Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

сложен казус

Публикувано от solidi 
сложен казус
11-03-2014 - 13:20:56
Казуса е следния Дядо иска да ми прехвърли дворно место 6000кв.м във него има построена къща,гараж и две сеслскостопански постройки,и дворно место.Имаме документ от 1936г. за тези 6000кв.м и до сега сме плащали данак върху тази площ.Но какво стана като отидох в общината да ми издадът скица,оказа се че по скица сега имаме само 3120кв.м .през 1967г.имало някакви промени при който,сега другата земя се води общинска.Въпроса е може ли чрез обстоятелствена проверка,с трима свидетели да си върнем земята,или щом се води общинска не може да си я върнем?Също така вчера ходих в община Борован да ми издадът данъчна оценка,служителката ме попита дали искам само върху 3120кв.мили искам върху 6000кв.м.като каза че ако искам данъчна оценка върху 6000кв.м.може да имам понататачни проблеми,защото по скица са само 3120кв.м.Обадих се на адвоката ми който каза да поискам за 6000кв.м като каза че чрез обстоятелствена проверка,сме ще ли да разрешим проблема.И така направих,във оценката пише "цитирам"Гараж 15кв.м -439,50 /////// Второстепенна постройка 44кв.м -283,80 /////// Второстепенна постройка 27кв.м -295,10 //////////// Жилище Къща 140кв.м -2632,40 /////// до тук оценката изглежда реалнана,Ноо земята 6000кв.м са я оценили на 13363,20.Като се има впредвид че въпросния имот се намира във село Нивянин.където къщите се продават по 3-4хил.лева.Как се изчисляват тези оценки някои може ли да каже?И ПРИ тази оценка от общо 17014.00лв.ако се стигне до прехвърляне колко процента ще трябва да платя?
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход