Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

нова версия на imoti.net

Публикувано от admin 
Анонимен потребител
Re: Предстои нова версия на imoti.net
29-01-2007 - 15:35:31
От
[forum.imoti.net]
махнете от сметката "обявите" - картинката ще е малко по-истинска

Пък и по много странен начин излиза линка към това "Топ юсъри" - само при наличие на ново лично съобщение



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2007-01-29 15:38 от Тинки Уинки.
Re: Предстои нова версия на imoti.net
29-01-2007 - 15:58:51
avatar
Топ юзърите трябва да излизаме с едно символично червено "Т" преди никнейма пък според мен smoking smiley

Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?
Re: Предстои нова версия на imoti.net
29-01-2007 - 16:37:07
Долните две обяви резултат на попълване според общи изисквания ли е?
Ама много се съмнявам.


тази

тази

Ами местоположението?
Че въведете някакви най общи критерии, никой не им иска точния адрес, не дай си Боже, да отида сама там да подплъзна брокерите. Хиподрум, Бели брези, и толкоз, услужлива картинка с картата на района, гаче ли аз не знам къде се намира Борово.
Един писал само района, друг писал улицата, трети - и това е най-доброто, дал квадрант на картата.
А скоро видях една обява, дадена като Център, беше към Манастирски ливади, изглежда близостта до бул. България определя централното разположение на един имот. confused smiley
По мои си причини търся имат много близко до транспорта, интересуват ме имоти само на първа линия до пътната артерия с градски транспорт.
Ами като видя такива обяви с неуточнена локализация, че изобщо и не ги чета, а да звъня на всички, дето са ги обявили толкова таинствено - ами няма да стане.
Разбирам, че нямате възможност да редактирате или коригирате обяви, но минимални изисквания поне поставете.
Че то - Хиподрума, двустаен, 91, на ш/з, обадете се на Асланян.
За клиенти, които проучват пазара, имайки намерение да купуват, това не става, тццц
За брокери - може и да става, не знам.
Зависи за кого е предназначен сайта.

Re: Предстои нова версия на imoti.net
29-01-2007 - 16:49:51
НЕ разбрах какво точно ви притеснява това, че има набирателни обяви. Ами брокерите и при "продава" действат по същия начин, пък това не ви е отказало да създадете и подържате този порталsmiling smiley
Не виждам разликата в продава и купува.
Re: Предстои нова версия на imoti.net
29-01-2007 - 16:55:13
avatar
Че то - Хиподрума, двустаен, 91, на ш/з, обадете се на Асланян.
За клиенти, които проучват пазара, имайки намерение да купуват, това не става, тццц
За брокери - може и да става, не знам.
Зависи за кого е предназначен сайта.


Не съдете imoti.net за това, че колегата Асланян ако не се лъжа беше от Поларис си описва оферите като в средновековието:} И да ви кажа и за брокери не става, защото ние въртим на ден много повече телефони от колкото звънят клиентите... и тези колеги много си ги обичам :} :} :} говорим си по 58 пъти на ден и всеки път ги питам що за описание е това ама не щът и не щът да се вразомят. То ако някой клиент реши да ни мами пак ще си ни измами колкото и да се крие информация - той наглеца ще дойде на оглед и пак ще ги излъже...

Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?
Re: Предстои нова версия на imoti.net
29-01-2007 - 17:21:51
Не забелязах проблем с тези две оферти.

Масово агенциите не дават точния адрес на имота, защото иначе има възможност офертата да бъде "открадната" от брокер или частно лице. Не като написаните данни в портала, ами човек отива на адреса поразпитва в този блок какво се продава свързва се с продавача и въпросната агенция обявила имота изобщо не му е нужна.

Разбирам, че за всеки клиент би било улеснение да пише адреса, но както в България така и в много чуждестранни портали това все още не е възможно.

Еличка Написал:
-------------------------------------------------------
> Долните две обяви резултат на попълване според
> общи изисквания ли е?
> Ама много се съмнявам.
>
>
> тази
>
> тази
>
> Ами местоположението?
> Че въведете някакви най общи критерии, никой не им
> иска точния адрес, не дай си Боже, да отида сама
> там да подплъзна брокерите. Хиподрум, Бели брези,
> и толкоз, услужлива картинка с картата на района,
> гаче ли аз не знам къде се намира Борово.
> Един писал само района, друг писал улицата, трети
> - и това е най-доброто, дал квадрант на картата.
> А скоро видях една обява, дадена като Център, беше
> към Манастирски ливади, изглежда близостта до бул.
> България определя централното разположение на един
> имот.
> По мои си причини търся имат много близко до
> транспорта, интересуват ме имоти само на първа
> линия до пътната артерия с градски транспорт.
> Ами като видя такива обяви с неуточнена
> локализация, че изобщо и не ги чета, а да звъня на
> всички, дето са ги обявили толкова таинствено -
> ами няма да стане.
> Разбирам, че нямате възможност да редактирате или
> коригирате обяви, но минимални изисквания поне
> поставете.
> Че то - Хиподрума, двустаен, 91, на ш/з, обадете
> се на Асланян.
> За клиенти, които проучват пазара, имайки
> намерение да купуват, това не става, тццц
> За брокери - може и да става, не знам.
> Зависи за кого е предназначен сайта.
>
>


Re: Предстои нова версия на imoti.net
29-01-2007 - 18:10:53
За 4овек,

Преди години по време на създаването на имоти.нет имаше една агенция казваше се Витоша, която имаше във вестниците хиляди набирателни обяви продава. Те бяха освен всичко друго и с по-ниски цени от реалните оферти. Когато се обадиш ти се обясняваше, ако си частно лице, че това точно са го продали вчера, но имат какво да Ви покажат и т.н. Така много много клиенти купувачи ставаха техни клиенти.

Много се радваме, че тази фирма вече я няма на пазара. Надяваме се да има колкото се може по-малко некоректни фирми, които публикуват измислици и лъжат по телефона, че ей сега вчера са се продали... и сме допринесли много за това, изключвайки много агенции.

Ние много държиме на коректната и точна информация в портала. Коректна означава апартамента или имота да е такъв какъвто е описан и да съществува и да не е продаден. Не сме разбрали за някоя агенция, която пуска набирателни несъществуващи оферти в раздел продава или дава под наем в портала - не сме я изключили!

Набирателните обяви, които са от типа "Купуваме за младо семейство 3стаен, нов с ТЕЦ" са набирателни, но не и некоректни. Защото те от цялата агенция един клиент младо семейство си имат, които търсят тристаен. Тази обява им води клиенти, които продават тристайни най-вече, но може и един от тях да е подходящ за въпросното семейство.




Re: Предстои нова версия на imoti.net
29-01-2007 - 18:59:13
За мен е еднакво некоректно дали обявата е купува или продава. Но явно имаме различни схващания по въпроса.
За да не ме разбирате погрешно - ваше е правото да реализирате една или друга идея. И изобщо не е нужно да защитавате позицията, освен в случай, че не сте съвсем сигурни в своятаsmiling smiley
Re: Предстои нова версия на imoti.net
29-01-2007 - 19:49:12
Ама моля ви се, не ме четете като дявола евангелието. Давам един прост пример за един вид потребители на сайта - които чрез него проучват и пазарните възможности, пък се и насочват към определени имоти. Никой не е искал точния адрес и няма да го иска, и предполагам, и никой не го дава. Съвсем достатъчен ще е един квадрант - напр. Хиподрума - дали ще е в частта близо до Била, или до Цар Борис III, или до Кюстендил, или до България - това е важно - човек си преценява транспорт, връзка с важни за него обекти и т.н. Че като ми даде един квадрант, приблизително, да не би да тръгна да обикалям всичките сгради в него да питам - вие ли пуснахте обявата?
Това е само страничен поглед на човек, който за своите нужди почти всеки ден преглежда обявите "Продава" в сайта, споделих ги.
Има и такава специалност - web usability, към азбуката на това добро представяне, уви, могат да се придържат само тези стопани на сайтове, които слагат там само своите материали. Като допуснеш в сайта ти да пишат всички, тази шарения ще се получи, а колко ти ще им позволиш и каква e степента на свободата на участника vs. организацията на данните, и за кого работим, тая става малко дълга и не за тук.
Re: Предстои нова версия на imoti.net
01-02-2007 - 21:28:25
Аз също подкрепям идеята за отделна страница за купувам/продавам за частни лица. Мисля, че би имала голям успех.
За съжаление, не можете да отговорите на тази тема. Тя е затворена.