Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

ПОВЕДЕНИЕТО НА БРОКЕРИТЕ

Публикувано от delffin 
Re: ПОВЕДЕНИЕТО НА БРОКЕРИТЕ
30-11-2012 - 22:25:41
Браво!
не сам очаквал такьв начин на мислене от Бьлгарин, но сам приятно изненадан smiling smiley

Успех!
Re: ПОВЕДЕНИЕТО НА БРОКЕРИТЕ
01-12-2012 - 11:48:07
avatar
Quote
панелообитателя САХИБ
Quote
valsodar
И защо пък точно ПСЕВДО продавачи?
Аз примерно гледам обяви за малки магазини в идеалния център на София. Има един бивш гараж в пряка на "Прага", който упорито се продава директно от собственик от около 3 години.!:....

Има и по-тежки случаи.
Апартамент в Гръцката махала (Варна) се продава от 2006 год.
Уверен съм че ще се продава още много години напред.
Тухлен ет.1 жилищен, продавач е една атрактивна бабка.
За справка: 052-63310*
Re: ПОВЕДЕНИЕТО НА БРОКЕРИТЕ
22-01-2013 - 23:58:01
незная какви са проблемите с брокерите.аз съм риелтор и съм се изнесъл в Москва и.продавам апартаменти на руснаци и.т.н от черноморието.взимам 10% комисион но си подставям задника като гарант по зделката.клиентите ми смятат че е по добре да надплатят 10000 отколкото да изгубят 100000.и мислят разумно.същото и от тези мой партнери строители чийто апартаменти продавам.имат право на избор.или аз им продавам апартамента за 10% или си търсят друг.конкуренция.всичко си има цена.за разумно се счита ; 70м2 Х 1000лв/м2=70000лв.-10% мои=7000.(половината адвокати ,есперти и.т.н). половината мои.bulivan@abv.bg



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2013-01-23 00:25 от bulivan.
Re: ПОВЕДЕНИЕТО НА БРОКЕРИТЕ
23-01-2013 - 13:04:09
Quote
bulivan
незная какви са проблемите с брокерите.аз съм риелтор и съм се изнесъл в Москва и.продавам апартаменти на руснаци и.т.н от черноморието.взимам 10% комисион но си подставям задника като гарант по зделката.клиентите ми смятат че е по добре да надплатят 10000 отколкото да изгубят 100000.и мислят разумно.същото и от тези мой партнери строители чийто апартаменти продавам.имат право на избор.или аз им продавам апартамента за 10% или си търсят друг.конкуренция.всичко си има цена.за разумно се счита ; 70м2 Х 1000лв/м2=70000лв.-10% мои=7000.(половината адвокати ,есперти и.т.н). половината мои.bulivan@abv.bg

Правописа Ви е ужасен, не се изразявате правилно и на всичкото отгоре твърдите, че можете да защитавате чужди интереси !!!*ok*
Re: ПОВЕДЕНИЕТО НА БРОКЕРИТЕ
14-04-2013 - 18:22:13
Ако си келеш като шофьор, ще си келеш като пешеходец и ще си пресичаш на червено. Важно е какъв човек си по принцип. Какво сте ревнали всички срещу посредниците? А купувачите, а продавачите? Знаетели колко долни измекяри има измежду тях?

Ревете, че брокерите ви искат комисионна за апартамента, но нямате нищо против да ви доведе клиент, нали. Иначе с удоволствие ще се възползвате да ви продадат имота на готовия подработен клиент, но като типичен българин искате това да е безплатно. И що си мислите, че вашият апартамент е единствен на пазара и всички се избиват за него?

Имаше някъде някакъв сайт - "парични пАтоци" май се казваше, не помня. Там много добре са описани причините за финансовите неудачи на БГ-то. На йота няма да мръднете, щото с измекярското си съзнание няма как да проумеете, че преди да получиш трябва да дадеш.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2013-04-14 18:23 от brachi.
Re: ПОВЕДЕНИЕТО НА БРОКЕРИТЕ
23-05-2013 - 11:17:39
Quote
imotikomfort
Въпреки,че на пръв поглед взимаме големи суми,клиентите не виждат огромните разходи,които има една агенция и остават с впечатление,че забогатяваме на техен гръб.

Тук е мястото да опишете кратко, но ясно вашите огромни разходи и да промените това впечатление.

Благодаря
Re: ПОВЕДЕНИЕТО НА БРОКЕРИТЕ
26-05-2013 - 11:07:01
avatar
Quote
pres7o
Тук е мястото да опишете кратко, но ясно вашите огромни разходи и да промените това впечатление.

Познавам един наперен пич който инвестира 50.000 лева и реши да се пробва с агенция за имоти защото му се видя сладка работа. След седем месеца съжаляваше за инвестицията си.
Отстрани всичко изглежда лесно.
Pres70, от известно време търся имот в Италия, техните агенции ми искат между 3 и 9% без никакво чувство за вина. За огледите отделно се заплаща. Когато човек реши да ползва услуги трябва да си плати.
Дори и при директна сделка адвокатите правят яки пачки.
Re: ПОВЕДЕНИЕТО НА БРОКЕРИТЕ
26-05-2013 - 15:11:37
Аиде почнахме да гледаме в канчето на адвокатите
Re: ПОВЕДЕНИЕТО НА БРОКЕРИТЕ
27-05-2013 - 17:45:59
Quote
TZARS
Quote
pres7o
Тук е мястото да опишете кратко, но ясно вашите огромни разходи и да промените това впечатление.

Познавам един наперен пич който инвестира 50.000 лева и реши да се пробва с агенция за имоти защото му се видя сладка работа. След седем месеца съжаляваше за инвестицията си.
Отстрани всичко изглежда лесно.
Pres70, от известно време търся имот в Италия, техните агенции ми искат между 3 и 9% без никакво чувство за вина. За огледите отделно се заплаща. Когато човек реши да ползва услуги трябва да си плати.
Дори и при директна сделка адвокатите правят яки пачки.

Болна тема за адвокатите, но за съжаление тяхното взимане е регламентирано от закон. Също като държавние рекет, там да плащаш малко, не.
Така е взимат много пачка за много малка работа, но са защитени от закона. Тук се дискотира фактора който може да се избегне.
Quote
TZARS
Когато човек реши да ползва услуги трябва да си плати.
Дай боже да дойде време в което не си задължен да ползваш услугите и колегиалността наделее над алчността, но уви.
Re: ПОВЕДЕНИЕТО НА БРОКЕРИТЕ
08-06-2013 - 09:48:05
Изключително забавни мнения чета тук. Ще направя едно простичко сравнение при продажбата на имот от собственик и "тормоза" им от "лошите" брокери - Това е като да си отворил магазин (защото ти продаваш нещо) и да се сърдиш, че някои е влязъл в магазина ти и те пита за цените. Има го и вторият вариант на който понякога се попада - ако си казал на един брокер, че не искаш да работиш с агенция очакваш че всички го знаят... е извинявам се но "телепатичната" връзка между агенциите в момента не работи... Инъче от нашата практика - мога да изброя безкрайно много случаи когато една обява "виси" много време на пазара от наистина псевдо търговци (без да обиждам и влагам лошо чувство) и след 2-3-4 месеца, хората се съгласяват да работят с агенция, правим оглед на имота, даваме препоръки (дори и фирми за почистване сме водили), презентираме имота масово, предлагаме го на клиенти, които имаме и са ни се доверили да потърсим имот за тях и за 2-3 седмици стигаме до договор... И нали в крайна сметка това е целта - да се продаде имота, а не просто да си го показвате в интернет или да си го презентирате в някой вестник. Има участници на пазара разбира се, които не са коректни, но те отпадат от него защото ще "излъжат" по веднъж. Идеята е доволният клиент да се върне в някакъв момент отново при теб - наем или продажба няма значение. И ние звъним, звъним и на тези без посредници... е да - понякога ни хокат ... но какво от това. Ние губим 10 ст. разговор, отсрещният си е разтоварил киселото настроение по телефона ... и животът продължава... но повечето хора са съгласни - в крайна сметка стоката трябва да се продаде.. а кой ще я продаде е без значение.

[www.register-imoti.com] -> ЕДИНЕН РЕГИСТЪР ЗА НЕКОРЕКТНИ НАЕМАТЕЛИ, НАЕМОДАТЕЛИ, КУПУВАЧИ И ПРОДАВАЧИ НА НЕДВИЖИМИ ИМОТИ
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход