Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Строителство на кооперация

Публикувано от Anton Nedev 
Строителство на кооперация
31-01-2014 - 16:20:00
Здравейте, бих се радвал, ако може да ми помогнете с малко информация за следното:

Предстои ми строителство на кооперация, след събаряне на стара къща.
Имотът има строително разрешение за 280 кв.м.
Мога да строя пет етажа, плюс подземен гараж на това място.
Намеренията ми са да го направя с банков кредит, с обезпечение жилищна площ в бъдещата сграда. След като направя фирма, която ще регистрирам по ДДС, за да мога да използвам данъчния кредит.
Това обаче, отсега ми се струва малко рисковано.
Възможно ли е, според вас, да намеря фирма строител, която да ми даде 55% обезжетение в апартаменти, за място което със сигурност може да се продаде за 1000 евро на кв.м.
Имотът се намира на морето.
Re: Строителство на кооперация
04-02-2014 - 21:18:49
Вместо да се луташ по форумите с такива сериозни въпроси защо не вземеш да сложиш един костюм и да идеш в банката да ти кажат какви са им условията за едино такова начинание? Във всеки случаи ще ти трябват и свои пари, поне за да излезеш от земята и да сложиш 1-ва плоча. Тогава може да търсиш кредити и балами да плащат на "зелено".
През далечната и хубава 2007 г. на мен ми дадоха обезщетение от 30% и това според запознати беше нещо доста високо. Сега 50% ми се видат доста така... как да кажа наивно.
Е, успех!

„Бъди възторжен идеалист, честен до самопожертване, смел до безумство,
влюбен в България до фанатизъм!”
Полковник Борис Дрангов
Re: Строителство на кооперация
04-02-2014 - 21:35:37
Нема по-просто нещо от обесщетените. Винаги им е малко...
По същество: 55 процента е невъзможно обезщетение, а да поискаш такова е безобразна наглост.
Кредит, без да ипотекираш и нещо готово, ще ти дадат на върба.
И, като си толкова лаком, къде спа 2007-2008г.
Re: Строителство на кооперация
13-02-2014 - 11:37:31
Никакъв вариант за 55%. Края на 2006-та на нас ни предлагаха 30. В София, центъра,Сега едва ли ще ти предложи някой повече от 20, ако изобщо се навие.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход