Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Агенция за недвижими иммоти като бизнес

Публикувано от Danny 
Агенция за недвижими иммоти като бизнес
19-10-2013 - 21:35:35
Здравейте, възнамерявам да отворя собствена агенция за недвижими имоти. Проблемът е , че нямам абсолютно никакъв опит в тези среди. Решил съм да започна работа като брокер за да придобия ясна представа за пазара и бизнеса. Междувременно смятам да изкарам курсове за брокер, където да се запозная с нормативните изисквания, практиките при работа, юридическите въпроси и прочие(нещо, което като стажант в някоя агенция няма как да науча за един-два месеца). Виждам, че се продават пакети типови документи, които ще ми трябват, ще се сдобия и с тях. Ще регистрирам ЕТ и ще съм на патент. Проблемът е , че след като отворя офиса на практика няма да имам никакви клиенти. Искам да кажа , че клиенти ще дойдат, но все пак трябва да има какво да им предложа насреща. Как да намеря имоти които да предлагам. Става въпрос за Пловдив или София, като идеята мие да се занимавам с продажба и отдаване под наем на жилищни сгради- къщи, апартаменти. Чета за някакви бази данни и какво ли още не, но аз средства за подобни удоволствия нямам. Как да намеря имоти с които да работя? Моля, давайте мнения...
Re: Агенция за недвижими иммоти като бизнес
20-10-2013 - 11:54:19
патента е скъп мини по ддс вече не се иска оборот може да се регистрираш доброволно. ЕТ не е добра идея за да спестиш 200 лева от регистрация. може после проблеми защото ет е физическо лице и си неограничено отоговорен. оод е добрия вариант. закона вече позволява оод с капитал 2 лева. освен това като оод осигуровките на управителя са на мин.осигурителен праг а ма Ет на цялата печалба



Редактиран 2 път(и).Последна редакция на 2013-10-20 11:59 от nradev.
Re: Агенция за недвижими иммоти като бизнес
21-10-2013 - 17:18:38
А възможно ли е да регистрирам еднолично ООД и да съм на патент? И как и по какъв начин се облага печалбата при патен и при регистрация по ДДС. Чувал съм (не съм сигурен за достоверността) , че ако съм на патент -плащам си го еднократно и цяла година никой не ме търси за нищо, тук визирам даначните. В данъчната декларация посочвам някаква сума и плащам данък върху нея-а не върху релната печалба. До колко е вярно? И, ако се регистрирам по ДДС трябва ли да се издават касови бележки или фактури и как става отчитането на печалбата и съответно на данъка?
Re: Агенция за недвижими иммоти като бизнес
21-10-2013 - 18:30:53
патента бесхе 3500 ако не са го дигнали. ако си по ддс дължиш ддс 20% ако пуснеш фактура. отделно 10% данък печалба. ама то аз не съм видел да ми се дава фактура от брокер.нема сми да се набутваш на старта 3500. то печалба еджа ли че изкараш вий ддсто е малко по страшно
Re: Агенция за недвижими иммоти като бизнес
21-10-2013 - 18:49:06
на патент може само ЕТ Еоод не може. сега се замислих въобще не ти требе да се регнеш по ддс това беше едно време за да се избегне патента. сега може на корпоративно облагане ако си оод и само 10% данък печалба на края на годината . ама вероятно ще се изкараш на загуба
Re: Агенция за недвижими иммоти като бизнес
21-10-2013 - 18:51:38
ако минеш годишен оборот 50 000 си длъжен по ддс да се регистрираш ама ти едва ли ше издаваш фактури за всичко така че нема страшно. данъчните нема кво да се занимават с тебе прекалено дребен си. единствено една декларация на края на годината се пуска за печалбата и секи месец за осигуровките.
Re: Агенция за недвижими иммоти като бизнес
21-10-2013 - 19:00:56
avatar
Човече не мога да повярвам каква тема си пуснал. Ако си правиш шега те разбирам ок имаш чуство за хумор, но ако въпросите са ти сериозни то тогава аз също съвсем сериозно ти казвам забрави за този "бизнес план", защото е абсурден. Агенция можеш да отвориш само ако имаш нужния опит и познания и стаж ПОНЕ година-две като брокер, който работи с посредничество по покупко-продажби. Първо отиди малко да поработиш някъде да видиш и научиш някои неща и чак след половин година помисли отново. Аз съм 99% сигурен, че си правиш майтап с някаква цел, която очаквам да споделиш, но ако случайно си от другия един процент - човече насочи се към нещо друго ако нямаш опит като брокер. Дори и да имаш нужния опит, познания и умения пак ще ти е много трудно и ако нямаш съдружници и приличен капитал си обречен, но пък може да имаш някоя неотразима бизнес идея не го изключвам. smiling smiley

Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?
Re: Агенция за недвижими иммоти като бизнес
21-10-2013 - 20:42:00
Здравей, човеко. Сега, първо-това не е бизнес план (...да видях , че си го поставил в кавички, много мило). Второ: къде пише при какви обстоятелства, аз мога да отворя агенция?? И как изобщо изчисли , че ще ми трябва поне година-две стаж като брокер? Няма да ставам неврохирург, я? Какво толкова има да му уча-това , което ще науча за две години ще го науча и за няколко месеца. Нещо много на сериозно си я взел професийката(нищо лично). За всичко останало си има адвокати. А проблемите с които ще се сблъскам-така или иначе ще ги срещна, и ако трупам стаж в продължение на години за някакъв процент при някой си...смисъл от това-никакъв. Ако имаш конкретен отговор на някое от питанията ми- отговори, както е направил колегата ти нрадев, ако ли не - не ме занимавай с размишенията ти. Не ме интересуват! За скромните ми 23, а скоро 24 години сигурно съм се занимавал с бизнес повече от колкото ти ще имаш допир за целия си живот(знам как прозвуча, но си е самта истина). От скоро съм в България и единственото , което слушам е "не може","няма начин","ти си луд"...това е абсурдно! Аз гледам на това, като начин за правене на пари- не като на призвание. И какво означава, че ще съм обречен- какво ще загубя???? Когато видя начин за правене на пари- не питам може ли не може ли, питам КАК! Когато разбереш какво искам да ти кажа, ще спреш да си губиш времето във форума. Сега за да се реваншираш, може , съвсем добросъвестно да ми отговориш на въпроса...ако смяташ, че си толкова голям разбирач- отговори ми, не ме консултирай по твоите критерии smiling smiley



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2013-10-21 20:44 от Danny.
Re: Агенция за недвижими иммоти като бизнес
21-10-2013 - 21:38:46
avatar
Чакай сега ти да не се засегна нещо? Давам ти тези съвети съвсем добронамерено от опита, който имам като брокер и управител на агенция за недвижими имоти. За да имаш агенция може и по друг начин ако нямаш нужния опит - франчайз или можеш също да наемеш опитни хора и за управител и за брокери, а ти да си само собственик и да търсиш възвращемост. Да неврохирург няма да ставаш, но да трупаш опит като собственик на агенция може да бъде пагубно за бизнеса ти. Опит се трупа като работиш за друг - факт. Работата съвсем не е лесна и по въпросите, които задаваш виждам, че наистина си много далеч от дори евентуален успех. Сигурен съм, че мнението ми ще те подразни, но след време ще видиш, че съм бил прав.

Конкретно по твоите въпроси както нрадев ти е споменал да регистрираш ет е безмислено. А въпроса, който на мен ми идва в повече е "Проблемът е , че след като отворя офиса на практика няма да имам никакви клиенти. Искам да кажа , че клиенти ще дойдат, но все пак трябва да има какво да им предложа насреща. Как да намеря имоти които да предлагам." Мислиш ли, че някой ще ти сподели подобна информация? Ако толкова лесно се правеха пари в този бизнес всички щяхме да сме милионери. И в крайна сметка освен имоти ти трябва да предложиш на своите клиенти и услуги за които да ти платят - ти какво можеш? Адвокат си по вещно право - имаш диплома, но нямаш опит и ще натрупаш - ок, но ти не си такъв. Брокер с опит си и знаеш тънкостите на занаята? И такъв не си. Ще се научиш в движение, защото смяташ, че няма какво да учиш, че даже си и убеден в това, което пишеш *xxx* Моят съвет е насочи се към нещо, което си правил...и правилно ли те разбрах ти си на 24 години? Е аз съм малко доста по-големичък от теб г-н опитен бизнесмен. Ако си закърмен от 10 годишен с бизнеса бих те признал, но подобни приказки за по-скоро за някой автомобилен форум където да се мерят на кой колата му "вдига повече" :] Когато искаш съвети бъди по-любезен иначе ще ти бъде трудно в който и да е бизнес. Успех в начинанието ти желая. След 2-3 години можеш да влезнеш отново във форума да намериш тази тема и да напишеш - "Ей Продавачо помниш ли ме е моята агенция се казва еди как си и както виждаш нещата ми се получават. Аз ще се зарадвам съвсем искрено на твоя успех.

Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?



Редактиран 2 път(и).Последна редакция на 2013-10-21 21:50 от Продавач.
Re: Агенция за недвижими иммоти като бизнес
22-10-2013 - 16:20:40
avatar
Quote
Продавач
Когато искаш съвети бъди по-любезен иначе ще ти бъде трудно в който и да е бизнес. Успех в начинанието ти желая. След 2-3 години можеш да влезнеш отново във форума да намериш тази тема и да напишеш - "Ей Продавачо помниш ли ме е моята агенция се казва еди как си и както виждаш нещата ми се получават. Аз ще се зарадвам съвсем искрено на твоя успех.

Аз също ще се зарадвам че "Той" е успял.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход