Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

София - Цариградски Комплекс - Мнения

Публикувано от a1n 
a1n
София - Цариградски Комплекс - Мнения
12-08-2011 - 14:29:50
Здравейте,

От две седмици съм в проучване за закупуване на жилище. Това ще ми е първото жилище и затова се надявам да не згреша с избора си. Затова и се допитвам до вас.

Както в повечето случей, бюджета е ограничен а критериите високи. Все пак намерих няколко обяви с примамливи характеристики. Конкретно исках да помоля за мнението Ви за комплекс "Цариградски". Там има нови жилища в супер прилично изгеждащи згради на половината цена на една панелка в Люлин например. Къде е уловката? Може би, защото е някак си далече и трябва да си с кола, или пък че е в низините на София и въздуха е по-мръсен?

Ще се радвам на всякакви мнения и съвети.

Благодаря предварително!
Re: София - Цариградски Комплекс - Мнения
12-08-2011 - 15:10:13
За непознаващите Нова София бихте ли казали къде точно се намира тоз цариградски комплекс? В градската градина на Цариградско шосе? На 4-ти километърmoody smiley В Горубляне? Или името е случайно?

„Бъди възторжен идеалист, честен до самопожертване, смел до безумство,
влюбен в България до фанатизъм!”
Полковник Борис Дрангов
a1n
Re: София - Цариградски Комплекс - Мнения
12-08-2011 - 15:15:17
Мисля че се води на 11ти километър или нещо такова, точно с/у автоборсите в Горубляне малко преди експо центъра на Цариградско шосе като идваш от магистрала Тракия.

Мерси
Re: София - Цариградски Комплекс - Мнения
12-08-2011 - 15:39:42
Не е задължително с кола, съвсем скоро ще има спирка на метрото там. А за мръсния въздух - най-мръсен е в центъра. Може би шума от Цариградското е проблем за тези които са по-близо до булеварда.
a1n
Re: София - Цариградски Комплекс - Мнения
12-08-2011 - 15:59:30
Мерси Боби, аз точно затова и сякаш почти съм се навил. Цената е много изгодна, а и след 1-2 години там ще стане супер комуникативно място с метрото и 2те офис згради и т.н. За въздуха незнам дали е фактор, честно казано все си в София навсякъде коли (с изключение на кварталите под Витоша). Също четох някъде оплаквания за такъв тип комплекси. Някакъв в Пловдив им затворил входа за комплекса с бариера и искал пари за влизане, по-договор трябвало да имат басейн, спа, паркинг а нямало или били платени и т.н. Също имало допълнителен договор за поддръжка който оскъпявал цената толкова много, че я правил като другите жилища. Живял съм в комплакс извън БГ и е ОК, но тук съм малко скептичен именно заради такива случей.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2011-08-12 16:02 от a1n.
Re: София - Цариградски Комплекс - Мнения
12-08-2011 - 18:00:00
Абе ти чоджум защо не започна с кодовото название "затворен комплекс"? Не смесвай изживяванията си с клишето "на запад". В България това означава единствено: "Проблеми", "Ядове", "Грешни пари" и още и още. Колкото и да ти се види изгодно сега, то скоро ще си скубете косите. Бъдте умни и бягайте далеко!
Еййй, наивните граждани май никога не свършватeye popping smiley

„Бъди възторжен идеалист, честен до самопожертване, смел до безумство,
влюбен в България до фанатизъм!”
Полковник Борис Дрангов
Re: София - Цариградски Комплекс - Мнения
12-08-2011 - 20:25:35
Geto...нали знаеш приказката,че както сам се опрашиш,никой друг не може.
Поне за толкова съм сигурен,че имат акъл в главата си...ама пустата гъзария...
Аз имот с вписана такава тежест в партидата не бих си купил никога и за нищо на света...ама хората явно сме много различни,защото някои купуват.Че са и горди с постъпката си,на това отгоре.
Re: София - Цариградски Комплекс - Мнения
13-08-2011 - 00:20:55
Ама как аджеба да не са горди, нали така е в обетованата земя ... на западwinking smiley Ако, че на "запад" в такива комуни живеят само пенсионери където деца нямат право да нощуват освен събота и неделя или модерните winking smiley гей селища*pardon*.

Един приятел построи подобен комплекс и сега е някакъв цирк. Липсата на адекватно законодателство създава пълен хаос инак идеята е добра. Може би някога това и у нас да е възможно, но лично не виждам скоро това да стане.
Поздрав,

„Бъди възторжен идеалист, честен до самопожертване, смел до безумство,
влюбен в България до фанатизъм!”
Полковник Борис Дрангов
Re: София - Цариградски Комплекс - Мнения
16-08-2011 - 02:31:07
avatar
Аз само не разбрах какво му е примамливото? Имам познати които живеят там и мога да ги разпитам... доколкото знам имат солени такси за поддръжка от които не можеш да избягаш, другото е че си на средата на нищото няма наблизо магазинчета, ресторантчета и т.н. каквито има в един нормален квартал, единственото хубаво е, че скоро ще минава от там метрото, но това е единственото хубаво нещо.... кажи поне за какви цени става дума?
Re: София - Цариградски Комплекс - Мнения
16-08-2011 - 03:49:55
avatar
Quote
Geto
За непознаващите Нова София бихте ли казали къде точно се намира тоз цариградски комплекс? В градската градина на Цариградско шосе? На 4-ти километърmoody smiley В Горубляне? Или името е случайно?

До Цариградското шосе е Борисовата Градина, Градската Градина е в центъра до Народния Театър smiling smiley
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход