Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

нова версия на imoti.net

Публикувано от admin 
Re: Предстои нова версия на imoti.net
01-03-2007 - 14:54:15
Защо държите да флудим темата? Пуснах ви лично съобщение, нека там да вдигаме алармата. Иначе това ще ви отговоря сега:

другата страна Написал:
-------------------------------------------------------
> Явно Вие сте от тези хора, които си
> търсят виновни за всичките си житейски неудачи.

clap:

> Това заради, което не можете да разберете това,
> което Ви пиша е освен отказът Ви да мислите, е
> това, че Вие смятате, че някой ги прави тези неща
> нарочно, а аз Ви обяснявам, че това много често се
> получава, заради обективни обстоятелства и въпрос
> на късмет да се налети на такова нещо.

Някой действително отказва да мисли или просто такива са възможностите му! Кажете на какъв език да ви го обясня и ще го направя, защото на български не го вдявате- целта да има някакъв рейтинг не е да се злепоставят коректни фирми, на които това се случва понякога, а тези фирми, при които това е системна практика. Не случайно рейтинга ще пада след няколко такива обяви, а не от една, две. И също ще се възстановява след като мине определен период от време, през който фирмата е била точна в обявите си. Сега пак ли не вдявате, че коректно работещите няма да са засегнати от този рейтинг или ако се случи да са засегнати, първо ще е кратковременно и второ рейтинга ще падне от 100 на 98, а на тези, за които това е практика този рейтинг ще е 16 примерно. Имам усещането, че три-годишния ми син вече щеше да го е разбрал това.

> И изобщо започна да става смешен тоя Ваш опит да
> подредите света в някакъв Ваш си калъп.
> "Некоректна оферта"?!?!?! Ми това е смешно- водим
> днес на един и същи имот 5 агенции клиенти и
> единият от клиентите решава да купи имота и до
> края на деня капарира. На следващия ден решава
> някой от другите клиенти, че иска да купи същият
> имот, обаче той вече капариран. Е, кой е виновен?
> Сигурно пак агенцията за "некоректната обява"
>
> "Вашето желание може би е да се премахне въобще
> възможността за съобщаване на некоректна обява"
>
> Моите желания аз си ги казах. Ако обичате не ми
> влагайте думи, които не съм и помисляла да казвам.

Ама как така "не съм и помисляла и да казвам", като пет реда по-горе точно това обяснявате, че е смешно да има "некоректна оферта"!!! Следователно (пак обяснявам за който не иска да мисли) след като е смешно да има "некоректни оферти", значи е смешно да го има дори и сегашния начин за съобщаване на такива. Елементарна логика.

> "в момента какво ви пречи от 247 различни
> компютъра да пуснете 247 фалшиви сигнали срещу 247
> оферти на конкурентна агенция?"
>
> Ами елементарно е, но за хора, които могат и искат
> да мислят, а не за хора, които като в детската
> градина тръпкат с краче и настояват на своето-
> липсата на мотивация ми "пречи". За какво да го
> правя? Това няма да има никакъв ефект върху него-
> няма да му срина рейтинга. Когато имам някаква
> конкретна полза от това, а именно да срина
> неговият рейтинг, за да излязат моите обяви над
> неговите и си служа с такива средства, сигурно ще
> го направя.


Е, това определено не е нещо, за което ще ви поздравя, но пък дава обяснение на някои неща. За тези, които не отказват да четат и мислят (защото вече го коментирахме това) ще кажа, че и в момента имате мотивация да топите конкурентите си, дори по-голяма- можете да съобщавате за некоректни обяви и това не просто да показва обявите и до тях нисък рейтинг, а изобщо да не излизат в търсенето!!! Такава е практиката в момента и не виждам с какво ще се влоши при въвеждането на рейтинг. Честито, сега ако си служите с такива средства, сигурно ще ви се отвори работа и за почивните дни.
Re: Предстои нова версия на imoti.net
01-03-2007 - 15:07:12
baligo Написал:
> Явно се опитвате да ме накарате да се интересувам.
> Аз пък отказвам.

Като отказваш създай нова тема, с изричното условие - БЕЗ ПРОБЛЕМИ НА АГЕНЦИИ. Настоящата е обречена само с това да се занимава.

> Ти се интересуваш, защото печелиш пари от това, а
> аз плащам пари. При това много пари според моите
> представи.

На мен нищо не си ми платил. Все още.

> За имота, който ще купувам сега, ще
> платя около две хил. евро на агенцията, ако го
> купя чрез агенция, рабира се. Това мисля че е
> предостатъчно за да имам правото да не ме вълнуват
> проблемите на агенцията.

Да, така е но на друго място, друго измерение, друг сайт, друга тема. Все едно да отида в зоопарка и да се възмущавам защо животните ме занимават с живота си. ХЕЛЛОУ! Те живеят там. Ти си посетител.

> Теб интересуват ли те
> проблемите в рекламата на автокъщите? Или
> проблемите с персонала на СОНИ? Аз съм просто
> клиент (бил съм и продавач и купувач) и
> най-малкото, което ме интересува е какви са
> проблемите на посредника ми. Ами ако са толкова
> зле нещата- да се отказва, а не да се оплаква.

Аз не пиша във форуми на автокъщи или портали за коли, още по-малко в теми засягащи точно бизнеса на автокъщите.

> Не, това не звучи добре. Но съм сигурен, че ако
> не съм ти потенциален клиент със сигурност няма да
> се интересуваш.

Все още не се интересувам. И все още не мога да разбера какво точно предложение имаше за новия дизайн на сайта. Още по-малко защо намеси агенциите в цялата работа.

> За съжаление това е просто опит
> за манипулиране на думите ми, защото точните ми
> думи бяха (тука пак стигаме до липсата на желание
> за четене и мислене):

Ами да!

> "Не искам да звучи грубо, но мен лично изобщо не
> ме интересуват проблемите на агенциите! Аз, като
> купувач, очаквам това, което ми се предлага да
> отговаря на реалната ситуация. Иначе просто се
> чувствам измамен и трупам негативно отношение към
> агенциите като цяло. За съжаление!"
>
> Какво намираш за глупаво в тези думи?! Или пък
> някъде да казвам агенциите да не си дават
> предложенията, че ми казваш "този форум е за
> всеки"? Мисля, че всеки коректен потребител и
> коректна агенция само ще извлече ползи от това, за
> което говоря. Не мислиш ли?

Глупаво може би не е но късогледо. Повечето неща, които биха помогнали клиенти като тебе да остават по-доволни от агенциите в аспекта на дистрибуция и управление на офертния инвентар са неща, за които НИЕ агенциите се борим. Включително и в момента.

> Пак ще го кажа:
>
> АЙДЕ ДА ПРЕСТАНЕМ С ПРАЗНИТЕ ПРИКАЗКИ И ДА СЕ
> КОНЦЕНТРИРАМЕ ВЪРХУ ДАВАНЕТО НА ИДЕИ, ЗАЩОТО СЕГА
> Е МОМЕНТА ДА МЪРМОРИМ ЗА ИМОТИ.НЕТ, А НЕ СЛЕД КАТО
> ГО ПУСНАТ.
> Замислете се за това!

Ами 'АЙДЕ де!


Re: Предстои нова версия на imoti.net
01-03-2007 - 15:34:05
"Е, това определено не е нещо, за което ще ви поздравя, но пък дава обяснение на някои неща. "

Писала съм там- ако си служа с такива средства, ама кой да чете.

Вие просто сте предубен спрямо агенциите. Просто в България хората все още не са свикнали да плащат за такъв вид работа и ги е яд, защото априори смятат, че някой е длъжен да им върши работа, но ако може безплатно, че и по 2 шоколада да почерпи. Ще се научите.

А това, че нямало да навреди на някоя агенция, ако конкуренцията и я натопи, щото после можела пак да изплува просто ми е трудно да го коментирам. Наистина.

Наистина трябва да се въведе рейтинг за клиентите, които пускат обяви, но не при 3 обяви да потъват, а при три сигнала от агенции.

Жив и здрав!
Re: Предстои нова версия на imoti.net
02-03-2007 - 09:11:12
sofianec Написал:
-------------------------------------------------------
> И все още не мога да разбера какво точно
> предложение имаше за новия дизайн на сайта.

> > (тука пак стигаме до липсата на желание
> > за четене и мислене):
>
> Ами да!

Ами да, де! С това мисля, че изчерпахме диалога с теб.

Айде със здраве.
Re: Предстои нова версия на imoti.net
02-03-2007 - 09:40:42
другата страна Написал:
-------------------------------------------------------
> "Е, това определено не е нещо, за което ще ви
> поздравя, но пък дава обяснение на някои неща. "
>
> Писала съм там- ако си служа с такива средства,
> ама кой да чете.

Писал съм там малко по-долу "ако си служите с такива средства", ама кой да чете?!

> Вие просто сте предубен спрямо агенциите. Просто в
> България хората все още не са свикнали да плащат
> за такъв вид работа и ги е яд, защото априори
> смятат, че някой е длъжен да им върши работа, но
> ако може безплатно, че и по 2 шоколада да почерпи.
> Ще се научите.

:] :] :]

Имайки предвид този ви проблясък, а и предишните прозрения за "житейските ми неудачи", ви предлагам да се пробвате като дистанционен екстрасенс, феномен или ясновидка. Тези истории за мисленето на хората в България айде, ако може на някой друг ги разправяйте, щото в моя случай не вървят! До тук стажа ми е един купен апартамент и една продадена къща- в първия случай си платих на адвокат, а във втория на агенция, защото ми осигуриха по-добра сделка и си заслужиха парите. В момента търся имот, в който да инвестирам, но пак ще си платя при всички положения- ако си го намеря сам (което е най-вероятното) адвоката ми ще си заработи пари, ако пък някоя агенция ми направи добро предложение съответно те ще вземат парите. Така че пак ви казвам- айде на някой друг разкривайте знанията си по народопсихология на българина, щото при мене не случихте, както и повечето врачки между другото.
Re: Предстои нова версия на imoti.net
02-03-2007 - 10:05:19
Беше изчерпан преди да е започвал.
Re: Предстои нова версия на imoti.net
02-03-2007 - 10:30:39
Ми какво да се правя на врачка? Кой разправяше по-нагоре, че можело с агенция, пък можело и без, щото агенциите не били коректни, понеже докато се наканите Вие, някой друг купил хубавия имот?

А това, че от немай къде си плащате не значи, че няма с удоволствие и без никакво угризение на съвестта да натопите някой за нещо, което не е и мислил да прави. Нали нямало лошо в това, че и да злоупотреби някой, нямало кой знае какво да стане, пак сме щели да изплуваме?!
Re: Предстои нова версия на imoti.net
02-03-2007 - 11:05:37
sofianec Написал:
-------------------------------------------------------
> Беше изчерпан преди да е започвал.

Правилно си ме разбрал.
Re: Предстои нова версия на imoti.net
02-03-2007 - 11:20:02
Като потребител, които ежедневно търси обяви за един и същ тип имоти и по един и същи критерии, мисля че е необходимо да се добави възможността за запис на филтъра, по който се търси. Така няма да се налага всеки ден да се въвеждат данните в 15 полета, а ще се избира и зарежда записания филтър и това ще спестява време (и малко досадаwinking smiley.

Също така мисля че търсачката е редно да публикува само такива резултати, които наистина отговарят на въведените критерии. Понастоящем при сложена отметка пред "Необзаведен", в резултатите поне 1/2 от обявите са за "Обзаведен"..

Поздравиwinking smiley
Re: Предстои нова версия на imoti.net
02-03-2007 - 15:36:49
другата страна Написал:
-------------------------------------------------------
> Ми какво да се правя на врачка? Кой разправяше
> по-нагоре, че можело с агенция, пък можело и без,
> щото агенциите не били коректни, понеже докато се
> наканите Вие, някой друг купил хубавия имот?

Нямам представа кой. Щото ако имате предвид мен, ще ви помоля да ме цитирате къде точно съм казал, че "агенциите не били коректни, понеже докато се наканя, някой друг купил хубавия имот".

> А това, че от немай къде си плащате не значи, че

Пак ви казвам, че дистанционен екстрасенс е добър вариант. Плащам не от немай къде, а защото предпочитам всеки да си върши работата, от която разбира. Иначе и аз мога да я свърша тази работа, но предпочитам да изкарвам пари с това, за което съм учил, а адвоката с това, за което той е учил. А между другото брокерите на недвижимости какво завършват? Сега да не ме хвърлите пак на кладата, заради изявената ми неприязън към не всички, но 50-60% от брокерите- просто не ми е приятен контакта с неуспели бивши дистрибутори на орифлейм. Което, както споменах преди, не би ми попречило да платя на такъв орифлеймец, ако извади добра оферта. Също както бих платил и на вас, ако имате добър имот, въпреки лошия вкус, който ми остава в устата след всеки разговор с вас. И преди казах- тук сме за да правим пари, а не да се обичаме.

> няма с удоволствие и без никакво угризение на
> съвестта да натопите някой за нещо, което не е и
> мислил да прави.

Почетвъртвам се, ама помислете все пак за дистанционен екстрасенс.

> Нали нямало лошо в това, че и да
> злоупотреби някой, нямало кой знае какво да стане,
> пак сме щели да изплуваме?!

Вие тотално ли изключихте вече? Какво стана? Вдишайте дълбоко, изпуснете напрежението (от където намерите за добре), успокойте се и разберете, че рейтинга, за който говоря няма да прецака коректните потребители! Били агенции или частни лица. Поне не повече от сега. Прочетете най-накрая и осмислете ето това:

baligo Написал:
-------------------------------------------------------
> и в момента имате мотивация да топите
> конкурентите си, дори по-голяма- можете да
> съобщавате за некоректни обяви

До изпадане в несвяст.

> и това не просто да показва обявите и до тях
> нисък рейтинг, а изобщо да не излизат в
> търсенето!!! Такава е практиката в момента!!!

Това схванахте ли го или го написах пак много бързо? А по-добрата новина е, че администраторите на сайта могат да предприемат най-различни мерки за да защитят нарочени агенции. Предполагам, че ви коства усилия, но опитайте да разберете най-накрая, че който иска да прави мръсотии няма да бъде улеснен от наличието на рейтинг!!!

Вече се уморих да обяснявам едно и също. То по принцип със жена и радио не се спори, ама аз съм малко инат.
За съжаление, не можете да отговорите на тази тема. Тя е затворена.