Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Молба за съвет

Публикувано от Dancho M 
Re: Молба за съвет
19-02-2011 - 16:52:06
avatar
Quote
Dancho M
Quote
фло
Quote
Dancho M

Камелия, твоите доводи се припокриват почти на 100 % с тези на жена ми. На мен също ми се струват логични. Мисля си, че мога да си го позволя, още повече, че мога да разчитам и на помощ от моите родители и тези на жена ми, ако нещо се обърка. Все-пак не печелим лесно парите си и в семейството ми не сме безразлични към краткосроочните прогнози за цените на имотите в този район. Надявам се и на други прогнози, освен тези на Имотко.

Тоя имотко си е много мръсна гад! Основното му занимание тука е да избива комплекси и да дразни новите съфорумци! По-сторите си го знаем като леке!
Не познавам никой от форума, а и не е в мой стил да давам определения за съфорумци. Понякога форумното поведение на някой може да ни заблуди за неговата същност. Прави ми впечатление, че в този форум се обиждате, кълнете и псувате като шофьори на маршрутки.

Това е щото се познаваме, обичаме и не на последни място щото сме културни.
Щом си от ПК - поздрави от мен.
Обичам тоя град. Почти всеки ден съм там. И ми е добре.
Най-обичам в Карамела или Джъмбото. Перничанките също ми харесват. Гледам и те ме харесват. *pardon* Но това отделно.
Пък ти като искаш 'ставай' софиянец. smiling smiley

=========================================

НЕВЕЖЕСТВОТО Е БЛАЖЕНСТВО.
АКО ЗНАНИЕТО МОЖЕ ДА СЪЗДАДЕ ПРОБЛЕМИ, ТО НЕ НЕВЕЖЕСТВОТО Е НАЧИНЪТ ДА ГИ РЕШИМ.
Re: Молба за съвет
19-02-2011 - 16:53:18
Quote
Broki
Някой, който се гласи да прескача брокери, постарали се да направят снимки, за да добие купувача предварителна представа за имота, иска съвет от същите тия брокери какво да направи. Ето затова много внимавам какво се вижда на снимките на имотите, които продавам. Ярък пример и за ония ревльовци, на които все са им криви брокерите с недостатъчна информация. Сигурно си е утрепал няколко дена да снове между блоковете и да фиксира фасадите, но да си плати - НЕЕЕЕЕ!
Не съм се гласил да прескачам никакви брокери. Аз с брокер на имота (оказа се, че не са един и двама) не желая да имам никакви взаимоотношения, освен да ме свърже със собствениците. Смятам, че тази услуга струва около 20-30 лв., а не 2-3 % от цената на жилището. Даже бях уведомен, че като на огледа бъда запознат със собственика, трябва да подпиша и някакъв документ. Според мен брокерите трябва да защитават интересите на продавачите, в т.ч. да ги уведомят за интерес от евентуален купувач, а не да го изпъдят с тази така поднесена комисиона. Ако се стигне до покупка, тогава ще си наема адвокат, който да направи всички проверки по имота и изготви съответните договори. Цената на тази услуга ще я платя без възражения, като предварително сме се договорили с адвоката за размера й и той ме удовлетворява. Всеки, който скоро е пресичал повече от 2 пъти кръстовището на улиците "Росица" и "Дунав", веднага ще може да определи имота, като види снимките в имоти нет. Не съм газил калта на междублоковите градинки.
Re: Молба за съвет
19-02-2011 - 16:57:15
avatar
Quote
Broki
Някой, който се гласи да прескача брокери, постарали се да направят снимки, за да добие купувача предварителна представа за имота, иска съвет от същите тия брокери какво да направи. Ето затова много внимавам какво се вижда на снимките на имотите, които продавам. Ярък пример и за ония ревльовци, на които все са им криви брокерите с недостатъчна информация. Сигурно си е утрепал няколко дена да снове между блоковете и да фиксира фасадите, но да си плати - НЕЕЕЕЕ!

Кво да го правиш 'тарикат-момче'. smiling smiley
Важно е да спЕсти некой уев spinning smiley sticking its tongue out

=========================================

НЕВЕЖЕСТВОТО Е БЛАЖЕНСТВО.
АКО ЗНАНИЕТО МОЖЕ ДА СЪЗДАДЕ ПРОБЛЕМИ, ТО НЕ НЕВЕЖЕСТВОТО Е НАЧИНЪТ ДА ГИ РЕШИМ.
Re: Молба за съвет
19-02-2011 - 16:59:22
Quote
Imotko
Фло, прогнозата за цените не е моя, тя е на уважаваните сривльовци Грийнбул, Валсодар, Куку и още много, да ме извинят пропуснатите.
Темата най-вероятно е менте, защото ми е трудно да повярвам, че някое семейство с такива доходи ще маа с детето в дъжд и сняг всеки ден с таралясника от Перник.
Реална е. Всяка сутрин от Перник пътуват до София на работа над 20000 души и вечер се прибират. Който не вярва, нека застане на Княжево и да брои таралясниците с пернишка регистрация между 7.30 ч. и 8.30 ч..
Re: Молба за съвет
19-02-2011 - 16:59:38
avatar
Quote
Dancho M
Quote
Broki
Някой, който се гласи да прескача брокери, постарали се да направят снимки, за да добие купувача предварителна представа за имота, иска съвет от същите тия брокери какво да направи. Ето затова много внимавам какво се вижда на снимките на имотите, които продавам. Ярък пример и за ония ревльовци, на които все са им криви брокерите с недостатъчна информация. Сигурно си е утрепал няколко дена да снове между блоковете и да фиксира фасадите, но да си плати - НЕЕЕЕЕ!
Не съм се гласил да прескачам никакви брокери. Аз с брокер на имота (оказа се, че не са един и двама) не желая да имам никакви взаимоотношения, освен да ме свърже със собствениците. Смятам, че тази услуга струва около 20-30 лв., а не 2-3 % от цената на жилището. Даже бях уведомен, че като на огледа бъда запознат със собственика, трябва да подпиша и някакъв документ. Според мен брокерите трябва да защитават интересите на продавачите, в т.ч. да ги уведомят за интерес от евентуален купувач, а не да го изпъдят с тази така поднесена комисиона. Ако се стигне до покупка, тогава ще си наема адвокат, който да направи всички проверки по имота и изготви съответните договори. Цената на тази услуга ще я платя без възражения, като предварително сме се договорили с адвоката за размера й и той ме удовлетворява. Всеки, който скоро е пресичал повече от 2 пъти кръстовището на улиците "Росица" и "Дунав", веднага ще може да определи имота, като види снимките в имоти нет. Не съм газил калта на междублоковите градинки.

Братле правиш груба грешка пишейки това във форума.
Издава ниска култура - първо. smiling smiley
Второ - гУей кво ще последва :]

=========================================

НЕВЕЖЕСТВОТО Е БЛАЖЕНСТВО.
АКО ЗНАНИЕТО МОЖЕ ДА СЪЗДАДЕ ПРОБЛЕМИ, ТО НЕ НЕВЕЖЕСТВОТО Е НАЧИНЪТ ДА ГИ РЕШИМ.
Re: Молба за съвет
19-02-2011 - 17:28:31
В БГ по принцип комисионна плащат и купувач и продавач, за което са те уведомили преди огледа. Тая тема е дъвкана много. Ако търсиш някой с някого да те запознава, ползвай сайт за запознанства. Останалото са излишни приказки. Ето затова колегите се пазят от снимки на фасади, изгледи и т. н. Заради некоректни клиенти, коректните са принудени да губят време и нерви за излишни огледи понякога. После виновни били брокерите!
Re: Молба за съвет
19-02-2011 - 17:35:58
avatar
Broki,
нЕма смисъл се хабиш.
Момчето е тарикат - гуеда да спЕсти некой уев.
Притиснато е от кризата ... може би. Не е сбрало парици и затова иска да плати баре два-триесе уева :]
Дава пример и на идните поколения как да бъдат почтени граждани - прескачайки брокери :]

=========================================

НЕВЕЖЕСТВОТО Е БЛАЖЕНСТВО.
АКО ЗНАНИЕТО МОЖЕ ДА СЪЗДАДЕ ПРОБЛЕМИ, ТО НЕ НЕВЕЖЕСТВОТО Е НАЧИНЪТ ДА ГИ РЕШИМ.
Re: Молба за съвет
19-02-2011 - 17:38:39
avatar
Нищо чудно и адвоката си да прескочи като не му плАти :]
Тоооо ... и това са си излишни разходи ...
Виж ако успее да прекара собствениците и тях да не плАти ... е тогава го признавам за ЦАР :}:]

=========================================

НЕВЕЖЕСТВОТО Е БЛАЖЕНСТВО.
АКО ЗНАНИЕТО МОЖЕ ДА СЪЗДАДЕ ПРОБЛЕМИ, ТО НЕ НЕВЕЖЕСТВОТО Е НАЧИНЪТ ДА ГИ РЕШИМ.




Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2011-02-19 17:39 от Wilson.
Re: Молба за съвет
19-02-2011 - 17:38:52
Quote
Broki
В БГ по принцип комисионна плащат и купувач и продавач, за което са те уведомили преди огледа. Тая тема е дъвкана много. Ако търсиш някой с някого да те запознава, ползвай сайт за запознанства. Останалото са излишни приказки. Ето затова колегите се пазят от снимки на фасади, изгледи и т. н. Заради некоректни клиенти, коректните са принудени да губят време и нерви за излишни огледи понякога. После виновни били брокерите!
Опазил ме Господ да обвинявам в некоректност брокера, който ми се обади по телефона. Не е имало никакъв конфликт. Бях запознат с условието за солидарно заплащане на посредническата услуга и аз не се съгласих с това правило. За мен е логично брокерът да получи своето възнаграждение от продавача - този, с които са се договорили предварително да му рекламира имота и да му доведе клиент. Парите най-вероятно ще бъдат извадени от пачката на купувача и с тях ще му бъде платено за извършената услуга, т.е от мен..
Re: Молба за съвет
19-02-2011 - 17:43:57
avatar
За теб е логично Данчо.
Ама в България комисионът от 6% се делка на две.
Поравно 3% от КУПУВАЧ и 3% от ПРОДАВАЧ.
Пък ти къде си тръгнал да се занимаваш с брокери, като нямаш уевове да им плАтиш.
Или искаш само да ги използваш за инфо и после да се направиш, че не си ги срещал?
Звучи добре --- но в моите очи е непочтено. *yes*

=========================================

НЕВЕЖЕСТВОТО Е БЛАЖЕНСТВО.
АКО ЗНАНИЕТО МОЖЕ ДА СЪЗДАДЕ ПРОБЛЕМИ, ТО НЕ НЕВЕЖЕСТВОТО Е НАЧИНЪТ ДА ГИ РЕШИМ.




Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2011-02-19 17:44 от Wilson.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход