Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Разваляне на договор за продажба на имот от собственик.

Публикувано от djbran 
Re: Разваляне на договор за продажба на имот от собственик.
23-05-2013 - 00:10:09
изчакай да мине срока а преджарително с брат си напишете предварителен договор може да земеш капаро да закрепиш положението за 3 месеца
Анонимен потребител
Re: Разваляне на договор за продажба на имот от собственик.
23-05-2013 - 06:37:13
Прекрасно, поредният пример на някой, който е поискал определена услуга от някого, подписал си е договор и иска да го преметне, браво ! Брокер съм, при това от много години, нагледал съм се на такива "тарикати", тук е пълно с такива като бота и нрадев, които ще те подкрепят с цялото си сърце и душа, действай, това е типично за тъпия,мрънкащ българин ! Ако въобще си имал и ти е останала малко съвест, постави се на мястото на другата страна и тогава вземи решение.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2013-05-23 06:37 от spgufi.
Анонимен потребител
Re: Разваляне на договор за продажба на имот от собственик.
23-05-2013 - 08:16:06
В договора за каква цена пише, че ще го продават? Ако пише 55 000, ами да ти намерят човек за 55 000.
Анонимен потребител
Re: Разваляне на договор за продажба на имот от собственик.
23-05-2013 - 08:22:06
spgufi, вземете си оправете договорите.
Примерно - ако договора бъде прекратен предварително на 3-тия месец и ти не си намерил купувач, дължат ти 3 месеца по 100 лева и готово. Ама не може да искаш % от крайната цена при положение, че няма сделка. Ако пък си намерил купувач платил капаро(да кажем 1000 лева, с цел да не закараш стринка си като купувач) и готов за предварителен договор - тогава ОК, дължат ти % от цената.
Re: Разваляне на договор за продажба на имот от собственик.
23-05-2013 - 10:34:34
Quote
spgufi
Прекрасно, поредният пример на някой, който е поискал определена услуга от някого, подписал си е договор и иска да го преметне, браво ! Брокер съм, при това от много години, нагледал съм се на такива "тарикати", тук е пълно с такива като бота и нрадев, които ще те подкрепят с цялото си сърце и душа, действай, това е типично за тъпия,мрънкащ българин ! Ако въобще си имал и ти е останала малко съвест, постави се на мястото на другата страна и тогава вземи решение.

Насилствена услуга поради лиспа на избор ! Това е !
Тарикат е, че иска да продаде апартамента на брат си ? Агенцията ли му намери купувач, за какво да плаща комисион.
Комисиона е реално 2.5% от 2-те страни, тоест 5% ... за 50К евро това са точно, 2500евро. Забравяте, че минималната заплата е 150евро в България, или че това са 16.6 минимални заплати или година и половина минимален труд.

Та, драги ми вие добронамерен изглъган и изстрадал така наречен брокер, за какво искате този човек да ви плати толкова труд. Какво свършихте да оправдаете плащането ? Качихте обявата в интернет ?

БРОКЕР да ми говори за СЪВЕСТ е най-голямата НАГЛОСТ която съм виждал някога !!! Ти се постави на мястото на неговата и кажи за какво да даде 4800-4900лв, дали няколко огледа с лъжливи описания струват толкова. НАГЛЕЦ !
Анонимен потребител
Re: Разваляне на договор за продажба на имот от собственик.
23-05-2013 - 11:31:04
Тинки, има няма, току се изложиш , какво значи - "вземете си оправете договорите", да ги правим както предлагаш ти ?! Кой си ти ? Като стигнеш до такъв договор, преговаряй, подписвай, но не се опитвай да казваш някому какво да пише в договора му с някой друг . Напоследък си заел позицията на поплювковците и не мога да разбера защо е така, дали не надценявам интелекта ти ?!
Анонимен потребител
Re: Разваляне на договор за продажба на имот от собственик.
23-05-2013 - 11:43:03
Насилствена услуга поради лиспа на избор ! Това е !
------------
Човека каза, че е подписал договор, това насилствена услуга ли се нарича ?
--------------------------
Та, драги ми вие добронамерен изглъган и изстрадал така наречен брокер, за какво искате този човек да ви плати толкова труд. Какво свършихте да оправдаете плащането ? Качихте обявата в интернет ?
----------------
Що се пениш бе, единственото, което написах е, да си погледне договора , да види какво е подписал и да си изпълни задълженията, ако има такива
Анонимен потребител
Re: Разваляне на договор за продажба на имот от собственик.
23-05-2013 - 11:45:39
БРОКЕР да ми говори за СЪВЕСТ е най-голямата НАГЛОСТ която съм виждал някога !!! Ти се постави на мястото на неговата и кажи за какво да
даде 4800-4900лв, дали няколко огледа с лъжливи описания струват толкова.
----------------
Виж какво, поплювко, на мен от 22 години хората ми плащат за работата, която върша за тях, а ти освен да лаеш, явно друго не знаеш, защото ако знаеше ,нямаше да лаеш.
---------------------
Анонимен потребител
Re: Разваляне на договор за продажба на имот от собственик.
23-05-2013 - 11:57:46
Аз открай време, има-няма 10 години ще станат след някой месец, твърдя, че договорите трябва да са за услуга и заплащането да е според услугата.
Re: Разваляне на договор за продажба на имот от собственик.
23-05-2013 - 12:02:14
Да, услугата е насилствена ако човек е оставен без избор, а той е оставен без избор заради порочните практики прилагани години наред при обява на продажба от собственик. За 22год опит знаеш прекрасно какво имам в предвид има го дискотирано в десетки теми.

Говориш да се постави на мястото на агенцията, нека и тя се постави. Кой е намерил купувач ? Той, следователно не трябва да заплати комисион в пълен размер ако има ексклузивен договор с агенцията. При такъв ексклузивен договор нека се заплати за времето отделено за огледи, да кажем 100лева за оглед е прилична сума, все пак става за 30мин, дава 300лв и си стискат ръцете.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход