Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

ПОВЕДЕНИЕТО НА БРОКЕРИТЕ

Публикувано от delffin 
Re: ПОВЕДЕНИЕТО НА БРОКЕРИТЕ
22-12-2014 - 17:01:29
Имал съм клиенти юристи от почти всички гилдии - адвокати, съдии, нотариуси, юристконсулти. Всичките са ми клиенти, не защото нямат юридическа компетентност, а защото за сделка с имот за нужни и други познания и умения, които аз притежавам. И като продавачи, и като купувачи са ми били клиенти. А също и архитекти, и строителни инженери и геодезисти.
На обяви на собственици се обаждам само ако имам клиент и ако преценя, че имотът представлява интерес за него искам да го видим. А дали ще взема комисионна и от собственика е въпрос на стечение на обстоятелства и не ми е задължително условие.
Re: ПОВЕДЕНИЕТО НА БРОКЕРИТЕ
02-01-2015 - 22:43:44
avatar
Quote
dragula
Имал съм клиенти юристи от почти всички гилдии - адвокати, съдии, нотариуси, юристконсулти. Всичките са ми клиенти, не защото нямат юридическа компетентност, а защото за сделка с имот за нужни и други познания и умения, които аз притежавам. И като продавачи, и като купувачи са ми били клиенти. А също и архитекти, и строителни инженери и геодезисти.
На обяви на собственици се обаждам само ако имам клиент и ако преценя, че имотът представлява интерес за него искам да го видим. А дали ще взема комисионна и от собственика е въпрос на стечение на обстоятелства и не ми е задължително условие.

Колега при мен нещата са абсолютно същите.

Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?
Re: ПОВЕДЕНИЕТО НА БРОКЕРИТЕ
01-02-2015 - 15:02:12
Diskusiata e mnogo interesna,a za agresivnite izkazvania na predstaviteli na agencii-nyamam dumi.ABSOLYUTEN POZOR!!!Cenite na imotite v Sofia ste narastvat s mnogo burzi tempove prez 2015,taka che e redno nyakoi brokeri da se zamislyat zashto prodavachite ne jelayat da polzvat uslugite im-vprochem mnogo ot kupuvachite sushto.Da se kaje che e samo ot stisnatost e dosta naivno i elementarno obyasnenie.Za da se platyat nyakakvi pari e redno i da se svurshi dobre i rabotata!!!Za edin dobur broker e nedopustimo da pravi takiva prezritelni komentari kato imotcheto edva li e tolkova unikalno i t.n.Ot prodajbanata na podobno imotche-dori i garsoniera za 20 000 evro posrednika vzema 600 evro koeto nikak ne e zle za bulgarskia standart pri min.zaplata 340 leva!!!A povecheto agencii imat i minimalen komision koyto e dosta po visok.No az moje bi sum v greshka-sigurno tezi -sarkastichnite -sa grafove i milioneri za koite takiva sumi sa julti i kalni stotinki
Re: ПОВЕДЕНИЕТО НА БРОКЕРИТЕ
22-06-2015 - 22:00:43
Здравейте,

Не мога да разбера защо в България не може да се избегне брокера. Имам опит с продажба на жилище в друга държава и там е масова практика да се продава и купува директно, разбира се с помоща на адвокат.
Наложи ми се да продам апартамент. Намирах се в чужбина. Първо, обявих го в OLX. От многобройните обаждания само едно беше от частно лице, въпреки че изрично написах, че се продава без посредничеството на брокер. Нямам обяснение за поведението на българина освен, че има голямо доверие в брокерите или не му се разправя. Ние не издребняваме за някакви си 3%.

Както и да е, другата тема на мейла ми е изненадващо доброто представяне на АРКО ИМОТИ. Всъщност, аз дължа много благодарности на брокер Божидара Пенкова от тази агенция. Възложих и сделката по телефона от чужбина, разменихме споразумение по мейла, предадох чрез приятели ключовете. За по-малко от месец ми намери купувач на цената, която тя прецени. Беше изключително коректна и с двете страни и компетентно съпроводи сделката до нотариално изповядване. Много благодаря на Божидара още веднъж.
Re: ПОВЕДЕНИЕТО НА БРОКЕРИТЕ
03-08-2015 - 13:06:29
Здрасти,
Аз съм много доволен от една брокерка.Намери ми апартамент за нула време winking smiley Галя се казва 0888532259
Re: ПОВЕДЕНИЕТО НА БРОКЕРИТЕ
04-08-2015 - 09:28:08
и специално се регистрира за да я похвалиш smiling smiley
Re: ПОВЕДЕНИЕТО НА БРОКЕРИТЕ
25-09-2015 - 14:10:06
Ние сме собственици на няколко ключови имота в различни точки на страната. Наскоро взехме решение да обявим някой от тях за продажба тъй като имаме и задължения към банки. Един от най-атрактивните ни имоти е цяла административна сграда в центъра на Варна. Започнаха да ни се обаждат някакви брокери на които не сме търсили услугите тъй като ние си имаме отдел имоти които си върши работата та тия започнаха да ни налагат някакви правила да сме им подпишели ексклузивни права само те да имали възможност да продават и най-интересното да рекламират. Ми няма как да стане. Казахме им, че не търпим някой да ни казва как да си вършим работата и агенцията влезна във вътрешно фирмен черен списък. Те нямат право да работят с нас. А ние ще си продадем сградата самостоятелно smiling smiley
Re: ПОВЕДЕНИЕТО НА БРОКЕРИТЕ
09-11-2015 - 00:05:07
Quote
Wilson
Пак ли плачете за комисионните?
Не ви ли омръзна?
Прошляци.
By the way .. юрист, завършил съм Право в ЮФ на СУ, имам собствена АНИ и взимам комисионна и от двете съдоговорящи страни по сделката.
Така ми харесва.
Не Ви изнася .. НЕ ме интересува.
3% са ви много. Пак не ме интересува.

p.s. Един съвет към 'колежката'. Аз не се интересувам от адвокатския Ви хонорар, нито как лъжете и мамите клиентите си, за да заработите хонорара.
Моля не се интересувайте и Вие от комисионното възнаграждение на Посредника.

Поздрави на всички и Ви желая да изкарвате много парички през година и да ги инвестирате в имоти. winking smiley

С какво право искаш комисонни и от двете страни мошеник с мошеник?
Ти представляваш едната страна не двете и нямаш право да искаш пари за услуга която така или иначе НЕ ИЗВЪРШВАШ!
За такива като теб трябва да има солени глоби и/или затвор.
Re: ПОВЕДЕНИЕТО НА БРОКЕРИТЕ
05-01-2016 - 10:53:21
Здравейте , Предлагат ми Работа в офис за Изкупуване на земеделска земя, моля ако някой има опит да сподели, да се свърже с мене...
Re: ПОВЕДЕНИЕТО НА БРОКЕРИТЕ
07-02-2016 - 16:37:23
Здравейте!
Искам да споделя разочарованието си от следната ситуация.Дълго си търсих квартира ,мой приятели ме посъветваха да не използвам агенции.Започнах да търся из интернет пространството квартира в следните райони: Студентски град ,Дървеница и Мусагеница . Харесах няколко ,обадих се - то това бяха агенции . Реших да се доверя .Обадих се по телефона ,никои не вдигна .На следващия ден ми се обади едно момиче - попита ме какво търся , казах и предложи ми няколко неща , каза че обявата в интернет е вече неактуална ,както и да е ,съгласих се да разгледам апартаментите ,които тя ми предложи . Казах и че ще отида да я взема ,понеже аз имам кола да не се разкарваме пеша ,тя се съгласи и ми каза да мина да я взема през офиса ,който се намира до обръщалото на НСА .Видях се с нея ,не харесах предложението и продъжих да търся из интернет сайтовете за други квартири .Попаднах в друг сайт ,там също харесах няколко квартири ... обадих се ,но отново никой не ми вдигна .На другия ден ми се обажда едно момче (но името на агенцията не беше същото каквато на предната агенция ),каза че тези апартаменти вече са дадени но може да ми предложи други . Съгласих се отново ... попитах от къде да го взема ,уговорихме се пред УНСС ! Видях се с въпросното момче .Закара ме на абсолютно същите квартири ,каквито и това момиче . Казах му че съм ги гледала с друга агенция ,той ми каза че за момента няма какво друго да ми предложи .Аз му благодарих и му предложих да го закарам до офиса ,тъй като навън беше много студено . Закара ме в същият офис ,който и момичето. То това се оказа една агенция ,но просто с различни номера . Попитах го защо две различни агенции работят в един и същи офис ,той ми отговори такава е политиката на фирмата ,всичко в Студентски град е наше .. .Безкрайно съм разочарована че уж всичко е различно ,а в същотото време е едно цяло .
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход