Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Разваляне на договор за продажба на имот от собственик.

Публикувано от djbran 
Re: Разваляне на договор за продажба на имот от собственик.
13-07-2013 - 20:44:35
еи това да си брокер било много сложно бе и то тия скромни комисиони от по 2000-3000 еурио са направо смешни требе да се искат вече по 20К комисион да се оправдае къртовския труд който полагат.те адвокатите с висше образование по право от СУ нищо не разбирали знаиш ли затова пък брокерите с килийно образование им вършат работата



Редактиран 2 път(и).Последна редакция на 2013-07-13 21:02 от nradev.
Re: Разваляне на договор за продажба на имот от собственик.
13-07-2013 - 22:54:15
avatar
Quote
nradev
еи това да си брокер било много сложно бе и то тия скромни комисиони от по 2000-3000 еурио са направо смешни требе да се искат вече по 20К комисион да се оправдае къртовския труд който полагат.те адвокатите с висше образование по право от СУ нищо не разбирали знаиш ли затова пък брокерите с килийно образование им вършат работата

Видове право:

1 Административно право
2 Банково право
3 Вещно право
4 Гражданско право
5 Данъчно право
6 Европейско право
7 Екологичното право
8 Интелектуална собственост
9 Информационно право
10 Конституционно право
11 Медицинско право
12 Международно право
13 Морско право
14 Наказателно право
15 Наследствено право
16 Облигационно право
17 Осигурително право
18 Процесуално право
19 Семейно право
20 Трудово право
21 Търговско право
22 Финансово право


Как мислиш колко години трябва да учи един юрист за да изучи всичките тези 22 вида право и техните подраздели? 50-60 години дали ще му стигнат? А след като ги изучи дали ще му е необходима и малко практика или щом е взел изпита значи вече се справя с всички казуси? И каква практика трябва да има за да е по опитен от практикуващ само едно и също брокер?

Като те зъболи зъб не отиваш на очен лекар само защото е лекар и носи бяла престилка, а ще отидеш конкретно при зъболекаря нали?

По същия начин ако шефа ти те уволни ще си търсиш правата като няма да отидеш при зъболекаря, а ще отидеш при адвокат имащ зад гърба си успешни дела и специалист по трудово право.

Ако с жена ти се карате и искате да се развеждате няма да отидеш при брокер на недвижими имоти (при него после като се разберете за общите имоти), а първо ще отидеш при адвокат с опит в семейното право.

Ако искаш да си продаваш имота отиваш при брокер с опит в продажбите - той с това си изкарва хляба и явно умее неща, които адвоката по семейно право не умее както и обратно.

Ако ти се счупи колата отиваш в сервиза, а не при очния лекар и т.н.

Виж само в областта на наказателното право какво се случва:

САМО В областта на наказателното право:

Правна защита при дознанието, следствието и прокуратурата
Правна защита при привличане като обвиняем в досъдебното производство
Правна защита при привличане като подсъдим в наказателното производство
Правна помощ при предявяване на тъжби срещу престъпления от частен характер
Правна помощ при гражданско обвинение за престъпления от общ характер
Предявяване на граждански искове в наказателното съдопроизводство
Юридическа помощ за изготвяне на молби за помилване и предсрочно освобождаване
Юридическо съдействие при водене на производство за съдебна реабилитация
Правна защита при повдигнато обвинение за извършване на престъпление
Защита на правата при налагане на мярка за неотклонение
Споразумения за приключване на наказателни дела
Наказателна отговорност
Давност, амнистия и реабилитация
Кражба, грабеж, длъжностно присвояване
Престъпление по служба
Пасивен и активен подкуп
Измами
Престъпления против реда
Прокурор
Пострадал
Частен обвинител
Частен тъжител
Обвиняем
Защитник
Граждански ищец
Граждански ответник
Свидетел
Защита на свидетел
Защита на лица, застрашени във връзка с наказателното производство
Оглед, претърсване, изземване
Разпит на свидетел
Очна ставка
Експертиза, следствен експеримент, разпознаване
Досъдебно производство
Извършване на разследване
Съдебно производство
Изменение на обвинението в съдебното производство
Постановяване на присъда
Прекратяване на наказателното производство със споразумение
Трансфер на осъдени лица

Как мислиш колко адвоката са с познания и практика по всичко?


Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?
Re: Разваляне на договор за продажба на имот от собственик.
13-07-2013 - 23:07:51
Малииииийййй... смятай ако за професия, за която не само че не се изисква висше, ами и изобщо няма такова, трябват толкова много знания, представи си за професиите, за които освен че има, ами се и изисква, какъв ужас ще е.
Абе вие брокерите сте направо ракетни инженери, бре. Я вземете се поогледайте малко, па се осъзнайте и се вземете в ръце.
'Бах тая атомна физика, де се оказа продажбата на имот.

_____________________________________________________________________
Я моа са напия на кукурузянка, на мертек, на свиня, на дзвер, на мотика, на къзмъ и ели ако сакам - на мръморец. А тизе?
Re: Разваляне на договор за продажба на имот от собственик.
13-07-2013 - 23:16:06
avatar
Та Радев от кой университет му е дипломата на г-н юриста и с колко си е взел изпита по търговско право няма значение - най-голямо значение има какво практикува. В нашата агенция имаме много клиенти адвокати, които са ни плащали комисионни за успешно свършена работа. Последните четирима за които се сещам са адвокати, които работят наказателно право. До колкото ми е известно в една адвокатска кантора от по-големите в която работят да кажем 2-3 по-стари адвокати, които са и собственици на кантората, а другите 7-8 човека адвокати по-млади с по-малък опит и всички са разделени според това в което са специлиазирали. Ако дойде клиент с проблем с фирмата си го насочват към юриста, който води търговските дела, ако дойде човек пред развод го насочват към юриста, който води делата на кантората специалист по семейно право, ако някой иска да съди човек, който го е пребил - търси адвоката по наказателно право и т.н. схващаш ми мисълта. Най-неможещи са адвокатите пенкилери, които се бутат да водят дела от всякакъв характер само и само да получат хонорар, а техните хонорари се плащат предварително, а не като при брокерите когато свършат работа. Тоест адвоката има интерес да те консултира по всички въпроси, защото ти му плащаш напред, а дали ще ти свърши работа като например да ти спазари цената в посока на долу това ще стане ясно чак след като му платиш хонорарчето, а после какво ще свърши вече няма значение, защото си му платил smiling smiley

За това и в болницата има - очен лекар, зъболекар, хирург, кожни болести, кардиолог...санитар... Така и при имотите имаме брокери, които се занимават с продажби на имоти, брокери, които се занимават с отдаване под наем на имоти, някои специалисти в продажбата на парцели и имат контакти по всички държавни службички - кадастър, даг, днск и т.н. други работят предимно търговски площи и имат база данни с всички логистични обекти и веднага могат да ти намерят нещо на изгодна цена, но само ако си платиш, ако си пенкилер филосов с елемнти на ганьо ще те пратят заедно с бракоразводния ти адвокат да пиете по една студена вода smiling smiley Та както в адвокатската кантора и ние си имаме - брокер продажби жилищни имоти, брокер продажба на парцели, брокер наеми, консултант по ипотечни кредити... И да ти кажа до сега за всичките сделки, които съм правил съм срещал много малко адвокати, които са знаели как се работи по една покупко-продажба с имоти. Сещам се за за не повече от трима, а имам да кажем зад гърба си стотици сделки за покупко-продажби и също толкова в наемите. И нотариус ни е бил клиент.

Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?
Re: Разваляне на договор за продажба на имот от собственик.
13-07-2013 - 23:21:06
avatar
Quote
moskvi4
Малииииийййй... смятай ако за професия, за която не само че не се изисква висше, ами и изобщо няма такова, трябват толкова много знания, представи си за професиите, за които освен че има, ами се и изисква, какъв ужас ще е.
Абе вие брокерите сте направо ракетни инженери, бре. Я вземете се поогледайте малко, па се осъзнайте и се вземете в ръце.
'Бах тая атомна физика, де се оказа продажбата на имот.

Москвич кой е казал, че се изискват кой знае колко знания - изисква се опит най-вече. Аз съм изброил основните неща в нашата работа и колкото повече ги практикуваме толкова по-добри ставаме в тях. Беше ми мисълта кой е по-добър в нещото, което прави - този, който прави едни и същи пет неща или този, който прави едни и същи 170 неща...? Брокер или юрист ако ще си продаваш имота? Помисли си добре ако тръгнеш някога да продаваш имот smiling smiley))

Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2013-07-13 23:31 от Продавач.
Re: Разваляне на договор за продажба на имот от собственик.
14-07-2013 - 01:33:18
Продавач защо сметаме че никой юрист не рабира от имоти аз лично познажм един специализиран по имотите.1% да разбират стига. на година системата за висше образования генерира 5000 юристи да кажем 1000 са читави другите са брак.от тях 5%да са адвокати грамотни по имоти излиза че има поне 2000 при 20000 сделки на година мислим са предостаъчни
Re: Разваляне на договор за продажба на имот от собственик.
14-07-2013 - 09:32:22
avatar
Quote
nradev
Продавач защо сметаме че никой юрист не рабира от имоти аз лично познажм един специализиран по имотите.1% да разбират стига. на година системата за висше образования генерира 5000 юристи да кажем 1000 са читави другите са брак.от тях 5%да са адвокати грамотни по имоти излиза че има поне 2000 при 20000 сделки на година мислим са предостаъчни

Не съм казал, че никой юрист не разбира имоти, а всеки брокер разбира повече. Има юристи специализирали вещно право, които работят само това и са доста добри. Мисълта ми беше, че няма как всеки юрист само защото е юрист да има познания и опит в имотите. Ако наредим 100 адвоката завършили преди пет години право и срещу тях наредим 100 брокера работили през последните пет години в имотите със сигурност, който и брокер от тези 100 да избереш ще ти свърши работа ако продаваш, купуваш или отдаваш имот под наем. Докато няма как всеки един от 100-те юриста да ти свърши работа нали ме разбираш защо. За юристите има много повече работа, а в имотите има и доста конкуренция и за това на адвокатите не им е рентабилно да се бъркат в нашия бизнес. Тук се плаща за свършена работа...smiling smiley

Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?
Re: Разваляне на договор за продажба на имот от собственик.
15-07-2013 - 00:46:19
да де ама адвоката ми взема 200 лева да ми провери имота и да ми напише договора а брокера иска 2000 еуро да ме разходи до имота. единия извършва квалифициран труд за 20 пъти по малко пари и ми защитава интереса а брокра като е юридически неграмотен кво да ми защити. оня ден една кака на около 45 години пишман брокерка ми се праи на юристка. ставаше дума за имот които е дарен аз изразих съмнение че сделката не е чиста защото дарения има сестра. тя ми вика сестрата нема претенции и се отказва. а викам юридически не може да стане преди да се открие наследството а тя ме убеждава че ставало с нотариално заверена декларация. е ка да и дам на тая и едно евро като се опитва да ме преметне или е неграмотна.Теглих и една маина и и казахда не мизвъни повече ама ме е яд че ми изгуби времето.



Редактиран 3 път(и).Последна редакция на 2013-07-15 00:55 от nradev.
Re: Разваляне на договор за продажба на имот от собственик.
15-07-2013 - 08:45:26
avatar
А аз мога да ти дам много примери с адвокати, които са наемани от купувачи, защото са "грамотни" и както казваш взимат по 200лв. За какви комични ситуации иде реч си нямаш идея. Включват в предварителните договори клаузи, които нямат нищо общо с практиката и са напълно безумни. Питам всеки път купувачите и продавачите, които си наемат адвокати - какъв е адвоката... Отговора в 10 от 10 случая е: "Е как какъв адвокат?" smiling smiley)) Което ме навежда на мисълта, че нямат идея кой са наели. Най-често е приятел, познат или адвокат който им е водил някакви дела или ги е консултирал по някакви въпроси. Звънят му и казват "Ти нали си юрист мисля да купувам имот..." И той човека да не е луд да ги върне smiling smiley)) Защо да на им вземе 200-300лв напред. Да има адвокати, които се занимават само с имоти както казах вече, но те са един на 100, а другите 99 не ти препоръчам да им ползваш услугите дори безплатно. Най-малкото съвет за цената на имота няма как а ти дадат, а за българина това е водещо при вземането на решението дали да купи, кога да купи, на каква цена да купи и дали няма да се мине. Адвоката от къде да знае той взима 300лв да чете документи той човека не продава имоти за да има опит с цените. Но наивността на хората ме изумява и дори се замислям дали да не взема да запиша едно право ей така само да ги лъжа, че понеже съм адвокат и от университета съм ги научил нещата, а не от практиката и съм мнооооооооого грамотен smiling smiley)) Сигурно ще ми се увеличат клиентите с 70%.

Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2013-07-15 09:32 от Продавач.
Re: Разваляне на договор за продажба на имот от собственик.
15-07-2013 - 12:36:14
според продавач кво излиза 99% от адвокатите неграмотни а 100% от брокерите грамотни нищо че едните са учили 5 години а другите са със килийно образование. Ако продавач завършиш прабо не знам с колко % ще ти се увеличат клиентите ама доходите поне по 10
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход