Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Благодарности от неопитен купувач

Публикувано от nescafe 
Re: Благодарности от неопитен купувач
23-07-2013 - 13:27:59
avatar
1/10000 се случва изповядването да бъде конкретизирано с точна дата.
Принципно се поставя срок "до" дата. Все пак света е шарен.
Re: Благодарности от неопитен купувач
23-07-2013 - 13:44:26
може и 1 на 100 милиарда да е. ама аз сиках да се уточни дата и час и при кои нотариус че като не доиде купувача да си прибера капарото с чиста съвест
Анонимен потребител
Re: Благодарности от неопитен купувач
23-07-2013 - 14:01:11
nescafe, в недвижимите имоти няма писани правила, ние сами сме си ги измислили, заимствайки от правилата в нормалните държави, а те са прости - всяка сделка е от порядъка на 5-6 % комисион,който се дели между страните, останалото се урежда в посреднически договор,в който всичко е ясно.
Анонимен потребител
Re: Благодарности от неопитен купувач
23-07-2013 - 14:03:36
Освен това в едни сделка с имот купувачът е този,който трябва да бъде предпазен, продавача от какво да го пазим ?! Няма никакъв проблем във всяка сделка да посредничи един брокер,защото той не е представител, той е посредник, откривате ли разликата ?
Анонимен потребител
Re: Благодарности от неопитен купувач
23-07-2013 - 14:06:48
нрадев, пази Боже ТИ да напишеш какъвто и да е документ, та ти нямаш нито едно правилно изписано изречение ! Да не говорим,че нашите типови договори са писани не от мен, не и от теб/наистина пази Боже!/, а от юристи и са толкова проверени във времето, че няма какво да се добави. Свикнал съм ти на простотиите, на всичкото отгоре ти се изявяваш тук като икономист, юрист, ако ти вярва човек, ще реши,че ежедневно правиш сделки с имоти,нищо давай,нека е весело.
Re: Благодарности от неопитен купувач
23-07-2013 - 15:55:20
Саше аз когато съм си ги писал сам проблеми не е имало ама веднъж да се доверя на брокера и стана сакатлък



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2013-07-23 17:17 от nradev.
Re: Благодарности от неопитен купувач
30-08-2013 - 12:16:49
"всяка сделка е от порядъка на 5-6 % комисион,който се дели между страните, останалото се урежда в посреднически договор,в който всичко е ясно. "- Анонимен потребител

Интересно! Имаше мераклии за такива комисиони , ама изчезнаха /или поне намаляха ако наистина е брокер анонимния/. Имаше мераклии да взимат лични данни от купувачите, ама те удариха на камък! Колкото до адвокат във фирмите за имоти- казват че имат, ама изпадат в паника като им поискаш среща с него....
Комисион дължи само този , който го е наел за сделката. Продавача, ако е заявил имота си в някоя агенция, или купувача ако брокер лично го е потърсил га му предлижи имот по зададени параметри. Големината на възнаграждението също се договаря.
Re: Благодарности от неопитен купувач
01-09-2013 - 11:48:42
Оноре, чудя се как успя да сътвориш толкова неверни неща в един единствен пост ?! Явно споделяш какво ти се иска да се случва, ама не си познал. В нищо.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход