Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Апартамента се продава, но в него има наематели и какво се случва как мислите?

Публикувано от Продавач 
Апартамента се продава, но в него има наематели и какво се случва как мислите?
22-02-2011 - 22:31:34
avatar
Полезни съвети за собственици на апартаменти, които се продават, но между временно наемателите си ползват имота. Тъй като всеки ден съм по огледи имам наблюдения не от вчера и смея да кажа имам обективен поглед върху нещата. Напълно разбирам желанието на хората да си получават наема докато трае продажбата - тя така или иначе се проточва по половин, една, две години, но някак си не е получават нещата. Всички брокери знаят какво се случва и какви номера следват от страна на наемателите. Саботажа на огледи е супер лесен.

Собственика му е писнало да ходи по огледи и като се обади брокер да заведе клиентите си на оглед той трябва да координира действията си с наемателите, което сами се досещайте как става.

"Ало здравейте аз съм ... от агенция ...имам клиенти, които биха искали утре да видят апартамента. Кога ще бъде удобно за вас?"

"Амиииииииии утре ще ходя на гости сигурно вечерта, а през деня съм на работа до късно...ако искате за друг ден им кажете, защото утре май ще се прибера по късни доби..."

"ОК"

Огледа остава в очакване. След два дни отново:

"Ало здравейте аз съм ... от агенция ...имам клиенти, които биха искали утре вечер да видят апартамента. Ще бъде ли удобно за вас към 19:30ч.?"

"О не утре след работа заминавам и ще се върна чак в неделя вечерта"

"ОК"

Огледа остава в очакване.

Има много и най-различни варианти - имал съм случай наемателите откровенно да лъжат, че някой изобщо им е звънял, изключват си телефоните, не отварят вратата след като вече е организиран оглед и т.н. Най-лошия вариант за собственика на имота обаче е - наемателя който се прави на брокер за да забави продажбата още повече.

"Аз имам един колега, който на скоро продаде един тристаен и сега ще си търси двустаен аз ще му кажа за апартамента и той ще дойде да го види..."

И други тем подобни глупости. А какви неща говорят по огледите не е истина... Кой би си купил след няколко изречения като: "От горе комшиите са много луди, стрелят се, бият се, карат се по цяла вечер, а ей от там течеше, а те сега са го замазали временно докато се продаде ама теча си е актуален..."

Трябва да направите избор - или давате под наем или продавате, но двете заедно - НЕ!

Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?
Re: Апартамента се продава, но в него има наематели и какво се случва как мислите?
24-02-2011 - 09:31:03
avatar
Сетих се и за друг случай в който наемателите се правят на брокери - "Те собствениците няма да намалят цената миналата седмица едни хора питаха за коментар, но те не им отстъпиха и така..."

Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?
Re: Апартамента се продава, но в него има наематели и какво се случва как мислите?
24-02-2011 - 10:47:40
Продавач, съгласен съм с теб. Не е удобно като цяло по време на самият оглед - купувачът се чувства неудобно, че притеснява наемателите. Случвало ми се да съм на оглед в апартамент и наемателите да ги няма - доста сконфузно би се получило ако се върнат по това време - някакви непознати се разхождат из стаите.

Една забележка и към купувачите - ако гледат имот с наематели, задължително следва да се провери за какъв период е договора за наем, дали е нотариално заверен и дали е вписан в службата по вписванията. Вписаните договори за наем продължават да действат и след смяната на собствеността. Поправете ме, ако греша, моля.
Re: Апартамента се продава, но в него има наематели и какво се случва как мислите?
24-02-2011 - 13:14:28
Наемателите могат да останат и да подпишат с новия собственик..smiling smiley

[www.domaza.bg]
Re: Апартамента се продава, но в него има наематели и какво се случва как мислите?
24-02-2011 - 15:18:18
Стигна се до там, че на едни наематели след мощна "реклама" на имота им зададох следния въпрос: Като е толкова отвратителен този апартамент, защо живеете в него, а не сте си потърсили нещо друго?
Преди оглед пък съветвам купувачите да не приемат за чиста монета приказките на наемателите.
Re: Апартамента се продава, но в него има наематели и какво се случва как мислите?
24-02-2011 - 19:39:29
ТАя тема ако я кръстите "Реване" или "Искам пари, ама не ми се работи" няма да сгрешите.
Re: Апартамента се продава, но в него има наематели и какво се случва как мислите?
24-02-2011 - 20:23:21
avatar
Quote
IPPI
Наемателите могат да останат и да подпишат с новия собственик..smiling smiley

Винаги има и такъв вариант стига имота да не се купува за живеене, а за инвестиция.

Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?
Re: Апартамента се продава, но в него има наематели и какво се случва как мислите?
24-02-2011 - 20:24:39
avatar
Quote
scbfc
ТАя тема ако я кръстите "Реване" или "Искам пари, ама не ми се работи" няма да сгрешите.

Не разбрах кой реве и кой не му се работи? Да не си объркал темите нещо*huh*?

Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?
bah
Re: Апартамента се продава, но в него има наематели и какво се случва как мислите?
24-02-2011 - 21:04:46
avatar
Quote
scbfc
Тая тема ако я кръстите "Реване" или "Искам пари, ама не ми се работи" няма да сгрешите.
Тая тема си е точно на място. Проблемите с наемателите са огромни.
Както при продажба, така и при чисто наемни отношения.
Като направиш обзавеждане за 10.000 евро и настаниш едни свине вътре, ще разбереш.
При продажба продавачите сами си го набутват.
Гледат до последно да лапат наеми, а после плачат от антиреклама при огледите.
По-тежки са чистите наемни отношения, и най-вече последната фаза - приключването.
Преди месец бях свидетел във ВиК на разплакани наемодатели (пенсионери).
Трябваше да платят около 4.000 лв неплатени сметки за вода от напусналите ги квартиранти.
Отделно ток за два месеца 400 лв. и последните два наема (2х300лв).
Re: Апартамента се продава, но в него има наематели и какво се случва как мислите?
24-02-2011 - 23:12:35
4000 лева вода не е ли за 5-6 години, егати простите пенсии.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход