Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

ПОВЕДЕНИЕТО НА БРОКЕРИТЕ

Публикувано от delffin 
Re: ПОВЕДЕНИЕТО НА БРОКЕРИТЕ
01-06-2012 - 06:13:14
avatar
Quote
valsodar

И защо пък точно ПСЕВДО продавачи?

Аз примерно гледам обяви за малки магазини в идеалния център на София. Има един бивш гараж в пряка на "Прага", който упорито се продава директно от собственик от около 3 години.!eye popping smiley
Прави ми впечатление, че собствениците обикновено не вярват че имота им е по-евтин и са хвърлили въдица с блесна , която обича дългото къпане-:]
То и аз ако тръгна да продавам ще съм същия де..........
Re: ПОВЕДЕНИЕТО НА БРОКЕРИТЕ
01-06-2012 - 08:32:17
avatar
Сахибе има два вида продавачи, такива които искат да продадат и такива, които се правят че продават.
Първите търсят цената, на която ще могат да продадат и продават ( както в горният случай, където не искат да я вдигат заради подвеждащата намеса на АНИ). Вторите искат да се случи чудо и си висят с яловите обяви на пазара за имоти в очакването му.

- Как е, как е, продават ли се имотите?
- ... миииии продават се ..., ама не се купуват нещо?!!
Re: ПОВЕДЕНИЕТО НА БРОКЕРИТЕ
01-06-2012 - 09:15:28
Quote
Продавач
И съответно видя ли обява с надпис "ДИРЕКТНО ОТ СОБСТВЕНИКА" дори и да имам клиент умишлено не се обаждам на такива хора.
Клиентите ти наясно ли са с това?
Едва ли, аз директно бих "отсвирил" брокер, работещ по този начин, защото ме лишава от оферти, които биха могли да ми допаднат.
И стига с това "имоти бол", за мен два еднакви имота няма.

Quote
Продавач
Иначе аз не съм чул брокери да са съдени за измами с имоти, но виж адвокати има доста...
delffin поясни, че не е адвокат.
Re: ПОВЕДЕНИЕТО НА БРОКЕРИТЕ
01-06-2012 - 12:23:28
Quote
Продавач
Аз и колегите от моята агенция не работим по този начин и никога не сме работили. Най-неприятно ми е да работя с хора, които са си съставили мнения за професията главно на базата на контактите си с някакви псевдо-посредници... И съответно видя ли обява с надпис "ДИРЕКТНО ОТ СОБСТВЕНИКА" дори и да имам клиент умишлено не се обаждам на такива хора. След като са оправни - прав им път smiling smiley А имоти има много ако мой клиент ще купува при всички положения няма да бъде от "директния" псевдо търговец smiling smiley

Иначе аз не съм чул брокери да са съдени за измами с имоти, но виж адвокати има доста...

И аз не обичам изобщо да се обобщава безугледно, като се раздават обидни квалификации на цели професионални съсловия. Винаги, във всяка област има и много читави хора, които с коректността и професионализма си не са заслужили да бъдат поставяни в кюпа на общо основание, и аз се извинявам от сърце на коректните брокери. Докато търсех апартамент попаднах на такива, които ми направиха страшно добро впечатление, пък и не ми е хрумвало да се циганя за възнаграждението, когато аз съм потърсила услугата и съм се съгласила с условията. Повтарям - когато аз съм потърсила услугата!
Обаче не можеш да ме убедиш, че порочните практики, на които обръщам внимание в темата /звънене нон стоп на самонадеяния нахалник, който е преценил, че може сам да продаде, натрапване на услугата, кражба на обявата и промяна на цената/ са изолирани случаи. Продавам едва от месец, и до момента сигурно съм получила над 40 обаждания от твои колеги, видяла съм обявата си къде ли не, често с променена цена. В началото звънях да се карам, после вдигнах ръце...Ми много псевдо-посредници, много нещо!!!
А това, дето казваш, че няма да предложиш на твой клиент имот като моя наистина е, както е писал 100ian смущаващо, тъй като със сигурност не е в интерес на клиента ти, а може да се окаже - и на теб! Откъде знаеш - може пък да търси точно имота, който аз предлагам! Но пък ето - появи се още една порочна практика в темата, за която купувачите е редно да бъдат наясно smiling smiley
Хрумва ми и друго - по-спокойни ли ще бъдете за събдата на имота ми, ако в обявата бях написала, че съм брокер???smiling smiley Ех, да се бях сетила по-рано, поне щях да си спестя по няколко безсмислени телефонни разговора на ден...



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2012-06-01 12:26 от delffin.
Re: ПОВЕДЕНИЕТО НА БРОКЕРИТЕ
01-06-2012 - 13:10:20
avatar
Абе девойко адвокатке.
Много е просто .. ама не е за прости хора (не визирам Вас).
Просто пИшете в обявата.
Офертата е само за Ч.Л. / директни клиенти - МОЛЯ брокери/посредници/агенции и т.н. да не ми звънят!!!
Благодаря за разбирането!


Гаранция Ви давам, че едва ли някоя агенция ще се заинтересува от безценния Ви имотец, който искате сама да си продадете.
Всъщност един въпрос ако позволите .. Какъв е проблема -- ако и Посредник ви предлага респективно продаде имота?
Комисионната ли?
Ако е така и нямате парици за бедни посредници ПИШЕТЕ ОНОВА ПО-ГОРЕ БОЛДНАТОТО!
Comprende?smiling smiley

=========================================

НЕВЕЖЕСТВОТО Е БЛАЖЕНСТВО.
АКО ЗНАНИЕТО МОЖЕ ДА СЪЗДАДЕ ПРОБЛЕМИ, ТО НЕ НЕВЕЖЕСТВОТО Е НАЧИНЪТ ДА ГИ РЕШИМ.
Re: ПОВЕДЕНИЕТО НА БРОКЕРИТЕ
01-06-2012 - 16:27:52
Quote
Wilson
Абе девойко адвокатке.
Много е просто .. ама не е за прости хора (не визирам Вас).
Просто пИшете в обявата.
Офертата е само за Ч.Л. / директни клиенти - МОЛЯ брокери/посредници/агенции и т.н. да не ми звънят!!!
Благодаря за разбирането!


Гаранция Ви давам, че едва ли някоя агенция ще се заинтересува от безценния Ви имотец, който искате сама да си продадете.
Всъщност един въпрос ако позволите .. Какъв е проблема -- ако и Посредник ви предлага респективно продаде имота?
Комисионната ли?
Ако е така и нямате парици за бедни посредници ПИШЕТЕ ОНОВА ПО-ГОРЕ БОЛДНАТОТО!
Comprende?smiling smiley

Е така са те, простите хора, дето не са брокери като Вас - не знаят, че не е достатъчно едно изречение, в което ясно е изразено, че не желаят посредник. Трябвало изреченията да са няколко :]
Ври все жлъчта и иронията Ви, явно имотецът ми наистина ще вземе да се окаже безценен при тоя интерес!
Жалко е, че не виждате нищо нередно в описаното от мен, но пък стилът на постовете Ви НАПЪЛНО обяснява това *xxx*
На въпроса - проблемЪТ е, че не понасям нахалството и наглостта, да не говорим за кражбите на обяви! Още пък по-малко ще платя за тях, ако ще и да не продам!!! От друга страна ценя коректното и професионално поведение и бих дала възнаграждение, когато ми се демонстрира такова поведение, дори и без да е уговорено.
Re: ПОВЕДЕНИЕТО НА БРОКЕРИТЕ
01-06-2012 - 18:52:09
avatar
Quote
100ian
Quote
Продавач
И съответно видя ли обява с надпис "ДИРЕКТНО ОТ СОБСТВЕНИКА" дори и да имам клиент умишлено не се обаждам на такива хора.
Клиентите ти наясно ли са с това?
Едва ли, аз директно бих "отсвирил" брокер, работещ по този начин, защото ме лишава от оферти, които биха могли да ми допаднат.
И стига с това "имоти бол", за мен два еднакви имота няма.

Quote
Продавач
Иначе аз не съм чул брокери да са съдени за измами с имоти, но виж адвокати има доста...
delffin поясни, че не е адвокат.

Да пропуснах да спомена, освен ако имота е най-изключително единствения и неповторим и на най-добрата цена и с най-добрата локация и ако аз не мога да намеря по-добър имот за моя клиент - ДА ще се прежаля да опитам да организирам оглед...smiling smiley Но такъв до този момент не съм срещнал, а съм в бранша от около седем години все пак...

Аз не казвам дали е адвокат, а правя сравнение между това кои мънкат в съдебната зала - адвокатите измамници или брокерите измамници и мога със сигурност да кажа, че юрстите измамници с имоти в това число адвокати, нотариуси, съдии и т.н. са в пъти повече съдени за злоупотреби с недвижими имоти.

Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2012-06-01 18:57 от Продавач.
Re: ПОВЕДЕНИЕТО НА БРОКЕРИТЕ
02-06-2012 - 18:30:27
smiling smiley "Ето това е живият абсурд на хейтърството. То е непровокирано, неочаквано, анонимно зло.
Забелязъл съм, че по принцип тонът на повечето български онлайн дискусии е доста краен и заплашителен. Тази традиция започна от масовата практика на неадминистрираните форуми, после се прехвърли в блоговете, социалните мрежи и т.н. Българското общество е пълно с фрустрирани хора и това дава отражение върху начина, по който те общуват помежду си. Дори на улицата хората са намусени, тъжни, сприхави или просто нелюбезни. А там все пак ги гледаш в очите. Защо да бъдат различни като седнат пред компютъра? Така са дори още по-истински.
Хейтърството е интересен социален и психологически феномен, който аз обичам да изследвам. В реалния живот можеш да постигнеш такава степен на омраза само под влиянието на големи количества алкохол и наркотици, или пък в състояние на дълбока хипноза. В интернет ти трябва само псевдоним. И можеш да махнеш бариерите, да отпушиш тапата на социалното си недоволство, да разрушиш всички табута. Свободата ти е ограничена единствено от размерите на речниковия ти запас, който в повечето случаи е доста скромен, но пък за сметка на това си искрен.Всяко човешко действие под слънцето има някакъв мотив и преследва някаква цел. Мотивът на хейтърите е ясен. Те са вбесени от недостатъците на чекиджийската си реалност, затова си го изкарват на другите. Но какво целят? Дори хейтърите преследват някаква цел. Подобно на вампирите, те целят да се нахранят с теб и после да те превърнат в един от тях. Омразата, с която ще им отговориш, е тяхната най-голямата награда. Те ще влизат отново и отново в местата, където са посели семената на ненавистта, тръпнещи в очакване да видят какъв плод е дала тя. И ако ти, бидейки съвсем неподготвен, вземеш, че им се вържеш на акъла, хейтърите триумфират. Продължават да те затрупват с нападки и вулгарни обиди, докато не отровят душата ти напълно и докато не те превърнат в един от тях.
Има много ефикасно оръжие срещу хейтърите, по-лошо от спам-листите и блокираните домейни. Дори да им спреш достъпа до твоята нива, те ще отидат да засеят бурените си другаде. Така че забраните не помагат. Помага тоталното игнориране на хейтъра. Той е толкова краен, рязък и несправедлив в нападките си, че ти просто се чувстваш длъжен да избухнеш и да му го върнеш тъпкано. Така докарваш хейтъра до душевен оргазъм, а всъщност трябва да му спреш „секса”. Онлайн изнасилвачи като хейтърите могат да бъдат унищожени единствено с пълно мълчание. Те също са творци, които чакат своето признание. Твоята омраза е наградата за техния умопомрачителен и безсмислен труд, за десетките часове прекарани в сеене на омраза по форуми, блогове, чатове и социални мрежи. Твоето мълчание е тяхната гибел. "

Анонимен. Маска на страхливец. Лесен път. Безнаказан. Пародия на отчаянието в душите ни. Защото в тази Мрежа никой не остава скрит. Малките бездушни 000111010110111001 са безмилостни копои и преследвачи. Всяка твоя стъпка е следа, и видна е за който я потърси. В жалкия триумф на своята жестокост – да накажеш всички с думи, да атакуваш от безброи псевдоними и смачкаш нечия надежда.
А в други пък едни пространства, виртуални – нереални, приятели наричаш хора, които не познаваш. Техните другари също взимаш в кюпа. Колко лесен стана етикетът “Friend”…

И тук оказа се отново победен. Is that you ma` fr`en?
Re: ПОВЕДЕНИЕТО НА БРОКЕРИТЕ
02-06-2012 - 21:14:05
Quote
panelov
Quote
delffin
:] :] Ей, бях забравила какво преживяване е да пишеш в някой форум! Поставиш някой въпрос по начин, който не се хареса на някого, и като нямат аргументи, с които да те оборят се почва с обидите. Да обобщим - до тук съм лъжкиня, манипулаторка, прошляк, лъжлив адвокат, гаден, презрян от народа магистрат. Нямам търпение да науча какво още съм. Предоставям ви пълна свобода на плювни по мой адрес! Пък който има какво да извлече от темата, все ще успее да го направи между обидите :] :] Айде, със здраве и дано познанството ни остане само виртуално! smiling smiley

Ей, юристчетоооо,

Дето нещо палиш от четвърт ...

Я ми кажи, сутрин миеш ли си очите? ... Да? А благодарение на кой? Сещаш ли се, че е благодарение на инженер по води и канали?

Я ми кажи, юристче, ти кафе пиеш ли? Да? А как става това кафе, а? Кой инженер по кафе-машините си и е свършил работата, сещаш ли се?

Я ми кажи юристче, ти метрото ли ползваш, или трамвая, или автобуса или собствена кола имаш? Я се сети, кой инженер си е свършил работата, та ти ползваш тия благини ...?

А случайно да акаш? И тоалетното казанче ако не ти работи? А? Кой инженер ще ти е виновен?

А на доктор водят ли те или сама ходиш, а? ...

А ти къде си в тая схема? Няма те, нали? Мой мъдър приятел юрист каза веднаж, че вие юристите се храните от това, че на света има повече от един глупак. Когато глупаците станат двама – те почват да се съдят ... И влизате в употреба вие , великите магистрати, благодарение на това че има глупаци... да ги спасявате, макар че те никога не биха се нападнали ...

Що не вземеш да станеш таксиметров шофьор, а? По полезна ще си ...

Аз бас ловя че ти не знаеш какво значи УПИ.

Ти не знаеш какво значи парцел!

Ти наричаш имотите на хората с погрешни категории и ги вкарваш в погрешни пътища...

И твоите братя брокерите са същите тиквеници .. даже по-зле, понеже са и неграмотни ... и нагли мошеници ...

Посипи си главата с пепел, юристчето ...смени си тъпата професия и изчезни от тоя форум, че тук има благородни хора – строители, доктори, учители, инженери, хора на изкуството, хора на науката ...

Аре – ВЪН!

Само взимате парите на хората!!!

Изчезваййййййййййййййййййййй!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

delffin [ Отговор ]
Re: ПОВЕДЕНИЕТО НА БРОКЕРИТЕ
02-06-2012 - 18:30:27 IP/Host: ---.home.megalan.bg
Регистриран: преди 3 дни
Мнения: 9
smiling smiley "Ето това е живият абсурд на хейтърството. То е непровокирано, неочаквано, анонимно зло.
Забелязъл съм, че по принцип тонът на повечето български онлайн дискусии е доста краен и заплашителен. Тази традиция започна от масовата практика на неадминистрираните форуми, после се прехвърли в блоговете, социалните мрежи и т.н. Българското общество е пълно с фрустрирани хора и това дава отражение върху начина, по който те общуват помежду си. Дори на улицата хората са намусени, тъжни, сприхави или просто нелюбезни. А там все пак ги гледаш в очите. Защо да бъдат различни като седнат пред компютъра? Така са дори още по-истински.
Хейтърството е интересен социален и психологически феномен, който аз обичам да изследвам. В реалния живот можеш да постигнеш такава степен на омраза само под влиянието на големи количества алкохол и наркотици, или пък в състояние на дълбока хипноза. В интернет ти трябва само псевдоним. И можеш да махнеш бариерите, да отпушиш тапата на социалното си недоволство, да разрушиш всички табута. Свободата ти е ограничена единствено от размерите на речниковия ти запас, който в повечето случаи е доста скромен, но пък за сметка на това си искрен.Всяко човешко действие под слънцето има някакъв мотив и преследва някаква цел. Мотивът на хейтърите е ясен. Те са вбесени от недостатъците на чекиджийската си реалност, затова си го изкарват на другите. Но какво целят? Дори хейтърите преследват някаква цел. Подобно на вампирите, те целят да се нахранят с теб и после да те превърнат в един от тях. Омразата, с която ще им отговориш, е тяхната най-голямата награда. Те ще влизат отново и отново в местата, където са посели семената на ненавистта, тръпнещи в очакване да видят какъв плод е дала тя. И ако ти, бидейки съвсем неподготвен, вземеш, че им се вържеш на акъла, хейтърите триумфират. Продължават да те затрупват с нападки и вулгарни обиди, докато не отровят душата ти напълно и докато не те превърнат в един от тях.
Има много ефикасно оръжие срещу хейтърите, по-лошо от спам-листите и блокираните домейни. Дори да им спреш достъпа до твоята нива, те ще отидат да засеят бурените си другаде. Така че забраните не помагат. Помага тоталното игнориране на хейтъра. Той е толкова краен, рязък и несправедлив в нападките си, че ти просто се чувстваш длъжен да избухнеш и да му го върнеш тъпкано. Така докарваш хейтъра до душевен оргазъм, а всъщност трябва да му спреш „секса”. Онлайн изнасилвачи като хейтърите могат да бъдат унищожени единствено с пълно мълчание. Те също са творци, които чакат своето признание. Твоята омраза е наградата за техния умопомрачителен и безсмислен труд, за десетките часове прекарани в сеене на омраза по форуми, блогове, чатове и социални мрежи. Твоето мълчание е тяхната гибел. "

Анонимен. Маска на страхливец. Лесен път. Безнаказан. Пародия на отчаянието в душите ни. Защото в тази Мрежа никой не остава скрит. Малките бездушни 000111010110111001 са безмилостни копои и преследвачи. Всяка твоя стъпка е следа, и видна е за който я потърси. В жалкия триумф на своята жестокост – да накажеш всички с думи, да атакуваш от безброи псевдоними и смачкаш нечия надежда.
А в други пък едни пространства, виртуални – нереални, приятели наричаш хора, които не познаваш. Техните другари също взимаш в кюпа. Колко лесен стана етикетът “Friend”…

И тук оказа се отново победен. Is that you ma` fr`en?

Съгласен съм*write* пълно е странно злобни хора. Един от начините да ги блокираш, когато говориш " очи в очи" с тях е да ги накараш да повторят това, което са нахрачили в/у аудиторията пред тях с един прост въпрос - Какво искаш да кажеш ? Реакцията е уникална :]
Re: ПОВЕДЕНИЕТО НА БРОКЕРИТЕ
03-06-2012 - 21:05:33
Quote
delffin
:] :] Ей, бях забравила какво преживяване е да пишеш в някой форум! Поставиш някой въпрос по начин, който не се хареса на някого, и като нямат аргументи, с които да те оборят се почва с обидите. Да обобщим - до тук съм лъжкиня, манипулаторка, прошляк, лъжлив адвокат, гаден, презрян от народа магистрат. Нямам търпение да науча какво още съм. Предоставям ви пълна свобода на плювни по мой адрес! Пък който има какво да извлече от темата, все ще успее да го направи между обидите :] :] Айде, със здраве и дано познанството ни остане само виртуално! smiling smiley

До тук, ти доказваш, че не знаеш, какво е УПИ.

Ти не знаеш и какво е парцел.

Ами трябва да изчезнеш, наистина. Изпарявай се яко дим...

Тук не е училище за калпазани юристи и за брокери..., които не знаят ЗУТ.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход