Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Апартамент за инвестиция в София - къде?

Публикувано от gogo84 
Re: Апартамент за инвестиция в София - къде?
05-01-2016 - 23:25:52
Явно съм хазартен играч, защото не ми пречи да остана без пари. Все пак заплата идва всеки месец. Ако ме изгонят от работа има някакви месеци борса, която сигурно ще ми стига, за да покрива вноските и да има за храна, вода, ток и бензин. А и като гледам как ми върви с търсенето сигурно докато намеря нещо прилично ще се е събрала по-голяма първоначална вноска.

Все пак какво мога да загубя? Имам си жилище където да живея без да плащам наем. Ако взема нещо и не потръгне мисля, че винаги мога да го продам, дори и да е с някаква загуба пак ще мога да си оправя банката.

Не смятам, че е уместно да споменавам заплати тук. Мога само да кажа, че работя в сферата на информационните технологии, като освен основната работа работя и допълнителна. Така накрая на месеца се събира един приличен доход, който ми се ще някъде да вложа, за да си улесня бъдещето.

Като цяло от всички мнения, които ми пишете оставам с впечатление, че искате да ми кажете, че не трябва да се захващам с тази покупка. Честно казано и аз не смеех до скоро, но научих, че доста хора се впускат в подобни покупки на имоти напоследък - някои от тях дори в доста по-лоша позиция от мен.
Re: Апартамент за инвестиция в София - къде?
06-01-2016 - 06:52:53
Виждам поне ако не друго дискусията ти е помогнала да си отговориш на въпроса ЗАЩО искаш да си купиш имот - защото така е модерно и хората около теб си купуват!
По-горе бях споменал, че покупката на имот трябва да е свързана с необходимост и възможности.
Парите са си твои, така че ти си решаваш какво да правиш с тях.
Аз лично ако не става въпрос за жилище, в което да живея не бих прибягвал до услугите на банките..
Re: Апартамент за инвестиция в София - къде?
06-01-2016 - 10:03:48
Как пък реши, че искам имот, защото така е модерно?
Искам имот, защото според мен това е най-добрата инвестиция за човек, който не е финансов експерт. Отделно, че когато вече не трябва да се плаща на банката остават само положителните неща - една не малка сума пари всеки месец от наем, а когато остареем ще подпомага сигурно мижавата пенсия.
Другото, с което ти така и не се съгласи е, че по моите разчети (като изключим първите няколко месеца) няма аз да си плащам лихвата на банката, а наемателят. От тази гледна точка дали ще събирам кеш и тогава ще купя или ще купя с кредит ми се вижда все тая.
Re: Апартамент за инвестиция в София - къде?
06-01-2016 - 10:13:37
Quote
gogo84
Искам имот, защото според мен това е най-добрата инвестиция за човек, който не е финансов експерт.
..................................................................................................................................................................................
една не малка сума пари всеки месец от наем, а когато остареем ще подпомага сигурно мижавата пенсия.
Съгласен съм, просто смятам, че тази инвестиция трябва да се прави като имаш цялата или почти цялата сума, а не да минаваш през банка за 80% финансиране.
Re: Апартамент за инвестиция в София - къде?
06-01-2016 - 11:03:04
Quote
nradev
Quote
kopan
....


какво зелено без акт 16 бе. той е с кредит

Всички банки отпускат кредит след А14 - когато са обособени различните обекти в една жилищна сграда. Въпросът е колко. Иначе и аз съм на мнение да е с А16.
Освен това човека си е решил. Според мен и в правилна насока си е взел решението. Не разбирам, защо го разубеждавате. Пък даже го питате косвено и колко му е заплатата... Докато пишех тук бях от "сривльовците". Вече не съвсем. Просто в един друг форум си следя, как се движат нещата, ама както и да е. Успешен ден на всички, аз трябва малко да порОботя.
Re: Апартамент за инвестиция в София - къде?
06-01-2016 - 11:18:28
Никой не го разубеждава.
Просто се опитваме да представим всички възможни гледни точки.
Пък човека си има глава на раменете и сам може да си вземе решение.
Re: Апартамент за инвестиция в София - къде?
06-01-2016 - 11:19:14
Quote
Щиpлиц
Съгласен съм, просто смятам, че тази инвестиция трябва да се прави като имаш цялата или почти цялата сума.
И на мен така ми се иска, но пари няма. А и виж какво стана през последните 2-3 години. В квартала където търсех имаше прилични апартаменти за около 65 000 EUR, а сега такива няма и за 90 000 EUR.
Re: Апартамент за инвестиция в София - къде?
06-01-2016 - 12:05:55
Ето като за тебе:
[www.imoti.net]
Re: Апартамент за инвестиция в София - къде?
06-01-2016 - 12:26:51
Записал съм си го този апартамент. Само дето не се знае изложението. Иначе мисля да го погледна ако не е север.
Re: Апартамент за инвестиция в София - къде?
06-01-2016 - 12:56:00
Питах за заплатата не от любопитство а за да преценя дали е първокласен длъжник. ама щом е в ИТ сектора то е ясно. заплатата е висока и без работа няма да остане при тоя дефицит на кадри
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход