Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

За истинските обяви и етиката на брокерите

Публикувано от kyankulov 
Анонимен потребител
Re: За истинските обяви и етиката на брокерите
05-08-2013 - 09:19:45
Айде сега и ти,
Всеки сам си преценя как да си рекламира стоката - дали да наеме рекламни консултанти или сам да си се оправя.

Не е коректно след като човек е решил сам да се оправя и не е възлагал на някой друг да върши някаква работа за него, да му се качват на главата.
Re: За истинските обяви и етиката на брокерите
05-08-2013 - 09:57:24
avatar
Quote
Тинки Уинки
Айде сега и ти,
Всеки сам си преценя как да си рекламира стоката - дали да наеме рекламни консултанти или сам да си се оправя.

Не е коректно след като човек е решил сам да се оправя и не е възлагал на някой друг да върши някаква работа за него, да му се качват на главата.

Разбира се прав си, но реално се случва друго - снимките и информацията се копира от поне 7-8 брокера и от там нататък вече цената върви на долу. И спестените средства от комисионна за брокера се обезсмилят, защото цената е паднала, а времето за отдаване на имота се е удължило, а това са пропуснати ползи. Постъпката на такива брокери аз не одобрявам, но всички знаем как процедират те. Моята агенция не работи с такива наемодатели, но някои колеги си имат други принципи.

Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2013-08-05 09:59 от Продавач.
Анонимен потребител
Re: За истинските обяви и етиката на брокерите
05-08-2013 - 10:27:59
Quote
Продавач
И спестените средства от комисионна за брокера се обезсмислят, защото цената е паднала, а времето за отдаване на имота се е удължило, а това са пропуснати ползи.

Това ако може да го перифразирам по следния начин за периода в началото на 90-те години на миналия век:
И спестените средства от застраховка се обезсмислят, защото витрината е счупена, магазина не работи, а това са пропуснати ползи.
Re: За истинските обяви и етиката на брокерите
05-08-2013 - 11:12:16
Quote
Продавач
Те вероятно имат вашия телефон тоест или вие сте им го дали за да ви търсят клиенти или сте си пускали обяви като частно лице, което също не е най-доброто решение.
Темата е - За истинските обяви и етиката на брокерите.
Дадох сигнал за некоректна агенция,която използва мои снимки за нереалните си обяви, която е обявила апартамента ми за дване под наем - същият дадох под наем преди повече от година . При това, никога не съм давала телефон на служители на такава "агенция", не ги познавам. Те са явно отскоро в "бизнеса".

А и дори човек да даде частна обява - това си е негово право. Защо този мафиотски подход?
С две думи - исках да кажа - ето една некоректна агенция!
Отделен въпрос е - имиджа на една агенция - която няма мейл, няма стационарен телефон и под чието име и адрес има фризьорски салон.
Re: За истинските обяви и етиката на брокерите
05-08-2013 - 14:08:09
avatar
Quote
Fabia
Quote
Продавач
Те вероятно имат вашия телефон тоест или вие сте им го дали за да ви търсят клиенти или сте си пускали обяви като частно лице, което също не е най-доброто решение.
Темата е - За истинските обяви и етиката на брокерите.
Дадох сигнал за некоректна агенция,която използва мои снимки за нереалните си обяви, която е обявила апартамента ми за дване под наем - същият дадох под наем преди повече от година . При това, никога не съм давала телефон на служители на такава "агенция", не ги познавам. Те са явно отскоро в "бизнеса".

А и дори човек да даде частна обява - това си е негово право. Защо този мафиотски подход?
С две думи - исках да кажа - ето една некоректна агенция!
Отделен въпрос е - имиджа на една агенция - която няма мейл, няма стационарен телефон и под чието име и адрес има фризьорски салон.

Тоест вие сте си пуснала обява сама с вашия телефон? Разбира се всеки има това право и брокерите, които копират обявите не трябва да го правят, защото опетняват и моето име като брокер, но уви правят го постоянно всеки ден с хиляди обяви в цялата страна. И начина да се предпазите от това е само един - харесайте си една агенция и работете с нея. Да подхода е мафиотски и не е правилен, но за момента решение няма. И да тръгнете да водите дела е дълга и широка и ще ви струва пари, които може да не ви се върнат... И всичко това заради едни спестени 200лв... Всеки сам си решава.

Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?
Re: За истинските обяви и етиката на брокерите
05-08-2013 - 15:31:26
Ами да бях дала на хорицата 200лв, бе. Иначе.... виж какво става...
(. Апартаментът ми беше даден под наем от моя позната агенция, на които платих комисионна, защото съм им възложила задача - predi edna godina!!)
Повтарям, темата беше - некоректни агенции и обявяване на нереални обекти.А не - имам ли право да дам частна обява или не.
Re: За истинските обяви и етиката на брокерите
10-08-2013 - 22:45:52
Quote
Продавач
Старата песен на нов глас...добре де толкова ли е трудно да отсеете фалшивите обяви от реалните? Хора разберете, че луксозно ремонтирани с чисто нови мебели двустайни апартаменти в центъра на София за 250лв няма...няма и за 300лв...


Продавач, не всички фалшиви оферти са евтини. Има доста двустайни (50-60 кв м) апартаменти по 500-700лв, които са фалшиви. Плюс това, мое задължение ли е да се превръщам в дедектив и да следя дали обявите са истински? От 1 месец си търся апартамент и вече вдигам ръце. Нито една от харесаните от мен обяви не се оказа истинска. Ето сега си харесах един апартамент от homes.bg [www.homes.bg] След около 30 минути проучване от моя страна установих естествено, че офертата не е истинска. Снимките са от румънски апартамент, който се ПРОДАВА: [www.refinder.ro]

Направих грешката да звъня на една от въпросните брокерски фирми с измислени оферти и само си изгубих времето - вече 3та седмица не могат да намерят апартамент, който отговаря на нивото на фалшивите оферти, които публикуват.

Отсяването е много лесно, ако администраторите на сайтовете си вършат работа. Просто се банва перманентно цялата брокерска къща и не им се дават разрешения да публикуват никакви обяви при един такъв случай... но, интересно ми е, ще останат ли някакви оферти въобще. Другият вариант е ние потребителите/наематели и истинските наемодатели да направиме един списък с некоректните брокерски фирми.



Редактиран 2 път(и).Последна редакция на 2013-08-10 22:50 от kyankulov.
Re: За истинските обяви и етиката на брокерите
21-08-2013 - 08:35:03
avatar
По всяка вероятност тези и подобните на тях, които предлагат имоти само с един мобилен телефон въобще нямат регистрирана фирма, адрестие на офисите са несъществуващи и си имат един човек, който им измисля имена и лога за да изглеждат автетично, но и списък не върши работа, защото те си сменят имената копгато ги научат всички. Най-лесно е да видиш имат ли стационарен телефон, сайт, офис и най-вече какви са другите имоти, които предлагат ако всички са супер изгодни и в едни и същи райони значи няма смисъл да им се звъни.

Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход