Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Трасиране на имот?

Публикувано от Chilio 
Трасиране на имот?
08-12-2006 - 07:51:18
Интересувам се от фирми и цени за трасиране на имот - определяне на границите по скица, тъй като имотът е резултат от делба и няма ограда към съседните парцели, които преди са били едно цяло с него. Също така не съм напълно убеден и в точността на другите граници. Тъй като парцелът ще се продава, смятам за необходимо да определя точните му граници, затова търся фирма (земемери?) която да се занимава с това и да ми извърши тази услуга. Става дума за Кръстова вада.
Предварително благодаря!
Re: Трасиране на имот?
08-12-2006 - 09:32:55
Геокад са най-големите и май единствени имат кадастъра в цифров вид (освен ГИС София). Преди 2 години струваше 300 лв, не вярвам да се е вдигнало много.
Re: Трасиране на имот?
08-12-2006 - 09:59:14
Az платих 100 лв пак преди 2 години и още 100 за подложка за вертикална планировка, каквото и да значи това. Тази пролет ги извиках за строителната линия и ниво и заедно с това ми замериха и набиха отново колчетата на едната ограда, защото като правих дренаж багера ги беше попилял - взеха ми 100 лв. Мисля, че имат сайт, не намерих телефона, но ще ги откриеш, те са най-големите.
Re: Трасиране на имот?
08-12-2006 - 10:06:54
И аз предполагам че за цената все пак би трябвало да има значение видът на имота - площта, формата (ако има повече чупки примерно по границите) и т.н. Също така сигурно има значение и съществуващите огради, ако съвпадат, доколкото прочетох на сайта им (открих го преди малко) правят проверка, и ако отклоненията са по-малко от 20-30 см се счита, че са верни и не се налага ново трасиране.
А сайта е [www.geocad93.com] там има и телефони и адрес.
Re: Трасиране на имот?
26-02-2010 - 08:16:41
Аз се обърнах за трасиране на границите на имота ми към друга фирма. Доколкото разбрах от тях цифровият кадастър на София е общодостъпен срещу абонамент. Много съм доволен от работата им. Ето сайта им www.eria-bg.com
Re: Трасиране на имот?
27-02-2010 - 01:27:16
При нас общината си работи с някаква фирма...плаща се на колче...6 или 7 лева...нещо такова беше.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход