Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Разваляне на договор за продажба на имот от собственик.

Публикувано от djbran 
Разваляне на договор за продажба на имот от собственик.
21-05-2013 - 23:31:27
Имам имот за продаване за 55к,естествено съм сключил договор с агенция от 3 месеца за продажбата му.Рзбрахме се ако има клиенти на 50к еуро го продаваме.По стечение на обстоятелствата брат ми наскоро прояви желание да го купи но на данъчна оценка за 40к еуро + останалите ще ми доплати разтеглено в времето.Знам че мнозина биха казали да не се доверяваме на близки но отношенията са ни идеални.Ходих да говоря с агенцията за казуса че ще го продаваме на брат ми за 40к но те ми излизат с номера че имало клиент за 50к и предполагам заради комисионната си държат да го продаваме за тази сума.Или да продаваме на брат ми за 40 но те да си начислят комисионна за 50.И една семица вече ме разкатават за казуса,брокера се крие и си държи на неговото 50.Един вид ме хвана яд на кои и за колко да го продавам моя лична собственост,басси наглостта.От друга страна брата не иска или ако е възможно да избегне комисионната ако може понеже все пак имота е мой/познаваме се и няма нужда от похватите на брокерите.Вече обмислям да продам имота ,на брата без да се обаждам на агенцията.Но уж по договор могат да ме съдят и тем подобни.Или да им кажа че се отказвам от продажбата,и след година официално да го продам все пак парите ми трябват почти спешно.Какво бихте предприели вие.
Re: Разваляне на договор за продажба на имот от собственик.
22-05-2013 - 00:56:28
ами прекратяваш договора ако има срок което би трябвало да предвидиш може да изчакащ да мине. ако нма им пускаш предизвестие че го прекратяваш и след това правиш квото ти е кеф. не е трябвало да им казваш че брат ти ще го ку8пува



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2013-05-22 01:16 от nradev.
Анонимен потребител
Re: Разваляне на договор за продажба на имот от собственик.
22-05-2013 - 06:53:32
Е този договор срок няма ли?
Условия за прекратяване няма ли?
Re: Разваляне на договор за продажба на имот от собственик.
22-05-2013 - 12:17:58
Не знам къде съм мушнал договора,но имаше некакви неустойки или комисионни.В крайна сметка му казвам че не се продава вече и да си гледат работата,нема се занимавам с него но ще се консултирам пак с некои..
Re: Разваляне на договор за продажба на имот от собственик.
22-05-2013 - 12:37:00
той не си чел договора ама съвети иска
Re: Разваляне на договор за продажба на имот от собственик.
22-05-2013 - 15:16:27
Леле - я се вземи в ръце.
Все едно дофтора да ти каже че нема да чукаш жена си щот си бил болен и след като оздравееш да му искаш разрешение ...
Информираш ги че имота вече не се продава - не са ти намерили човек и нямаш време да ги чакаш и се оправяш сам.
Да не са ти направили запор и да не можеш да се разпореждаш - ако искат да те съдят. Да видим за какво?
И не подписвай с лека ръка договори - еле па ако пише че нещо се иска от тебе, особено неустойки.
Брокерите нищо не са свършили ама иначе неустойки ще искат за несвършена работа WTF



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2013-05-22 15:18 от bota156.
Re: Разваляне на договор за продажба на имот от собственик.
22-05-2013 - 16:08:17
ako договора е с изключителни права и сам да продадеш пак дължиш комисион. така че бота не е съвесем прав като за начал; прочети договира
Анонимен потребител
Re: Разваляне на договор за продажба на имот от собственик.
22-05-2013 - 17:46:36
Е то този договор не е "во веки веков". Трябва някакъв срок да има вътре.
Анонимен потребител
Re: Разваляне на договор за продажба на имот от собственик.
22-05-2013 - 19:45:18
djbran, задавате въпрос, на който никой не може да отговори, прочетете си договора и действайте според написаното вътре, простичко е.
Re: Разваляне на договор за продажба на имот от собственик.
22-05-2013 - 23:00:30
В договора пише че ако го продам без тяхно знание/съгласие им дължа комисионна.Договора е за 6 месеца,от които оставащи още 3 месеца.Ха ся на къде,мога да ги разкарвам известно време че не е удобно за огледи,пътуване в чужбина и тем подобни.Май не трябваше да им казвам на кой се каня да го продам.Просто трябваше да го продам,те идея си нямам как биха разбрали че имота е проддаен и съответно да си търсят некакви комисионни.*sos*От друга страна при свършен факт поне ще ви дам инфо кво е станало,Другата седмица действаме без знанието на агенцията.Тук май много брокери сте активни,да не земе някой да се припознае.*angel*
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход