Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Купувам имот от 275кв.м.,а в ДЕЙСТВИТЕЛНОСТ е 333кв. метра.Какви последствия може да има за мен?

Публикувано от krasito82 
Здравейте!
Тъкмо уредих всички документи за покупката на имот ,който по нотариален акт е 275кв. метра,в документа за описание на имота е пак толкова ,но по скица и в действителност е 333кв. метра.
Възрастни хора ми казаха ,че някога е имало много по широка улица и като са направили в последстрие по малка улица (1964-1965г.),тази земя са я предоставили на собствениците ,на жителите на цялата улица.
Въпроса ми е може ли да има за мен последствия от това и какви биха били те?

Благодаря на всеки който ще си направи труда да ми отговори *rose*
Re: Купувам имот от 275кв.м.,а в ДЕЙСТВИТЕЛНОСТ е 333кв. метра.Какви последствия може да има за мен?
20-05-2012 - 18:24:52
Ако имаш адвокат наблизо.........
Тези 58 кв.м. имат собственик, имай го на предвид.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2012-05-20 18:27 от briko.
Земята е собственост на общината.То всъщност няма как да се продаде на друг,защото това означава ,че парцела който купувам няма да има вход.
Според мен най много да ме накарат да си платя тази земя...Или грешно мисля?
Re: Купувам имот от 275кв.м.,а в ДЕЙСТВИТЕЛНОСТ е 333кв. метра.Какви последствия може да има за мен?
20-05-2012 - 21:10:52
Да,разликата е на някого.Община,съсед...Ама не е твоя.Твое е това по НА.
briko ,salvador -БЛАГОДАРЯ ВИ МНОГО ЗА ОТГОВОРИТЕ ! *rose*



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2012-05-20 22:53 от krasito82.
Re: Купувам имот от 275кв.м.,а в ДЕЙСТВИТЕЛНОСТ е 333кв. метра.Какви последствия може да има за мен?
21-05-2012 - 10:27:38
avatar
Quote
krasito82
Здравейте!
Тъкмо уредих всички документи за покупката на имот ,който по нотариален акт е 275кв. метра,в документа за описание на имота е пак толкова ,но по скица и в действителност е 333кв. метра.
Възрастни хора ми казаха ,че някога е имало много по широка улица и като са направили в последстрие по малка улица (1964-1965г.),тази земя са я предоставили на собствениците ,на жителите на цялата улица.
Въпроса ми е може ли да има за мен последствия от това и какви биха били те?

Благодаря на всеки който ще си направи труда да ми отговори *rose*

Мисля си, че трябва собствениците да отидат в общината и да поискат да купят останалото, защото по закон, не може да има разлика между квадратурата в н.а. и скицата, повече от 10%.
Няма да можеш да изповядаш покупката.
Другият вариант е да се признае собственост по давностно владение, но само ако земята не е актувана като общинска.
Разтърси се- все пак, преди да намалят ширината на улицата, са я разширявали, което значи, че са я отчуждили от собствениците по онова време.
Може и да има следи от "връщането" на отчуждените квадрати.
Quote
krasito82
Земята е собственост на общината.То всъщност няма как да се продаде на друг,защото това означава ,че парцела който купувам няма да има вход.
Според мен най много да ме накарат да си платя тази земя...Или грешно мисля?
AZ NA SKORO SI KUPIH PARCEL S POSTROIKA NA EDIN ETAJ NO MI BE6E MN ZLE POKRIVA I IZVIKAH EDNI MOM4ETA DA NI OPRAVQT POKRIVA 150KV ZA EDIN DEN I NEMI VZEHA MN SKAPO AKO NQKOI IMA NUJDA ETO NOMERAIM 0898 833 170 LUBO 6TE OSTANETA DOVOLNI
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход