Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Re: бихте ли платили 3% комисион само за оглед и запознанство?
15-04-2013 - 19:03:59
Quote
дичо тъпото
Quote
Тинки Уинки
Отстъпка от цената за какво?

Ако някой реши сам да си върши работата - ами да си я върши, защо някой трябва да му иска пари.

Тука се плаща за услуга - купувачът не иска такава - за какво да плаща?
Той иска стоката - имота, а не посредническата услуга.
Съответно и никаква помощ няма да получи от брокера на продавача. Да ходи да си обследва имота, да си подготвя предварителни договори, да проверя напред-назад за битови сметки и т.н. Като е решил сам да си върви работата - да си я върши.
И преди да кажеш, че няма да му покажеш имота, да ти кажа, че това ти влиза в задълженията към продавача, които те е наел - да развеждаш хора в имота му.

Браво Тинки. Този ти пост трябва ЗАДЪЛЖИТЕЛНО да бъде изучаван в курсовете за брокери и да бъде окачен в златна рамка във всяка АНИ.

Какви рамки какви 5 лв - брокера нарича клиентите си ИДИОТИ ти ми говориш за правила, морал и т.н.
По конкретния въпрос - практиката ми е показала че или си вършиш работата сам или не се захващай.
Толкова много сме лъгани, че аз нямам доверие на НИКОГО, та ще дам на някой разводач нарекъл се брокер, без никакъв лиценз, без да носи никаква отговорност да ми проверява и аз насляпо да изръся 50-100к евра. Да не ма е е*ал лудия?



Редактиран 2 път(и).Последна редакция на 2013-04-15 23:48 от el.t.
Re: бихте ли платили 3% комисион само за оглед и запознанство?
16-04-2013 - 20:08:21
Бота*drink1*
Много си точен. Аз съм на същият принцип. Ама "за всеки влак си има пътниц", нали!
Тук в Канада е същата работа с агентите брокери, че и по-зле. Разликата е че сделката задължително се финализира от адвокат чиято специализация е единствено в работа с имоти едва тогава брокера си взима комисиона. От гледна точка на купувача брокера е паразитна фигура ама нейсе и те трябва хляб да ядат.
Поздрав

„Бъди възторжен идеалист, честен до самопожертване, смел до безумство,
влюбен в България до фанатизъм!”
Полковник Борис Дрангов



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2013-04-16 20:09 от Geto.
Re: бихте ли платили 3% комисион само за оглед и запознанство?
17-04-2013 - 12:09:40
avatar
Прясна случка от вчера:

Намирам обява на която е написано че по цената на имота няма коментар и в цената не е включена комисионната от купувача.
Обаждам се аз и се представям за колега брокер който има купувач. Попитах дали "колежката" ще иска комисионна и от купувача и тя отговори, че няма. Попитах дали е възможен коментар по цената и тя отговори че е възможен малък коментар.

Заключението за мен е: Обадете се по телефона представете се за колега-брокер и разпитайте. Така при оглед ще знаете, че не е необходимо да плащате комисион на брокера на продавача ако сте купувач. И ще знаете дали наистина и колко горе-долу е коментара по цената.
Анонимен потребител
Re: бихте ли платили 3% комисион само за оглед и запознанство?
17-04-2013 - 20:47:32
Ало, тъпото, нямаш умора ,а ? Нали не си в България, там в Холандия това ли правиш, звъниш на разни брокери ? Рано си изписан весо, отдавна го казвам, това е ясно на всички, ама защо смяташ и останалите за тъпаци , та си мислиш, че има някой да ти се връзва на поредните тъпни ?!
Re: бихте ли платили 3% комисион само за оглед и запознанство?
20-04-2013 - 19:02:03
Quote
дичо тъпото
Quote
Тинки Уинки
Брокера 3% не ги получава за това, че просто ти е намерил имот. Недей чак толкова принизява работата му.
Той върши и други услуги, които ти ако не желаеш да ползваш, според мен не трябва и да плащаш.

Знам представи си. Тук става въпрос обаче за услуга натрапена ти от брокера на продавача. А аз от брокера на продавача подобна услуга не желая, защото изхождам от идеята, че брокът на продавача защищава неговите (на продавача) интереси.

Аз за себе си сам решавам дали да търся услугите на брокер и ако да за какво и колко ще му платя.

Здравейте,

Брокерът не защитава интереса нито на продавача, нито на купувача!
Възнаграждението по сделката покупко-продажба на НИ е = 6 % от цената на сделката.
Ако една фирма за НИ обслужва сделката, тя получава тези 6 %. Как тези 6 % ще се поделят между продавач и купувач е въпрос на конкретна ситуация.
В тези 6 % влиза фиксирано възнаграждение на фирмата за НИ за направени текущи разходи + остатък (премия!) в разликата над разходите до упоменатите проценти, ако се постигне реална сделка.
Ролята на фирмата за НИ е да охранява законността на сделката и правилната процедура по нейното осъществяване, като не допуска неравнопоставеност на страните продавач/купувач и възможност от измама.

winking smiley
Анонимен потребител
Re: бихте ли платили 3% комисион само за оглед и запознанство?
20-04-2013 - 19:44:20
:}

Ти изби рибата с това изказване
Re: бихте ли платили 3% комисион само за оглед и запознанство?
11-08-2013 - 12:11:27
Малко е много 3%. До 1,5 максимум би х дал и то само заради имота.
Re: бихте ли платили 3% комисион само за оглед и запознанство?
12-12-2013 - 13:16:23
"Ролята на фирмата за НИ е да охранява законността на сделката и правилната процедура по нейното осъществяване, като не допуска неравнопоставеност на страните продавач/купувач и възможност от измама."
ха-ха-хаааа!!!!!


"Брокерът не защитава интереса нито на продавача, нито на купувача! "- а би трябвало да защитава страната ,която го е наела както при договаряне на цената, така и в правно отношение!!!
Re: бихте ли платили 3% комисион само за оглед и запознанство?
12-12-2013 - 13:28:02
"Какви рамки какви 5 лв - брокера нарича клиентите си ИДИОТИ ти ми говориш за правила, морал и т.н.
По конкретния въпрос - практиката ми е показала че или си вършиш работата сам или не се захващай.
Толкова много сме лъгани, че аз нямам доверие на НИКОГО, та ще дам на някой разводач нарекъл се брокер, без никакъв лиценз, без да носи никаква отговорност да ми проверява и аз насляпо да изръся 50-100к евра. Да не ма е е*ал лудия?"

За съжаление много вярно расъждение.
Продавачите имат основание да търсят съдействие от ДОБЪР брокер за да им рекламира имота, да им води клиенти и да ги съветва за цената на база на пазара.
Ситуацията с купувачите е съвсем различна. Купувача има нужда от стабилна правна защита много повече , отколкото някой да се рови вместо него в сайтовете за имоти.
Re: бихте ли платили 3% комисион само за оглед и запознанство?
12-12-2013 - 20:55:30
а би трябвало да защитава страната ,която го е наела както при договаряне на цената, така и в правно отношение!!!
-----------------
Ако имаше капацитет, щеше отдавна да си разбрал, че брокера не е представител, че сделката минава през нотариус, съдия по вписвания и отговорността за валидността на сделката не е на брокера, ама ти нямаш.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход