Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Помогнете да разбера правилно един нотариален акт

Публикувано от ivans21 
Помогнете да разбера правилно един нотариален акт
17-07-2011 - 17:35:12
Здравейте,

Преди няколко дни наследих част от едноетажна къща(паянтова - стара) + двор, на която аз съм единствен собственик(не съм съсобственик с други хора). Имотът се намира в София в зона Б19.

По нотариален акт имотът е описан по следният начин: "... състоящо се от стая и входно антре, застроено върху 14,34 кв.м, ведно с 12% идеални части от общите части на сградата, ведно със средната дървена барака в двора , заедно с 12% идеални части от мястото представляващо имот N...."

Целият имот е с размер - 255 кв.м.

Това, което не ми става ясно от нотариалният акт е големината на имота. Дали става въпрос за едни единствени 12% или за общо 24% от целият имот?

На каква цена върви в момента квадратният метър в Зона Б19? (Приблизително)

Ако някой може да ми помогне с разгадаването на нотариалният акт ще съм му благодарен!

Благодаря Ви предварително за отговора.
Re: Помогнете да разбера правилно един нотариален акт
18-07-2011 - 00:17:15
Надявах се някой да коментира нотариалният акт досега. Собствеността - 30.6 кв.м или 61 кв.м е?
Re: Помогнете да разбера правилно един нотариален акт
18-07-2011 - 08:17:36
avatar
Quote
ivans21
Надявах се някой да коментира нотариалният акт досега. Собствеността - 30.6 кв.м или 61 кв.м е?

Дай целия текст на акта.Така не се разбира нищо.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Подбрани статии за собственици на имоти.За купувачи и продавачи си има други места.
[www.sobstvenik.com]
Re: Помогнете да разбера правилно един нотариален акт
18-07-2011 - 11:28:56
Ето го целият текст:

" М............. дарява на Иван .... следния свой собствен единствен недвижим имот, а именно жилище заемащо северната част на сградата на ул.И..... гр. София състоящо се от стая и входно антре, застроено върху 14,34 кв.м, ведно с 12% идеални части от общите части на сградата, ведно със средната дървена барака в двора , заедно с 12% идеални части от мястото представляващо имот планоснимачен номер ..... в Зона Б19 по плана на гр. София, цялото на площ от 255 кв.м при съседи ...."

Това е целият пасаж от акта. Другата част е запълнена с лични данни и споменаване на имотите на съседите. Няма много информация в акта, само някакви проценти.

Помогнете !!!



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2011-07-18 11:29 от ivans21.
Re: Помогнете да разбера правилно един нотариален акт
18-07-2011 - 13:16:47
Quote
ivans21
Здравейте,

Преди няколко дни наследих част от едноетажна къща(паянтова - стара) + двор, на която аз съм единствен собственик(не съм съсобственик с други хора). Имотът се намира в София в зона Б19.

По нотариален акт имотът е описан по следният начин: "... състоящо се от стая и входно антре, застроено върху 14,34 кв.м, ведно с 12% идеални части от общите части на сградата, ведно със средната дървена барака в двора , заедно с 12% идеални части от мястото представляващо имот N...."

Целият имот е с размер - 255 кв.м.

Това, което не ми става ясно от нотариалният акт е големината на имота. Дали става въпрос за едни единствени 12% или за общо 24% от целият имот?

На каква цена върви в момента квадратният метър в Зона Б19? (Приблизително)

Ако някой може да ми помогне с разгадаването на нотариалният акт ще съм му благодарен!

Благодаря Ви предварително за отговора.

Владеете физически стая и антре+барака и имате 12% идеална част от парцела и общите части от сградата.
Като площ на парцела това са 30,6 кв.м.
Re: Помогнете да разбера правилно един нотариален акт
23-07-2011 - 21:25:22
Точно така. Вие не сте единствен собственик в дворното място от 255 м2, имате само 12% от него, т..е. 30,6 м2.
Цените на земя в тази зона можете да проследите в сайтовете за имоти и агенциите, но трудно ще продадете тези 12% от земята, освен ако не е много ценно мястото.
Тази барака и стаята с антре сами по себе си не са ценни, земята е ценната, но пък е прекалено малко мястото да се строи нова сграда там срещу обезщетение. В такива случаи е добре да се обединят примерно два-три съседни малки като вашите парцели и да се предложи на строител срещу обезщетение от жилища в новата бъдеща сграда. Но това е... трудно, дълго и като знам какви са собствениците и съседите в София... каузата е обречена. Ако сте и много съсобственици на това дворно място - тогава още по-зле.
Ако все пак мястото ви е на някакво изключително атрактивно място, ако е ъглов парцел - което почти не ми се вярва - тогава може да имате късмет.
Успех все пак.
Re: Помогнете да разбера правилно един нотариален акт
24-07-2011 - 23:07:01
И ако останалите 142 собственика на този и съседните два нещастни парцела искат повече от 24% обезщетение, работата яко ще отече до следващия бум, някъде 2050г.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход