Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Приобщаване таван към апартамент

Публикувано от monitor 
Приобщаване таван към апартамент
15-02-2012 - 11:21:58
Здравейте, колеги, някой знае ли сега как седи въпросът с усвояване на таван към апартамент - става дума за София, таванът е собствен към въпросното жилище. Таванът се намира над апартамента и собственикът иска да направи подход с вътрешна стълба към тавана, за да го ползва като ателие. Т.е. се налага да се пробива плочата...
Каква е административната процедура ?

Благодаря ви предварително !
Re: Приобщаване таван към апартамент
15-02-2012 - 22:37:51
Quote
monitor
Здравейте, колеги, някой знае ли сега как седи въпросът с усвояване на таван към апартамент - става дума за София, таванът е собствен към въпросното жилище. Таванът се намира над апартамента и собственикът иска да направи подход с вътрешна стълба към тавана, за да го ползва като ателие. Т.е. се налага да се пробива плочата...
Каква е административната процедура ?

Благодаря ви предварително !
Процедура по смяна на предназначение от таван в жилищна площ.Конструктивен проект,съгласуване с общ.отдел по архитектура,разрешително за строеж , казано накратко.
Re: Приобщаване таван към апартамент
16-02-2012 - 10:29:52
Благодаря, Фло. А иска ли се съгласието на етажната собственост ?
Re: Приобщаване таван към апартамент
17-02-2012 - 19:03:47
Ако може да задам и от мен един въпрос. Закупих скоро апартамент с таванско помещение от 18 кв.м. Там е направено доста голямо изменение и е преустроен за да се дава на наематели, т.е. дигнат е тавана и е изграден нов равен покрив (а не скосен), направено е и баня + тоалетна за наемателите. Всичко това не е узаконено до момента и е правено от предишния собственик. Аз мога ли да го узаконя, ще подлежа ли на някакви глоби, ако докажа че е наследен (неизвършен от мен) ремонта ? Изисква ли се много документи и прочее ???

А да добавя, че и другите тавани са променяни и не е единичен случай, но аз си падам малко педант и искам да ми е всичко законно.
Re: Приобщаване таван към апартамент
24-02-2012 - 14:25:47
Ако успеете да докажете, че всичко това е направено преди 7 април 1987 г., и че отговаря на тогава действалите норми - ще имате "търпим" незаконен строеж, който не подлежи на премахване.
Re: Приобщаване таван към апартамент
24-02-2012 - 17:28:06
Quote
percival
Ако успеете да докажете, че всичко това е направено преди 7 април 1987 г., и че отговаря на тогава действалите норми - ще имате "търпим" незаконен строеж, който не подлежи на премахване.
Благодаря за отговора. А как се доказва това ?
Собственик съм от няколко месеца, а това е преди поне 25 години. Тогава съм учел буквите, а камоли да съм строил покриви. А и бившия собственик е пенсионер емигрирал в САЩ. Някакви идеи ? Съседи могат ли да подпишат декларации или нещо такова ?
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход