Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

градоустройствен план на София

Публикувано от maxaffey 
Re: градоустройствен план на София
14-11-2006 - 16:53:18
hakama Написал:
-------------------------------------------------------
> Намерих го ,но явно е платено ,иначе е много добро
> като идея
> [www.gis-sofia.bg]

Аз така и не открих нещо безплатно ,ако някой си е платил ,да поства тука каквото може smiling smiley

smoking smiley
Re: градоустройствен план на София
15-11-2006 - 09:20:42
Ами аз пък си намерих моя парцел, даже и с нанесената сграда в него от края на миналата година, и околните ги има, с номер на парцела, адрес и площ.
was
Re: градоустройствен план на София
15-11-2006 - 14:41:23
я цъкнете тук: [ims.gis-sofia.bg] да видим какво ще излезе smiling smiley
Re: градоустройствен план на София
15-11-2006 - 15:21:38
Nacheff,
относно определенията, които те интересуват:
Планоснимачен номер- с това се наименоват имотите в старите кадастрални планове, към днешна дата говорим за идентификатори на поземлени имоти, изобразени в одобрена кадастралната карта <пример стар планоснимачен номер 1058, нов идентификатор - много позици, много нещо>
Re: градоустройствен план на София
15-11-2006 - 15:29:50
Кадастрален лист е едно стандартно деление (лист хартия с определени размери в определен мащаб и проекция) на кадастралните планове и карти. Щом гледате сайта на gis-sofia може да видите една синя мрежа (в мащаб 1:17500 примерно), която разделя територията и със следните надписи 398 - това е един кадастрален лист. За извънградски територии има друга номенклатура Б-1-8-А примерно, което е топографска карта.
Re: градоустройствен план на София
15-11-2006 - 15:54:42
Регулационен план - на базата на кадастралните планове (сега карти) се изработва регулационен план (ост., сега план за регулация, план за застрояване и регулация и др. видове ПУП-ове) с който се регламентира една правилна форма на имотите (урегулиране), достъпа до тях, улична мрежа - платно и тротоари, видове и начин на застрояване и др...Много често въпросът е дали е приложена регулацията (разбирай регулационния план) , дали са уредени сметките по регулация...
Номерата на поземлените имоти са комбинация от римски цифри и планоснимачни им номера - II-1058 (чете се втори, отреден за имот с план.номер 1058)
Re: градоустройствен план на София
15-11-2006 - 16:31:19
knickolova, благодаря ти много !
Не съм сигурен, че бих могъл да дам смислен отговор, но по някакъв особен начин бях склонен да вярвам, че тези ми въпроси ще останат без продължение .

Темата е относително нова за мене (преди ЗУТ има едно голямо и напълно бяло петно :-)))) и интуитивно усещах, че има някакво смесване на стар и нов понятиен апарат, но не се беше създавала ситуация, в която е удобно да питам.

Да знаеш, че стори добро !

Апропо - и аз се страая да помагам на колегите, но става все по-трудно, а времето все по-малко !
Re: градоустройствен план на София
15-11-2006 - 19:13:05
was Написал:
-------------------------------------------------------
> я цъкнете тук: да видим какво ще излезе



Ами защо не мога да видя селата до Костинброд ??
was
Re: градоустройствен план на София
17-11-2006 - 13:59:55
ами няма обхват до там. Наблегнато е на софия-град.

Я и аз да питам по-знаещите тук: като се приеме и на второ четене това ОГП (проектното, което всички имаме) как ще става изменението му ? Сега в някои зелени зони по това ОГП всъщност има построени сгради и комплекси защо не са отразени и ще бъдат ли, преид второ четене ???



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2006-11-23 14:05 от was.
Re: градоустройствен план на София
01-01-2007 - 17:36:25
zoom Написал:
-------------------------------------------------------
> >
> Това е проекта за градоустройствен план на София,
> който е приет на първо четене в Народното
> Събрание. Очаква се да бъде приет на второ четене
> в края на годината.

Одобрен ли е вече ?
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход