се подреждат по процент.
А тези дето са "по договаряне" дето с а без никкви параметри (нямат обявена нито цена , нито процент) да излизат отделно.
Освен това е хубаво в раздела наеми да се отделят тези дето оферират апартаменти на хотелски принцип с наем на легло на ден от стандартните , които са си за месец.
За съжаление, не можете да отговорите на тази тема. Тя е затворена.