Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Апартамент за инвестиция в София - къде?

Публикувано от gogo84 
Re: Апартамент за инвестиция в София - къде?
06-01-2016 - 14:51:36
Какво ще рече "първокласен длъжник"?
Re: Апартамент за инвестиция в София - къде?
06-01-2016 - 15:01:10
такъв дето е с много малък риск и затова кредита му е най-евтиния възможен.на запад банките дават кредит според кредитния рейтинг ама у нас още не са го въвели
Re: Апартамент за инвестиция в София - къде?
06-01-2016 - 15:10:54
Благодаря за разяснението. На мен само веднъж през живота ми се случи една служителка в ДСК да ми каже, че ако искам потребителски кредит ще мидадът с 8% вместо с 11-12%, защото ми била хубава заплатата. Но за ипотечен едва ли ще има някаква промоция. А и като гледам какви са цените на имотите си мисля, че повечето купуващи сигурно са от вице президент в международна компания на горе. Такива като мен, които си смятат левчетата за лихва и т.н. сигурно са малко.
Re: Апартамент за инвестиция в София - къде?
06-01-2016 - 16:22:10
вравай ми




















при ипотечните е същото. това дето го гледаш по рекламите е минимума ама ако си рисков нема да е 5%. един приятел дето е самонает и за това го водят рисков в момента е в ДСК на 10.29% лихва а ако сложим о другите разходи ГПР отива над 11. а пък тия без доказани доходи от 12% нагоре
Re: Апартамент за инвестиция в София - къде?
07-01-2016 - 11:57:35
След като явно изчистихме въпроса с финансите сега някой ще сподели ли впечатленията си за различните квартали в София, къде е удачно да се купи и къде не?
Re: Апартамент за инвестиция в София - къде?
07-01-2016 - 14:30:26
доколкото разбрах имаш къде да живееш. най -добре се рентира едностаен в СТ.град ако е обзаведен 250 еуро се вземат с лекота за 40кв.м. там P/E e най-добър. тъкмо малък кредит ще земеш. не си длъжен да живееш там може да го продадеш лесно винаги.много са ликвидни. ама с акт 16 задължително.не се подлъгвай да вземаш на скъпо място и то голям . не се рентира добре



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2016-01-07 14:32 от nradev.
Re: Апартамент за инвестиция в София - къде?
07-01-2016 - 14:46:21
Благодаря за мнението. Аз не исках в студентски, но сега като се замисля си прав - винаги може да се продаде и да се смени с друг.
Ще взема да разгледам какво се предлага там.
Re: Апартамент за инвестиция в София - къде?
07-01-2016 - 15:39:47
доколкото разбирам имаш друго жилише където живееш .така че може и да не го продаваш. имаш и добри доходи за 2-3 години ше изплатиш кредита и после ще си лапаш цел живот . не вижадм идея да го продаваш. това може да го гледаш като твой личен пенсионен фонд. имайки предвид мизерните пенсии като се пенсионираш ще си имаш добър доход
Re: Апартамент за инвестиция в София - къде?
07-01-2016 - 15:51:21
Прав си за това. Прегледах апартаментите в студентски и поне от обзаведените в моя бюджет никой не си харесах.

Хем знам, че е за инвистиция, но нещо ме свива сърцето като си помисля как ще купя някое хубаво апартаментче и ще пусна вътре да живят разни пияници. Като се сетя на времето ние какво правихме в общежитията..

Та не знам....наистина в студентски сигурно е най-добре откъм рентиерство, но пък не ми дава мира мисълта за наемателите.
Re: Апартамент за инвестиция в София - къде?
07-01-2016 - 17:19:30
Държиш се като таксиметров шофьор от началото на прехода - избърши си обувките преди на влезеш в колата, леко вратата, тоя чадър да не намокри тапицерията и т.н. Този апартамент е просто една инвестиция - купуваш го, даваш го под наем и толкова.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход