Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Разваляне на договор за продажба на имот от собственик.

Публикувано от djbran 
Re: Разваляне на договор за продажба на имот от собственик.
23-05-2013 - 12:06:08
В договора пише 55000е,те в обявите го пуснаха на 57000,после много агенции копираха обявата/снимките и си пуснаха обяви с различни цени.Както казах устно се бяхма разбрали ако има желаещ на 50000 го продаваме.За обвинението на БРОКЕРА горе че искам да преметна агенцията....е не е точно.Не са намерили те клиента,все пак ми е роднина и е нормално да иска/както и аз/да му се спести няколко хилядарки.Само за това че един вид може да ме разкарват по съдилища ме спира за сега,но от друга страна както казах идея си нямам как биха разбрали че съм го продал.От друга страна в съда може пък иска да отпадне при положение че се продава на брат ми,де да знам хипотези секакви.Всъщност тук както разбрахме има и брокери и купувачи.Кажете някой съдил ли друг по сходен начин,за евентуално отбягване на комисионната!!!!
Личното ми мнение едва ли има такива случаи,по скоро съм чувал че брокерите си крадат евентуални клиенти.И другия остава нацупен*write*
Re: Разваляне на договор за продажба на имот от собственик.
23-05-2013 - 12:55:22
за да нема това онова изчакай да мине срока за 3 месеца брат ти нема да избега
Re: Разваляне на договор за продажба на имот от собственик.
23-05-2013 - 12:56:20
това 1е е продаден се разбира от справка в агенция по вписванията
Re: Разваляне на договор за продажба на имот от собственик.
23-05-2013 - 13:32:25
Сключваш с брат си предварителен договор за покупко-продажба на имота с капаро 40 000 евро и срок за сключване на окончателния договор 6 месеца или колкото време е необходимо да изтече срок по договора ти с агенцията и брат ти да събере допълнителните 10 000 евро.
През това време, ако ти довадат клиент, държиш на цената от 55 000 евро, която е по договора с брокера.
Анонимен потребител
Re: Разваляне на договор за продажба на имот от собственик.
23-05-2013 - 14:24:54
Ти си възложил на някой да свърши нещо в рамките на 6 месеца. На третия, се отказваш.
От една страна работата не е свършена и няма как да се плати все едно е свършена, от друга определена работа е извършена и трябва да се плати.
Иди и се разбери с АНИ да им платиш за направените разходи от тяхна страна.
Анонимен потребител
Re: Разваляне на договор за продажба на имот от собственик.
23-05-2013 - 18:37:44
Всъщност тук както разбрахме има и брокери и купувачи.
---------------
Нищо не си разбрал, тук купувачи и продавачи няма, има брокери и брокеромразещи.
Re: Разваляне на договор за продажба на имот от собственик.
23-05-2013 - 20:26:02
браво Саше призна че купувачите ги нема останали са само брокерите и брокеромразещите
Анонимен потребител
Re: Разваляне на договор за продажба на имот от собственик.
23-05-2013 - 20:53:59
Браво нрадев, пак нищо не разбра. Ти няма как да знаеш дали ги има купувачите или не, ама аз го знам.
Re: Разваляне на договор за продажба на имот от собственик.
23-05-2013 - 21:02:47
знам знам нали гледам статисстиката 10 000 брокера в София и 3600 сделки и всичките да са с посредник се пада по 0,36 сделки на брокер
Re: Разваляне на договор за продажба на имот от собственик.
24-05-2013 - 08:30:37
охо ревете ли брокери ...
гответе се за поредното изклащане от моя страна.
Харесах един апартамент и отивам с приятел "брокер". Тоя "истинския брокер" па взе че го познава приятеля ми и се дърпа и иска комисионна от мене. В прав текст му казах че от мен пари няма да види ... И работя по въпроса и от продавача да не види. Стара жена, сина и в чужбина не ще и да чува за БГ, това им е единствено жилище в София купено преди 30-на години. Сигурна работа - абсурд да е измамничка. Ще ходим с адвоката и нотариуса на село да сключваме сделка и брокера с пръстче в ....
Само да се върна от круизче - утре заминавам smiling smiley
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход