Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Молба за съвет

Публикувано от Dancho M 
Re: Молба за съвет
19-02-2011 - 11:43:56
Quote
Dancho M
Quote
alex_bg
Данчо, за човек, изкарващ по 50к на година ми звучиш прекалено наивно! От какъв зор ще пътуваш по 2-3 часа всеки ден до София и обратно, след като си бетониран да работиш до пенсия в тоя район. А жена ти и тя работи там, а и детето учи там. Че ти само за път даваш повече пари на месец, от колкото ще даваш за наем на този апартамент! Толкова очеизвадно е решението на твоя въпрос, че дори детето ти може да вземе правилно решение smiling smiley. Продаваш апартамента в Перник и си купуваш хубав апартамент в Софето и ставаш "софиянец", пък щом имаш толкова вили и къщи ,уикендите ще си почиваш там.
Написал съм, че общият ни чист годишен доход е около 40-45 хил. лева, т.е. моя + този на жената. На месец разходите ни за гориво са около 150 лв. Колата ни, Мицубиши Каризма, 1996 г., 1.6, е газифицирана. Доколкото съм осведомен, цените на наемите в района са повече от двойно по-високи, за по-малки жилища. За апартамента в Перник към момента мога да му взема малко повече от парите, дадени за ремонта и обзавеждането му.

Тия 150 лв. са ти само за газ, ама я включи и амортизации, ремонти, обслужване - та това са ти едно 20000 км/година. Ето ти един разход от поне 250 лв. на месец. Апартамента в Перник го даваш под наем за 150 лв (примерно,не ги знам наемите там) и ето ти едни спестени 400 лв. само материални ползи. Ако сложиш и нематериалните (спестяване на време в път, ставане с 1 час по-късно, повече свободно време, повишена работоспособност и още много други ползи) излиза отново ОЧЕИЗВАДНОТО решение на твоя въпрос и как може човек с претенции (съдя по доходите ви, защото на големи доходи съответстват големи претенции, освен ако тези доходи не са отшуробаджанашки длъжности) да пита за такова нещо!!!
Re: Молба за съвет
19-02-2011 - 12:28:58
Запази си апартамента в Перник и се премести да живееш тука под наем докато се "нормализират" цените на имотите. Разшири малко периметъра и търси поне 3-стайно жилище, има стотици обяви до 200-250евра, да не говорим че има и за 150. Някъкси не върви човек с добри доходи да живее като куче и да се гъчка в 50кв.
Само лихвата по 50к са ти половината наем. Като сметнеш и 100лв по малко за гориво ... Пък и помисли за детето (децата) - хиляда пъти по добра перспектива му осигуряваш или поне толкова по лесно ще е. Не всичко е пари.
Re: Молба за съвет
19-02-2011 - 14:15:24
купи си 3стаен
bah
Re: Молба за съвет
19-02-2011 - 14:40:08
avatar
Quote
Dancho M
Имаме голям апартамент в Перник, както и селски къщи и една вила от родителите ни.

Разкарай "излишните" селски и вилни имоти, осребри ги и с кеш-а атакувай имот в София.
Имотите в Г5 (първите пет града) са най-защитени от обезценяване.
Да имаш имот в София е много добре и няма да загубиш.
Re: Молба за съвет
19-02-2011 - 14:48:19
Quote
alex_bg
Quote
Dancho M
Quote
alex_bg
Данчо, за човек, изкарващ по 50к на година ми звучиш прекалено наивно! От какъв зор ще пътуваш по 2-3 часа всеки ден до София и обратно, след като си бетониран да работиш до пенсия в тоя район. А жена ти и тя работи там, а и детето учи там. Че ти само за път даваш повече пари на месец, от колкото ще даваш за наем на този апартамент! Толкова очеизвадно е решението на твоя въпрос, че дори детето ти може да вземе правилно решение smiling smiley. Продаваш апартамента в Перник и си купуваш хубав апартамент в Софето и ставаш "софиянец", пък щом имаш толкова вили и къщи ,уикендите ще си почиваш там.
Написал съм, че общият ни чист годишен доход е около 40-45 хил. лева, т.е. моя + този на жената. На месец разходите ни за гориво са около 150 лв. Колата ни, Мицубиши Каризма, 1996 г., 1.6, е газифицирана. Доколкото съм осведомен, цените на наемите в района са повече от двойно по-високи, за по-малки жилища. За апартамента в Перник към момента мога да му взема малко повече от парите, дадени за ремонта и обзавеждането му.

Тия 150 лв. са ти само за газ, ама я включи и амортизации, ремонти, обслужване - та това са ти едно 20000 км/година. Ето ти един разход от поне 250 лв. на месец. Апартамента в Перник го даваш под наем за 150 лв (примерно,не ги знам наемите там) и ето ти едни спестени 400 лв. само материални ползи. Ако сложиш и нематериалните (спестяване на време в път, ставане с 1 час по-късно, повече свободно време, повишена работоспособност и още много други ползи) излиза отново ОЧЕИЗВАДНОТО решение на твоя въпрос и как може човек с претенции (съдя по доходите ви, защото на големи доходи съответстват големи претенции, освен ако тези доходи не са отшуробаджанашки длъжности) да пита за такова нещо!!!
Прав си, че разходите по колата за ежедневните пътувания до София и обратно са към 200 - 250 лв. Не съм сложил в сметката парите за гуми, масло и други консумативи и ремонти по колата.
Апартаментът в Перник не мога да го дам под наем. Мисля си, че поразиите и забатачените сметки ще надхвърлят получените доходи от наем, освен ако не извадя някакъв голям късмет с наематели.
Очеизвадните решения за мен са две - да купим до септември жилище в София или да заживеем временно под наем. Вариантът да продължаваме да пътуваме съм го изключил.Смятах, че е очевидно, но явно не съм се изразил както трябва.
Не съм на шуробаджанашка длъжност. Претенции имам само в малкото области от които разбирам. Имотите не са от тях.
Re: Молба за съвет
19-02-2011 - 14:59:49
Quote
bota156
Запази си апартамента в Перник и се премести да живееш тука под наем докато се "нормализират" цените на имотите. Разшири малко периметъра и търси поне 3-стайно жилище, има стотици обяви до 200-250евра, да не говорим че има и за 150. Някъкси не върви човек с добри доходи да живее като куче и да се гъчка в 50кв.
Само лихвата по 50к са ти половината наем. Като сметнеш и 100лв по малко за гориво ... Пък и помисли за детето (децата) - хиляда пъти по добра перспектива му осигуряваш или поне толкова по лесно ще е. Не всичко е пари.
Благодаря ти за мнението. Ще го прочета на жената за да види, че не само аз гледам на този вариант като добра алтернатива на прибързаната покупка.
Re: Молба за съвет
19-02-2011 - 15:17:42
Някой, който се гласи да прескача брокери, постарали се да направят снимки, за да добие купувача предварителна представа за имота, иска съвет от същите тия брокери какво да направи. Ето затова много внимавам какво се вижда на снимките на имотите, които продавам. Ярък пример и за ония ревльовци, на които все са им криви брокерите с недостатъчна информация. Сигурно си е утрепал няколко дена да снове между блоковете и да фиксира фасадите, но да си плати - НЕЕЕЕЕ!
Re: Молба за съвет
19-02-2011 - 15:46:10
Фло, прогнозата за цените не е моя, тя е на уважаваните сривльовци Грийнбул, Валсодар, Куку и още много, да ме извинят пропуснатите.
Темата най-вероятно е менте, защото ми е трудно да повярвам, че някое семейство с такива доходи ще маа с детето в дъжд и сняг всеки ден с таралясника от Перник.
Re: Молба за съвет
19-02-2011 - 15:56:48
Аха, с такива доходи задължително трябваше вече да си е взел апартаментче у Стрелбище, нали така? winking smiley
Jim
Re: Молба за съвет
19-02-2011 - 16:07:25
Няколко души от форума купиха имоти основно под давлението на жените си. Тук има много теми и мнения за разликата между покупка и наем, спомням си един чудесен линк към инвестора на Грийнбул, където със проста математика се обяснява предимството да се живее под наем от финансова гледна точка (около 2 пъти по-изгодно). Пътуването е най-лошия вариант,освен че като пари не е малко, но и ти губи голяма част от свободното време. Като се пенсионираш, ще се окаже че няколко години от живота си си прекарал в колата. Като махнеш работа, хранене, пазаруване, сън, то ти остават грубо 3-4 часа свободно време в делничен ден. Да го губиш в пътуване....
Един страничен въпрос. Явно не сте бедни хора, не сте ли мислили за второ дете? Има теми за демографията, та ми е интересно...
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход