Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Re: ПОВЕДЕНИЕТО НА БРОКЕРИТЕ
03-06-2012 - 21:32:29
avatar
Quote
iiujen
Quote
delffin
:] :] Ей, бях забравила какво преживяване е да пишеш в някой форум! Поставиш някой въпрос по начин, който не се хареса на някого, и като нямат аргументи, с които да те оборят се почва с обидите. Да обобщим - до тук съм лъжкиня, манипулаторка, прошляк, лъжлив адвокат, гаден, презрян от народа магистрат. Нямам търпение да науча какво още съм. Предоставям ви пълна свобода на плювни по мой адрес! Пък който има какво да извлече от темата, все ще успее да го направи между обидите :] :] Айде, със здраве и дано познанството ни остане само виртуално! smiling smiley

До тук, ти доказваш, че не знаеш, какво е УПИ.

Ти не знаеш и какво е парцел.

Ами трябва да изчезнеш, наистина. Изпарявай се яко дим...

Тук не е училище за калпазани юристи и за брокери..., които не знаят ЗУТ.
Лошото е , че държавата е пълна с брокери, които не познават ЗУТ, юристи непознаващи ГПК, , НПК и куп други закони, полицаи които не познават ЗМВР и НК, хотелиери непознаващи закона за туризма и най-лошото лекари непризнаващи хипократовата клетва и учители не чувстващи се призвани да просвещават!:g:
Re: ПОВЕДЕНИЕТО НА БРОКЕРИТЕ
04-06-2012 - 10:56:18
Quote
панелообитателя САХИБ
Quote
iiujen
Quote
delffin
:] :] Ей, бях забравила какво преживяване е да пишеш в някой форум! Поставиш някой въпрос по начин, който не се хареса на някого, и като нямат аргументи, с които да те оборят се почва с обидите. Да обобщим - до тук съм лъжкиня, манипулаторка, прошляк, лъжлив адвокат, гаден, презрян от народа магистрат. Нямам търпение да науча какво още съм. Предоставям ви пълна свобода на плювни по мой адрес! Пък който има какво да извлече от темата, все ще успее да го направи между обидите :] :] Айде, със здраве и дано познанството ни остане само виртуално! smiling smiley

До тук, ти доказваш, че не знаеш, какво е УПИ.

Ти не знаеш и какво е парцел.

Ами трябва да изчезнеш, наистина. Изпарявай се яко дим...

Тук не е училище за калпазани юристи и за брокери..., които не знаят ЗУТ.
Лошото е , че държавата е пълна с брокери, които не познават ЗУТ, юристи непознаващи ГПК, , НПК и куп други закони, полицаи които не познават ЗМВР и НК, хотелиери непознаващи закона за туризма и най-лошото лекари непризнаващи хипократовата клетва и учители не чувстващи се призвани да просвещават!:g:

Ей, хора, ама аз наистина смятам, че не се знае какво е УПИ от купчина брокери и юристи, които не са правили план по регулация и застрояване, за да са разбрали, че ПИ /поземлен имот/ е земята, а У-то са плановете за нея, които зависят от закона за градоустройството. Като се промени закона, земята си стои, но закона дава различни права върху нея, което се отразява в плановете по застрояване. Ама продават УПИ-та, хубавците брокери и юристи... За това идеше реч ...

Не го обръщайте на кавга наистина.

Трите процента на брокерите не са 3, а 6 – от купувача и продавача, които най-нагло се взимат за незнанието на брокерите, какво е УПИ например. 3-4 процента се взимат при изповядване на сделката. 10 процента взимат при проектирането и строителното разрешение напримар и така натам. До тук станаха минимум 20% от платената цена, които потъват. Хайде кажете ми, защо толкова много, а?

А парцелите – това е друга тема ...
smiling smiley
Re: ПОВЕДЕНИЕТО НА БРОКЕРИТЕ
05-06-2012 - 23:23:11
Какво не си доволен, колега? Щом имаш пари за земя, значи ще имаш и да строиш.
Re: ПОВЕДЕНИЕТО НА БРОКЕРИТЕ
06-06-2012 - 00:38:32
Quote
Imotko
Какво не си доволен, колега? Щом имаш пари за земя, значи ще имаш и да строиш.

Е да де, ще строя с парите си. От ревизори на парите си нямам нужда.

Исках само да кажа, че не възнамерявам да давам пари на защитници, които да ме защитават, без да ме е нападал никой – юристи, брокери, регулатори, администратори, архитекти, геодезисти и др. подобни хиени, които като надушат, че човек е събрал пари за къща, почват да го спъват, за да не може да строи, за да му извиват ръцете, да го вкарат в техния ужасен филм и да го спасяват после и да му взимат парите в проекти, регулации, разрешителни, сделки, проценти, проценти ...

Иначе, ако пуснат човека да строи – той излиза извън тяхната сфера и власт и те губят влияние и пари... във вид на заплати за заетост и рушвети за позиции...

И не съм недоволен. Напротив. С кеф бих се дал да ме рекетират ... :} А ти?*beer*



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2012-06-06 00:40 от iiujen.
Re: ПОВЕДЕНИЕТО НА БРОКЕРИТЕ
07-06-2012 - 15:26:37
avatar
Quote

1.Независимо дали клиент е подписал или не договор брокера няма право по никакъв повод да не предоставя информация за предлаган от имот, да не дава документи, да отказва огледи и въобще по всякакъв начин да възпрепятства преговори, срещи и постигане на сделка между продавач и купувач.

2. Възнаграждението на брокера се формира в зависимост от свършената от него работа по конкретната сделка и в отношенията му с купувача -не следва да включва разходите за огледи с други лица. Възнаграждението се договаря между страните.

3.Брокера насрочва оглед само след като се увери след разговор с продавача,че офертата още е валидна.

4. Брокера предлага за продажба имот само когато са налице всички необходими документи за реализиране на продажба и има писмено становище на поне един нотариус, че са му представени точно изброени документи /включително комбинирана скица / и те са достатъчни за извършване на сделката.

5. Без изричното съгласие на продавача брокера няма право да предлага имота на цена, различна от желаната от продавача. Съгласието се дава за всяка конкретна сума.

6. Брокера изготвя справка за всеки имот в която включва и:

- достъпа до имота и състояние на: асфалт, макадам, тупик, каква дължина. Наличие на постоянно живеещи съседи, на реки, канали, сметища, цехове и складове, пустеещи площи.

- състояние на имота след последния проведен оглед – наводнявания, напукване, пропадания и т.н.

- отстояния от огради,улици, неуредени сметки по регулация.

- наличие на задължения за консумативи, за ЕС.

- история на имота, включително пълномощни, завещания, дарения и др.

- Справка за тежести, вписани искови молби.

- информация за недостатъци и предимства на имота.

Тази справка се предоставя безплатно по ел.поща или по друг поискан начин на всеки, който се интересува от този имот.

7. Ако справката се окаже различна от действителността клиента може да поиска обезщетение в размер на минимум 1000лв. за неимуществени вреди. При отказ на агенцията да плати клиента има право да предяви срещу нея иск за непозволено увреждане и за по-големи суми, включително и за имуществени вреди.

8. т.7 се прилага и за нарушения и на т.1-6. Приема се, че агенцията е извършила нарушението и ако клиента е поискал информация/оглед на ел.поща или телефон на агенцията (упоменати на интернет страницата й и/или в обявата) и комуникацията е извършена по този начин. Налице е отказ и ако агенцията не отговори в разумен срок, който не може да е по-дълъг от 24ч. след запитването. Дали посредника е регистриран като агенция и въобще като търговец е без значение за неговата отговорност по този закон.


Предложения за Закона за брокерите

- Как е, как е, продават ли се имотите?
- ... миииии продават се ..., ама не се купуват нещо?!!
Re: ПОВЕДЕНИЕТО НА БРОКЕРИТЕ
08-06-2012 - 20:48:04
Quote
valsodar
Quote

1.Независимо дали клиент е подписал или не договор брокера няма право по никакъв повод да не предоставя информация за предлаган от имот, да не дава документи, да отказва огледи и въобще по всякакъв начин да възпрепятства преговори, срещи и постигане на сделка между продавач и купувач.

2. Възнаграждението на брокера се формира в зависимост от свършената от него работа по конкретната сделка и в отношенията му с купувача -не следва да включва разходите за огледи с други лица. Възнаграждението се договаря между страните.

3.Брокера насрочва оглед само след като се увери след разговор с продавача,че офертата още е валидна.

4. Брокера предлага за продажба имот само когато са налице всички необходими документи за реализиране на продажба и има писмено становище на поне един нотариус, че са му представени точно изброени документи /включително комбинирана скица / и те са достатъчни за извършване на сделката.

5. Без изричното съгласие на продавача брокера няма право да предлага имота на цена, различна от желаната от продавача. Съгласието се дава за всяка конкретна сума.

6. Брокера изготвя справка за всеки имот в която включва и:

- достъпа до имота и състояние на: асфалт, макадам, тупик, каква дължина. Наличие на постоянно живеещи съседи, на реки, канали, сметища, цехове и складове, пустеещи площи.

- състояние на имота след последния проведен оглед – наводнявания, напукване, пропадания и т.н.

- отстояния от огради,улици, неуредени сметки по регулация.

- наличие на задължения за консумативи, за ЕС.

- история на имота, включително пълномощни, завещания, дарения и др.

- Справка за тежести, вписани искови молби.

- информация за недостатъци и предимства на имота.

Тази справка се предоставя безплатно по ел.поща или по друг поискан начин на всеки, който се интересува от този имот.

7. Ако справката се окаже различна от действителността клиента може да поиска обезщетение в размер на минимум 1000лв. за неимуществени вреди. При отказ на агенцията да плати клиента има право да предяви срещу нея иск за непозволено увреждане и за по-големи суми, включително и за имуществени вреди.

8. т.7 се прилага и за нарушения и на т.1-6. Приема се, че агенцията е извършила нарушението и ако клиента е поискал информация/оглед на ел.поща или телефон на агенцията (упоменати на интернет страницата й и/или в обявата) и комуникацията е извършена по този начин. Налице е отказ и ако агенцията не отговори в разумен срок, който не може да е по-дълъг от 24ч. след запитването. Дали посредника е регистриран като агенция и въобще като търговец е без значение за неговата отговорност по този закон.


Предложения за Закона за брокерите



Най накрая брокери, юристи и агенции за недвижими имоти си признават греховете.

Ами много пари попаднаха у вас поради алчността ви и безогледните ви кражби от клиентите , поради които кражби живяхте добре в последните 5-10 години.

Нещата се обърнаха.

Сега трябва да си платите.

С бедност за вас, която предизвиквахте ограбвайки клиентите си, които ви се доверяваха.

Равновесие винаги има...

В крайна сметка всеки си плаща ...

Сега е вашия ред да си платите откраднатото. Ако ни си платите, зле .... ама много зле ви се пише ...
Re: ПОВЕДЕНИЕТО НА БРОКЕРИТЕ
11-06-2012 - 12:28:48
Вие като магистрат чуствате ли се отговорна за корупцията сред колегите Ви?
Със сигурност недостатъците на съдебната система са много по-сериозни и с много по-тежки последствия за обществото от недостъците на бранша за посредничество при сделки с имоти.
Аз мога да отговоря само за себе си.
Обаждам се на обяви на собственик само ако имотът предствлява интерес за мой конкретен клиент - купувач. Това се случва изключително рядко, защото имотите рекламирани директно от собственик в болшинството от случаите са с цени по-високи от реалните пазарни нива.
Никога не съм убеждавал собственик да ми става клиент, както и никога не съм убеждавал някой да продава или да купува. Ако вече е взел такова решение правя всичко, за да се постигне оптимален резултат за клиента.

КОГАТО КАРТАТА И ТЕРЕНЪТ НЕ СЪВПАДАТ, ВЯРВАЙТЕ НА ТЕРЕНА.
Стара военна аксиома



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2012-06-11 12:30 от dragula.
Re: ПОВЕДЕНИЕТО НА БРОКЕРИТЕ
20-06-2012 - 08:51:06
Не ми се отваря отделна тема, ще постна тук какво ми се случи наскоро:

Харесах едно жилище в Русе, и за да си спестя излишно разкарване помолих мой близък да отиде да го види. Така или иначе идеята е той да жвивее първоначално там.

След като си е уговорил среща за оглед, той отива. Брокерът обаче го преценил че няма достатъчно пари и му отказва огледа!

"Мен ме интересува да си получа комисионната!"

Кой печели от намесата на посредник тук? Продавача или купувача? Май даже и посредника не печели, аз реших да не се занимавам с него.
Re: ПОВЕДЕНИЕТО НА БРОКЕРИТЕ
20-11-2012 - 16:37:00
Здравейте,
за пръв път влизам в този форум и ми беше много интересно,да прочета различните мнения на участниците.
Много е обидно обаче това,че повечето агенции са поставени под общ знаменател.
Работя в сферата от 2005 година,не казвам,че е много,нито пък малко.
Наблюденията ми са,че когато даден имот е с добри показатели и на реална цена се продава бързо и не се налага да се рекламира много време и от много фирми.
Имотите,които се "застояват"на пазара са в повечето случаи на цена,определена от продавача за реална въз онсова на неговите наблюдения и сравнения на обяви и т.н. което не дава реална представа,защото и ние имаме хиляди обявени имоти,но не са се продали не защото нямаме желание ,просто купувачите търсят оптималното и с право между цена и качество.
В гр.Сливен процентите на които работим са 2 %.
Разбира се на който ги плаща му се виждат много,положеният труд за всяка сделка е различен.
Въпреки,че на пръв поглед взимаме големи суми,клиентите не виждат огромните разходи,които има една агенция и остават с впечатление,че забогатяваме на техен гръб.Говоря за легитимна агенция,коята си плаща данъци,осигуравки,реклами,телефони,наеми,заплати и т.н. разходи.
Винаги има различни гледни точки.Пожелавам на коректните колеги успешни сделки и доволни клиенти,а на купувачи и продавачи успех !Нека запазим добрият тон и бъдем позитивни.
Поздрави от Сливен



Редактиран 2 път(и).Последна редакция на 2012-11-20 16:39 от imotikomfort.
Re: ПОВЕДЕНИЕТО НА БРОКЕРИТЕ
26-11-2012 - 16:14:33
Е и аз съм на същото мнение като Delfin. Да ме прощават всичко брокери и агенции, но що за тормоз е това от тяхна страна, след като в обявата пише без посредник или без комисионна директно от собственика. Мисля, че пазара е достатъчно голям, за да има достатъчно работа за тях и да не притесняват хората, които предпочитат сами си продават или купуват имотите. Има толкова много варианти пред собствениците за директни продажби в лицето на сайтове за имоти без посредник и без комисионна. В случай, че тези хора не могат да се справят сами, а искат да продадат или закупят имот искат не иска ще потърсят агенциите и брокерите. Именно в този ред намисли се получава и това дразнение, което изпитва delfin, аз и сигурен съм още много други хора.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход