Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Имотен казус

Публикувано от dark_paradise 
Имотен казус
28-12-2015 - 22:45:38
Става въпрос за наследствен имот (къща) - майка ми има идеална част от къщата, други двама роднини също имат по идеална част. Няма делба, всеки има идеална част от имота. Частта на майка ми е най-голяма. Тя иска да се продаде и всеки да си вземе парите от полагащата му се част, но останалите собственици не са съгласни. Въпросът ми е какво се прави в такъв случай? Има ли начин имотът да бъде продаден?
Re: Имотен казус
29-12-2015 - 03:05:07
прави се съдебна делба. а кой владее имота
Re: Имотен казус
29-12-2015 - 19:28:34
Как се прави тази съдебна делба, ако нито една от страните няма възможност да поеме разходите по делбата?
Кой владее имотът - ако разбирам правилно въпроса, в момента в там живеят майка ми и единият от роднините, който има идеална част.
Re: Имотен казус
29-12-2015 - 21:08:52
ами като го владее майка ти за какво и е делба. като го продаде къде ще ходи. то делба искат обикновено тия дет не владеят. като нема пари стоите си така освен това е и в интерес на майка ти
Re: Имотен казус
29-12-2015 - 21:14:16
къде е къщата и колко е пазарната оценка
Re: Имотен казус
29-12-2015 - 23:20:09
Майка ми има и друго жилище, има къде да отиде. Ако беше в неин интерес да си стоим така, изобщо нямаше да пускам темата.
Къщата е в софийски квартал, водещ се за елитен. Пазарната оценка не зная колко точно е.



Редактиран 2 път(и).Последна редакция на 2015-12-29 23:21 от dark_paradise.
Re: Имотен казус
29-12-2015 - 23:28:44
е явно имота е скъп. ами търси си некои адвокат дето да му платиш след делбата, вероятно ще ти вземе повече ама друго не се сещам



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2015-12-30 00:02 от nradev.
Re: Имотен казус
30-12-2015 - 10:06:18
Ами продава се на търг, разходите по делбата се удържат, другото се дели между съсобствениците.
Само после да няма, ама защо не си се разбрахме помежду си и отидохме на съдебна делба и продажба.
Re: Имотен казус
30-12-2015 - 13:38:41
Quote
Щиpлиц
Ами продава се на търг, разходите по делбата се удържат, другото се дели между съсобствениците.
Само после да няма, ама защо не си се разбрахме помежду си и отидохме на съдебна делба и продажба.


да де ама разходите за адвокат и държавната такса се плащат предварително
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход