Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Инвестиция в имот. Лозенец или кв. Витоша?

Публикувано от SsBloodY 
Re: Инвестиция в имот. Лозенец или кв. Витоша?
23-01-2011 - 13:58:31
avatar
Quote
naughty
то апартамента води ли се имот?

по скоро земя бих нарекъл имот.. апартамента бих нарекъл общежитие
.....................
Бих предпочел апартамента защото в него ще съм кратко време, а пък после в земята безкрайно дългоооооооо:]:}
Иначе гледай локацията ! и нищо друго. Лозенец няма да остане без наематели-най-вече провинциални контета намерили си работа в някоя банка или застрахователна компания.
Re: Инвестиция в имот. Лозенец или кв. Витоша?
30-01-2011 - 00:40:21
Разполагам със 50,000лв, които ако останат в банка ще се обезценят. Идеята ми е да купя някой имот, който да го дам под наем и след 5 години евентуално когато реша какво точно да правя с парите да продам въпросният имот на известна печалба. Така двоумя се между два имота, които са на 1 цена (50,000) и с еднаква квадратура(60 кв.м.):

1) Квартал Лозенец: Апартамента в лозенец е м/у Хотел Кемпински и Сити Центъра. Лозенец звучи по-добре, но апартамента има косури. Общите части на сградата са приемливи. Апартамента е необзаведен, със стара дървена дограма и стари дървени врати, част от стените са от гипсокартон и недобро разпложение на стаите и липсва обособена кухня. Проблема е, че ще трябва допълнителна инвестиция за този апартамент за да може да бъде пуснат под наем.

2) Квартал Витоша: Единственият проблем тук е местоположението на сградата( не е център) по Симеоновско шосе преди околовръсното вдясно малко по-навътре. Сградата е чисто нова много добре направена със страхотни общи части. Апартамента е перфектен петкамерна дограма, страхотни врати обзаведен тераса идеален за ползване.
---------------------

Ти си лесен. Ако се двоумеше, да купиш или да не купиш, по-трудно би било да ти се даде съвет.Както си ги описал, двата обекта са равностойни и щом като имаш парите - купувай! Повечето съвети дотук са за Лозенец, но те не са ги видели и затова заведи твои хора на двете места и вземи от тях мнение.
Re: Инвестиция в имот. Лозенец или кв. Витоша?
30-01-2011 - 09:06:18
ЦКБ - 8% годишен

Толкова е висок, че чак ме безпокои ....
Но аз рискувах с малка сума.
Re: Инвестиция в имот. Лозенец или кв. Витоша?
08-02-2011 - 14:54:10
Екстра е и аз имам там smiling smiley
Сумата си е малка и само 15% от наличните кинти.
Па и нали има гарантиране на влоговете ....
Re: Инвестиция в имот. Лозенец или кв. Витоша?
09-02-2011 - 09:36:57
Не бързай. Помисли, разгледай, разпитай. Успех в начинанието.smiling smiley)

[www.domaza.bg]
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход