Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Отдаване под наем и профил на клиента

Публикувано от Yavor@ 
Re: Отдаване под наем и профил на клиента
09-04-2011 - 18:05:43
Не, не , не!
1. Първи и последен наем.
2. Едномесечен наем като депозит за покриване на разходи и вандалщина.
3. Гарант
4. Писмо от банката че финансите са му в добро състояние
5. Писмо от работодател и разговор с него.
6. Психо тест.
7. Тест за етническа принадлежност.
8. Ежемесечни проверки на имота.

Има и още ама започни с това.

Успех брате. Пътят е сладък но трънлив*drink1*

„Бъди възторжен идеалист, честен до самопожертване, смел до безумство,
влюбен в България до фанатизъм!”
Полковник Борис Дрангов



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2011-04-09 18:06 от Geto.
Re: Отдаване под наем и профил на клиента
09-04-2011 - 18:19:07
avatar
Quote
Geto
1. Първи и последен наем.
2. Едномесечен наем като депозит за покриване на разходи и вандалщина.
3. Гарант
4. Писмо от банката че финансите са му в добро състояние
5. Писмо от работодател и разговор с него.
6. Психо тест.
7. Тест за етническа принадлежност.
8. Ежемесечни проверки на имота.

Geto, Вие не живеете в България, може би?
Горните точки са неприложими тук.
Човек трябва да държи на първите три условия.
3. Гарант, това може да е един "празен" запис на заповед.
Re: Отдаване под наем и профил на клиента
09-04-2011 - 23:16:40
Така е ама наемателите на всякаде в болшинството си са маскари. Една близка вече една година води съдебни битки за да изгони непочтени наематели които не само не са и плащали близо 6 мес. но и къщата е в руини. Абе негри, извинете афроамериканциconfused smiley Съдиите едни мекушави, сакън да не накърнят черната робска душа, па било студено, па били бедни и т.н. И тук наемателя има повече права от собственика. Така че, и осемте точки да се приложат сигурност никъде няма.
Поздрав,

„Бъди възторжен идеалист, честен до самопожертване, смел до безумство,
влюбен в България до фанатизъм!”
Полковник Борис Дрангов
Re: Отдаване под наем и профил на клиента
11-04-2011 - 23:50:14
АБ дал ... хубаво е да се научиш и да усещаш когато някой говори иронично smiling smiley

Към автора... а какви преференции ще дадеш ти на наемателя, ако покрива всичките ти критерии?
То хубаво е да искаш, ама трябва и да даваш smiling smiley
Re: Отдаване под наем и профил на клиента
12-04-2011 - 04:31:00
Тони, бива ли и аз да отговороя?
Правило в търговските отношения е, че двете страни трябва да печелят от сделката. Значи клиента (кириджията) идва по обява за наем, да речем 450 лв. която цена е нормална за района. Прави огледа, аз си казвам изискванията ( осемте точки), а той казва добре, но ще ми намалите с 50 лв. В крайна сметка си стискаме ръцете на 425 лв. и всички са доволни. Виж ако в течение на годината кириджията си плаща наема и сметките така като сме се споразумяли, грижи се добре за жилището то размера на наемът ще се запази с години без оглед на инфлацията.
А кажи ми ти сега какви преференции да му дам и защо?

„Бъди възторжен идеалист, честен до самопожертване, смел до безумство,
влюбен в България до фанатизъм!”
Полковник Борис Дрангов
Re: Отдаване под наем и профил на клиента
12-04-2011 - 05:10:29
Точно. Хванал си ми идеята. Само първи и последен наем за какво по напред ако наемателят-мошеник седи вътре 1 година без да плаща наем и сметки? Не само това ами няма никакво намерение да излиза. Ако някой знае за такива случай това са хората дето пишат тук от години и не знам какво толкова се учудват някои от тях.

А иначе Гето, точка 6 и 7 ме накараха да се усмихна. Това няма да го повярвам и да го видя.

Към Тони -

Ето какво -

1) Стриктно спазване на договора
2) Поддръжка на двора където се намира собствеността - косене, чистене, зимата почисване на сняг и т.н. за моя сметка
3) Поддръжка на апартамента - водопроводи, инсталации, парна инсталация и т.н. за моя сметка
4) Легално деклариране на наема и издаване на фактура/бележка за цялата сума
5) Вътрешно боядисване на всеки 3 години.

Така, сега само да кажа, че точно с тези условия наемателите ми седяха 16 години (едни и същи хора/фирма). Точно защото се грижа да са добре там, не си простирам гащите на въженце отдолу и не пържа риба на вътрешната стълба пред вратата им.
Re: Отдаване под наем и профил на клиента
12-04-2011 - 10:57:21
Ами първото нещо, за да намериш наемател без агенция това малко е на късмет, опитай и по двата начина, тоест с обяви в Позвънете и софия днес тел. 91938 и 91947, или по интернет пускаш обява, че даваш под наем. Има една подробност, ако те потърсиш агенция за недвижими имоти, която да ти намери наемател тя 100 % ще ти иска комисионна. Ако те потърсят и искат да ти намерят се съгласи, но при условие, че няма да ти вземат комисионна, защото те са те издири ли, а не ти тях. Второто нещо, за критериите в търсене на хора има в известен смисъл и късмет, тоест, на какви хора ще попаднеш. Но съвета ми е избирай обикновени, не богати, а просто хора,които ще могат да си покриват наема. Защото ако е някое леке с пари ще ти се стъжни. Друг съвет, по рядко семейства, защото те иска дългосрочно. Не искай много, за да можеш да получиш необходимото. Плайщай си данъците задължително. Намерете с наемателя общ език, поддържайте добри обноски. Не нарушавай личното им пространство, но да не забравят че жилището е твое. Дано съм ти бил полезен. Успех......другото е въпрос на практика и опит.
Re: Отдаване под наем и профил на клиента
12-04-2011 - 13:42:01
Яворе, точки 6 и 7 ти се видят комични защото си в братска Канада дето всички са с някакъва осбена етническа принадлежност и най-вече южно азиятскаwinking smiley
Виж за България не е така. Тези 2 теста се извършват на място, трябва ти зорко око и малко опит. За етническата принадлежност е най-лесно, гледаш му джуките и венците.smoking smiley

„Бъди възторжен идеалист, честен до самопожертване, смел до безумство,
влюбен в България до фанатизъм!”
Полковник Борис Дрангов
Re: Отдаване под наем и профил на клиента
13-04-2011 - 10:54:54
avatar
Quote
Boby
Абе как ще се ползва от всички, това къде, ти чуваш ли се какво говориш? Ако изкарваш 100 хиляди на месец, ще искаш ли всички пияндета в квартала да го знаят?? Щяло да му решава проблемите. Ами поискай наема за 10 години напред и си реши проблемите.

Под наем ли ще отдава или ще продава ? Щото 120 наема = цената на имота ...

Има три вида загуби: малки, големи, и загуба на всичко. Който го проумee - печели !
Re: Отдаване под наем и профил на клиента
13-04-2011 - 12:17:17
Quote
drakkar
Quote
Boby
Абе как ще се ползва от всички, това къде, ти чуваш ли се какво говориш? Ако изкарваш 100 хиляди на месец, ще искаш ли всички пияндета в квартала да го знаят?? Щяло да му решава проблемите. Ами поискай наема за 10 години напред и си реши проблемите.

Под наем ли ще отдава или ще продава ? Щото 120 наема = цената на имота ...

Ами приготви 120 наема и иди да му го купиш с аргумента, че ако не кандиса, догодина ще продава на 149 евра.
Успех.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход