Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

За изтритата тема на фло

Публикувано от magic 
Re: За изтритата тема на фло
24-03-2011 - 19:00:57
avatar
Quote
Broki
Темата е изтрита, защото непрестанното изливане на безпричинна анонимна злоба по нечий адрес /също анонимен, а не конкретен с конкретен проблем/ не е тема, а диагноза.

Не е като да няма причини - вземи телефона, обади се на 5 обяви и ще видиш причината. Но ако си брокер, няма как да разбереш, какво имам предвид winking smiley *drink1*
Re: За изтритата тема на фло
24-03-2011 - 19:44:51
Браво на модератора ! Стига злоба, защото е заразна.
Re: За изтритата тема на фло
24-03-2011 - 20:24:04
Българинът изобщо не обича не само косвените, ами и преките разходи. Шамар да е, но да е аванта. А който не харесва агенциите-посредници - да си купува или продава сам, това е професия като всички други. На мен пък ми се оплакват брокери, че последните 2 години читавите клиенти били кът, а болшинството купувачи били туристи, обикалящи като обрани евреи в Лозенец и Изток, а накрая си купували точно в обратната посока, например в Банишора. Та такива работи.
Re: За изтритата тема на фло
25-03-2011 - 00:08:01
avatar
Ти си голям оптимист, за две години. Практиката дотолкова е затвърдена, че трудно ще се промени (все едно да кажеш на народа, че чалгата е просташка музика и трябва да прекратят слушането и). Ако няма специален закон за недвижимите имоти, в който да пише "задължително се обявава наред с площ по НА и площта, която може да се обитава", "агентът няма право да рекламира имот, за който няма писмено разрешение от собственика", "агентът няма право да публикува подвеждаща или невярна информация или по-малко от параметрите, изброени в Правилника" и т.н., а "наказанието е 6% от рекламираната цена, но не по-малко от 5000 лева", няма да се оправи това.

Услугата да се раздроби - такса за рекламиране (която се плаща предварително, който не иска да си публикува сам обявите); такса за развеждане; такса за оценка и професионален пазарлък. Такса за проверка на имота и адвокатски услуги (които да се извършват от компетентни за това хора, а не от леля Мара шивачката). И от тези услуги да се възползват и плащат както продавачите, така и купувачите, но по собствено желание, а не "щом си вдигнал телефона ми ставаш клиент", ставам, ама на куково лято.

Какво обаче се получава като отговор "на нас и сега ни е хубаво, керванът си върви". Върви, ама неефективно. Дали тия "брокери" знаят какъв процент от сделките стават през агенции? И ако се промени сегашната простотия, дали като намалят приходите няма да увеличат с повече желаещите да им изпозлват услугите? Не - важно е да имат по 2-3 сделки на месец да има за хляб, кисело мляко и телефонната сметка, това им стига и се радват. И се занимават с "огледи", вместо да загубят 20 минути да нащракат 3D панорама и да публикуват в нета. Първобитна работа.
Re: За изтритата тема на фло
25-03-2011 - 00:54:15
avatar
Quote
goro
Додко, Додко,
Не ми се спори за глупости. Но ако продължаваш по този начин да си търсиш имот ще трябва да се върнем към мотичките и магарешките впрягове. Уверявам те, тогава е нямало перл, а и перловата ракия е била рядкост (ако я е имало въобще).

То няма какво да се спори. Причината - не всички "брокери" са еднакви, някои правят нещата както трябва. Така че народът ще схване по някое време, че го връткат неприятно.

Най-елементарното сравнение да направим при снимките на две български агенции. Кои ти харесват повече от долните два варианта (запазил съм оригиналния вид както са публикувани - цветове, размер и най-важното ориентацията :} ):

Агенция А:













Агенция Б:









Re: За изтритата тема на фло
25-03-2011 - 01:05:18
Жоро,

Моля те! Ти съдиш по твоя аршин. Само че, тук има различни аршини. Едните са като твоя, другите са...

Пиша това сега, не толкова да коментирам брокерите. Всеки отговаря за себе си! Въпреки, че ние като клиенти сме потърпевши при някои от тях. Същото важи и за други браншове.

Тук, по-скоро, въпросът е принципен.

Освен активно модериране, има и пасивно такова. То се прави от редовите форумци. Само че, тук определено не е толерирано.

*drink1*
Re: За изтритата тема на фло
25-03-2011 - 01:20:38
Quote
Naskata


Заявявам, че не желая в тази форум и сайт, частично или изцяло за вбъдеще да бъдат публикувани данни за моя IP адрес или други данни квалифицирани от закона като лични.

Личният ИП адрес не е публикуван, показва се само към коя мрежа е свързан компютъра. Все едно да кажем мрежата е локализирана в някой град, без да е ясно кой е конкретния потребител. От друга страна тази мярка от страна на администраторите на имоти.нет е съвсем правилна, защото имаше нееднократни случай на регистрации през няколко минути от злонамерени индивиди, опитващи се да злоупотребят с дадените им възможности. Свободата да бъдеш чут се обръща в свободия на злоупотребите. И заради някакъв ненормалник страдат всички. С публикуването на ИП адреса на мрежата се пресичат такива опити до голяма степен ( не и за анонимен, който пак е тук, но няма да кажа кой е новия му ник), и същевременно се запазва анонимността.
Re: За изтритата тема на фло
25-03-2011 - 01:29:47
Перо, нещо не те разбрах...
Аз не желая да бъде показван моя ай пи публичноооооооооооооооооо !
както се прави в тоя форум
иначе за нуждите на администратори и модератори-винаги е бил достъпен и те ако решат да си правят рестрикции някакви...


Заявявам, че не желая в тази форум и сайт, частично или изцяло за вбъдеще да бъдат публикувани данни за моя IP адрес или други данни квалифицирани от закона като лични.
Re: За изтритата тема на фло
25-03-2011 - 01:38:28
Quote
Naskata
Перо, нещо не те разбрах...
Аз не желая да бъде показван моя ай пи публичноооооооооооооооооо !
както се прави в тоя форум
иначе за нуждите на администратори и модератори-винаги е бил достъпен и те ако решат да си правят рестрикции някакви...


Заявявам, че не желая в тази форум и сайт, частично или изцяло за вбъдеще да бъдат публикувани данни за моя IP адрес или други данни квалифицирани от закона като лични.

Ами не знам как по ясно да се изразя, това, което виждаш не е твоя личен ИП, а само мрежата, към която си включен. Т.е. ти си все пак анонимен потребител. За да бъде пълен адреса ти, трябва да бъде във вида 213.226.63.ХХХ, т.е. последните 3 цифри от адреса ти липсват.
Re: За изтритата тема на фло
25-03-2011 - 01:44:45
Quote
PER0
Quote
Naskata


Заявявам, че не желая в тази форум и сайт, частично или изцяло за вбъдеще да бъдат публикувани данни за моя IP адрес или други данни квалифицирани от закона като лични.

Личният ИП адрес не е публикуван, показва се само към коя мрежа е свързан компютъра. Все едно да кажем мрежата е локализирана в някой град, без да е ясно кой е конкретния потребител. От друга страна тази мярка от страна на администраторите на имоти.нет е съвсем правилна, защото имаше нееднократни случай на регистрации през няколко минути от злонамерени индивиди, опитващи се да злоупотребят с дадените им възможности. Свободата да бъдеш чут се обръща в свободия на злоупотребите. И заради някакъв ненормалник страдат всички. С публикуването на ИП адреса на мрежата се пресичат такива опити до голяма степен ( не и за анонимен, който пак е тук, но няма да кажа кой е новия му ник), и същевременно се запазва анонимността.

Ти като си потребител, как ще предотваритиш регистрации през няколко минути. Съжалявам, Перо, но не ме интересува ти от коя мрежа пишеш, нито пък теб те интересува от къде пиша аз.
Има закони и те трябва да се прочетат и да се спазват !
Има и общи условия на този сайт- и те трябва да са спазват и най-малкото да са запознати собствениците на сайта.
Аз предупредих, че не желая нито частично, нито изцяло да бъде достъпен моя ай пи, нито мрежата, нито град-и това желание е съобразено със закона.
Ако някой има различно виждане-ще оставим съда да реши кой е прав...
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход