Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

За изтритата тема на фло

Публикувано от magic 
Re: За изтритата тема на фло
25-03-2011 - 01:59:32
Quote
Naskata


Ти като си потребител, как ще предотваритиш регистрации през няколко минути. Съжалявам, Перо, но не ме интересува ти от коя мрежа пишеш, нито пък теб те интересува от къде пиша аз.
Има закони и те трябва да се прочетат и да се спазват !
Има и общи условия на този сайт- и те трябва да са спазват и най-малкото да са запознати собствениците на сайта.
Аз предупредих, че не желая нито частично, нито изцяло да бъде достъпен моя ай пи, нито мрежата, нито град-и това желание е съобразено със закона.
Ако някой има различно виждане-ще оставим съда да реши кой е прав...

Регистрацията през няколко минути е нещо което може да се предотврати, и аз вече съм писал как това може да стане, друг е въпроса дали си заслужат такива мерки за сигурност. Но начини има. По отношение на анонимността - например транзакциите извършени с кредитни карти показват само няколко цифри от картата, но не и пълния номер. Друг пример - когато внасяш по сметка в банка се изписва част от сметката. Така че всичко си е законно, и е съобразено. Аз бях писал наскоро за защита на личните данни, и как ЕГН-тата се раздават наляво и надясно, как се копират нотариални актове едва ли не на който му скимне, ама кой да чуе. Ето това е проблема за мен, на запад са популярни така наречените шредери, които унищожават документи, а тук май не се ползват такива машинки много много.
Re: За изтритата тема на фло
25-03-2011 - 02:21:27
Извинявай, Перо-аз не съм прочел, какво си написал за личните даннни. Но според мен-те не трябва да бъдат достъпни за всички потребители-дори и частично-защото липсващите цифрички могат лесно да се заместят, например с Банкя или какво и да е-просто трябва трасерт и най-вероятно.
Предоставянето на лични данни-частично или изцяло съгласно закона, който Маджик не е чела и си е спестила разходите за правна косултация явно, е възможно само когато е изрично заявен достъпа до тях и субекта имаш достъп е регистриран като оператор. Явно е, че някой се е надценил, както тинки казва и се е взел насериозно, пляскайки ги като палачинки на стен вестник ай пи адреси, станали му достъпни, при и по повод упражняването на неговото занятие.
То и за маджик е авто гол, щото ако някой изреве, че е хакнат и от сметката някой е всумкнал едни няколко хиляди, първият въпрос ще е колко дълго и къде е била последната сесия и парелно била ли е отворена скриптирана....
дет се вика-на кой му трябва електронен подпис, като си има сист.администратор.
Re: За изтритата тема на фло
25-03-2011 - 02:40:17
Quote
Naskata
Извинявай, Перо-аз не съм прочел, какво си написал за личните даннни. Но според мен-те не трябва да бъдат достъпни за всички потребители-дори и частично-защото липсващите цифрички могат лесно да се заместят, например с Банкя или какво и да е-просто трябва трасерт и най-вероятно.
Предоставянето на лични данни-частично или изцяло съгласно закона, който Маджик не е чела и си е спестила разходите за правна косултация явно, е възможно само когато е изрично заявен достъпа до тях и субекта имаш достъп е регистриран като оператор. Явно е, че някой се е надценил, както тинки казва и се е взел насериозно, пляскайки ги като палачинки на стен вестник ай пи адреси, станали му достъпни, при и по повод упражняването на неговото занятие.
То и за маджик е авто гол, щото ако някой изреве, че е хакнат и от сметката някой е всумкнал едни няколко хиляди, първият въпрос ще е колко дълго и къде е била последната сесия и парелно била ли е отворена скриптирана....
дет се вика-на кой му трябва електронен подпис, като си има сист.администратор.

Как ще използваш трасерт, като нямаш пълния ИП адрес? звездички не работят на трасерт. Никой от потребителите тук не може да те локализира. Единствено администраторите на сайта, и то защото имат пълния ИП адрес. Нито може да ползваш патпинг. И ако говорим какво показват тези команди - те показват само междинните рутери, но не и имена и адреси. Пак казвам - личния ти ИП адрес не е показан.
Re: За изтритата тема на фло
25-03-2011 - 03:14:07
"просто трябва трасерт и най-вероятно. "

Стига бе, Пер ! Недей така-караш ме да се усмихвам. "най-вероятно" като звездички ли ти прозвуча ?
Симпатяга си ти ! Явно не ме разбра.
Нейсе...
Я да попитам-щом никой от потребителите, не може да те локализира, защо се пишат тея адреси горе в дясно. Кому е нужно?
Ето сега ти казвам, че след твоя отговор-аз мога да напиша постове от три континета( по IP).
Re: За изтритата тема на фло
25-03-2011 - 03:17:44
avatar
Мда, с мобилен интернет - нека те търсят из чукарите.
IP адреса надали спада към личните данни, там по-скоро съвсем други неща са имали в предвид като са писали закона winking smiley
Дайте да не драматизираме чак толкова - светът е малък.

- Как е, как е, продават ли се имотите?
- ... миииии продават се ..., ама не се купуват нещо?!!
Re: За изтритата тема на фло
25-03-2011 - 08:24:29
Quote
Naskata
"просто трябва трасерт и най-вероятно. "

Стига бе, Пер ! Недей така-караш ме да се усмихвам. "най-вероятно" като звездички ли ти прозвуча ?
Симпатяга си ти ! Явно не ме разбра.
Нейсе...
Я да попитам-щом никой от потребителите, не може да те локализира, защо се пишат тея адреси горе в дясно. Кому е нужно?
Ето сега ти казвам, че след твоя отговор-аз мога да напиша постове от три континета( по IP).

Почваме да се повтаряме. Най вероятното означава локализиране до интернет доставчик, малък град, квартал на голям град, и това е. Не се локализира до потребител. Айде като е толкова лесно пусни трасерт и ме локализирай къде ми е адреса. Като почнеш да пишеш от три континента през проксита, си има софтуери, които откриват това и отхвърлят тези опити. Просто в дадения случай тук е безсмислено това да се прави.
Публикуването на част от ИП адреса е превантивна мярка в някаква степен, обясних го в по горните си постове. Първата стъпка за премахване на елементарни опити за злоупотреби. Но тъй като това не е сайт на банка, или друг където е нужна висока степен на сигурност, не са и предприети по сериозни мерки



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2011-03-25 08:30 от PER0.
Re: За изтритата тема на фло
25-03-2011 - 08:48:28
Наска, имаш моя ИП адрес в горната дясна част на поста, моля публикувай цялата информация, достъпна за мен, щом си толкова сигурен, че по този адрес може да се локализира потребител. Не пиша от прокси.
Re: За изтритата тема на фло
25-03-2011 - 09:47:04
Повечето брокери искат да работят по правила в съответен закон за недвижимите имоти в интерес на клиентите и агенциите. Уви такъв няма въпреки многобройните опити на различни нива да се създаде. Защо е така? Защото чиновниците при съществуването на такъв закон няма да могат да си осребряват длъжностите в министерства, области, общини...
Ето Ви идея за нова тема във форума, чрез която да се окаже обществен натиск за създаването на закон за недвижимите имоти. Дайте предложения , които да залегнат в подобен закон. В НСНИ има проект на закон за НИ.
Поздрави!
Re: За изтритата тема на фло
28-03-2011 - 23:17:35
avatar
Инфо за как се развиха събитията:

Писах на фло обяснение, защо изтрих темата му. Накратко: защото имахме 3 агенции, които се отказаха от нашите услуги, заради това, че им е дошло прекалено тази тема и чашата наистина е преляла и че ние сме против техните интереси и те няма да плащат за услугите ни.
Аз също разбирам тяхната гледна точка и емоционална реакция напълно и много съжалявам, че ги изгубихме и се надявам да размислят и да се върнат.

Обясних на фло на лично съобщение, че с подобни теми той вреди единствено и само на imoti.net като портал за имоти. Той ми писа много учтиво съобщение как харесва сайта ни, не е от конкуренцията и не желае да ни вреди. Но не ни повярва за загубените клиенти и смята, че темата му е много интересна и набирала популярност и не спря след това, а поднови темата и обидите към агенциите.

Затова се наложи да спра неговия достъп. Ние съвсем накратко искаме да съществуваме като сайт и агенциите са наши клиенти. Имотите вървят с агенции. По принцип дори имоти.нет да спре да съществува, агенциите за имоти ще си съществуват. Затова за нас отлив от агенции , заради теми във форума е безмислен.,
Става въпрос за сайт като нашия, който се издържа от реклама , а не е спонсориран от някаква група/групировка/партия.

След това flo ми писа как иска да бъдат изтрите неговите мнения от imoti.net

Аз му написах отговор, в който се опитах да му обясня колко ни е навредила тази тема и как мога да възстановя достъпа му, ако не пуска повече такива теми.

Получих неговия отговор, че иска да си изтрие мненията, затова достъпът му е възстановен и може да изтрие всяко негово мнение, което прецени, че вече не иска да съществува в сайта.

Бяха ми неприятни заплахите , но не са ми проблем, просто го уважвам като потребител и човек и ,много, много съжалявам, че не разбира моята гледна точка (иначе който и за каквото пожелае да ме съди - няма проблем) .

Освен това сега всички, които не са успели да намерят координатите му могат да му пишат.
Ако се продължи с нарушението на правилата ще го изключим пак, както и всеки друг...

Темите с реклама на чужди сайтове в стил "ще намерите фло в еди кой си сайт" са изтрити, защото ако искате реклама на един сайт може да проверите тарифите ни за реклама.

Това е, което успее да вникне в нашата гледна точка и разбере - чудесно.
Който не - много съжалявам! Темите, които нарушават правилата ще бъдат изтривани (колкото можем да смогнем с триенето, виждам, че някои хора пускат теми след като ги трием, сигурно са много горди със себе си и това, че успяват да ни навредят, без аз или някой от екипа ни да им е навредил с нещо - няма проблеми аз съм човек, знам какво е гняв и ги разбирам и тях и съжалявам!)
Re: За изтритата тема на фло
29-03-2011 - 19:53:12
smiling smileyПак съм тук,защото май не стига техническия потенциал да ми изтрият всички постове.
Искам да кажа,на който се интересува от краткия епизод,че за мен въпроса е принципен и държа щом ще ми изличават регистрацията ,това да стане и за всички мои постове. Не оспорвам правото на администратора да прави каквото си пожелае с участниците във форума,да мести и трие теми ,да изключва ,който си пожелае по целесъобразност, а държа на правото на потребителя след като е деактивиран и изтрит,това да важи и за неговите публикации,когато настоява за това! Аз си ценя постовете в раздела строителство и ремонти,ценят ги и много съфорумци,на които съм помагал лично и при лични срещи да си решат проблем,особено по бетоновите работи и не бих желал,ако при някакви обстоятелства мен ме изтрият цялата тази информация просто да остане за интерпретация от който и да е!
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход