Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Какво да купя за 30 000 евро?

Публикувано от dimitarrr 
Какво да купя за 30 000 евро?
24-09-2012 - 14:25:23
Здравейте,
как мислите какво е разумно да се купи за около 30 000 евро в София или около София. Знам, че парите не са много, но толкова има smiling smiley
Мойте идеи са : 1) Двустаен панелен , в не толкова престижен район.
2) Двустаен тухлен от старичките.
3) Някоя къщичка около София: Нови искър, Волуяк, Божурище.
4) Или някой малък парцел около София и да построя къщичка за 10 - 15 000 евро.
Идеята ми е да могат да живеят 1 - 2 човека и да има бъдеще в тоя имот, а пък като че ли идва инфлация..
Питам тука, понеже разбирате от имоти, а на мен ми е дилема и мисля , че е интересен казус.

Благодаря за мненията!
Re: Какво да купя за 30 000 евро?
24-09-2012 - 14:48:36
E, още малко ще питате и какво да купя за 5000 евро.
Иначе, ако е за спорта, купи си един панел. Поне е в София.
Re: Какво да купя за 30 000 евро?
24-09-2012 - 17:13:20
1.Много трудно ще намериш в тези райони къща с подобна цена.Има в селата покрай тях.
2.Къща за 15 хил евро се съмнявам да успееш да построиш.По тая точка много уговорки има,но сумата си е определено малка.
3.Парцели има,има и доста земеделски,които за около година могат да се превърнат в читави парцели...но евтините изчезват от пазара много бързо.
Re: Какво да купя за 30 000 евро?
25-09-2012 - 14:50:07
Аз ако имам 30К евра и се чудя какво да ги правя, бих търсил парцел ако се намери читав за толкова пари. Паркирам една каравана и след време строя някоя къщичка, само дето не са 15 а 150 хиляди евра.
Ако не си от тоя сорт, просто си купи някоя панелка и се настанявай да живееш в нея, няма нищо друго за тия пари което да може да се ползва за живеене.
Re: Какво да купя за 30 000 евро?
25-09-2012 - 17:54:41
Е, нали му казах на човека същото, просто с толкова пари идеите за къщички и парцели не си струва да се коментират.
Re: Какво да купя за 30 000 евро?
29-09-2012 - 23:24:30
Защо да са малко 30 хил.? В другият разел за цените на имоти колеги пишат, че в центъра на престолнината цените вече са 149 Е. на кв.

Инак за парцел, съвета на Боби е добър, но трябва да си малко авантюрист. Но като ще се ползва само от двама възрастни защо да не е някоя малка къщичка със земя из околните села? Сигурен съм, че има такова предлагане.

„Бъди възторжен идеалист, честен до самопожертване, смел до безумство,
влюбен в България до фанатизъм!”
Полковник Борис Дрангов
Re: Какво да купя за 30 000 евро?
04-10-2012 - 15:35:26
Благодаря, за мненията. Чета обяви(още не съм ги виждал на живо) и има парцелчета до 20 000, в Нови искър, Княжево, Требич- например този:
имот.бг/pcgi/imot.cgi?act=5&adv=1r129085290355206&f1=details , и други селца там някъде. Значи за 15 000 по обяви може да се намери парцел, може би като тръгна да ги гледам ще се окажат неподходящи и с много подводни камъни. Ще е нужно голямо себеотдаване.
Обаче въпреки вашите мнения си мечтая, че може да се построй къщичка 80 кв. м. Х 200 евро кв.м. = 16 000 евро . Като се вложат малко собствени усилия. Там ще живеят 2 - ма пенсионери, а апартаментите не са по-големи , а в бъдеще може да се надстрой евентуално или разшири. Засега рабтя в тази насока, но не бързам.
Иначе се появи вариант за ново стройтелство, 70 кв.м. за 30 000 , но готов след 1 година. Сега участвам в такъв филм и не искам засега пак да играя smiling smiley . Благодаря все пак за предложението, при определени условия. може би заслужава да се помисли.

Поздрави!



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2012-10-04 15:40 от dimitarrr.
Re: Какво да купя за 30 000 евро?
04-10-2012 - 21:04:58
Парцели се продават колкото искаш,някои са направо без пари.Но обикновено показателите им са такива,че след това излизат златни.Парцел за строителство се избира не само по вида на това,което е над земята, а и на база на това,което е под нея.И за два лева на метър да ти го дадат тоя парцел...ако се окаже,че фундаментът на бъдещия ти строеж трябва да слезе 3 метра под земята,понеже отдолу има 5 слоя глини и пясъци...далаверата ти е отишла по дяволите.
Re: Какво да купя за 30 000 евро?
10-10-2012 - 10:02:14
avatar
Парцел или двустаен панел 65кв.м. с два балкона лоджия близо до метростанция. За тези пари не може да се купи нищо по-добро според мен.

Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?
Re: Какво да купя за 30 000 евро?
01-11-2012 - 09:45:01
Quote
dimitarrr
Здравейте,
как мислите какво е разумно да се купи за около 30 000 евро в София или около София. Знам, че парите не са много, но толкова има smiling smiley

Идеята ми е да могат да живеят 1 - 2 човека и да има бъдеще в тоя имот, а пък като че ли идва инфлация..
Питам тука, понеже разбирате от имоти, а на мен ми е дилема и мисля , че е интересен казус.

Благодаря за мненията!

В тази сума придвидил ли си разходите по нотариалните такси, комисионна за агенцията и др?
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход