Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Какво е регулация?

Публикувано от misho33 
Re: Какво е регулация?
08-12-2010 - 19:07:12
Благодаря на panelov, както и на всички оснатали. Аз ходих в общината, дори няколко пъти. Служителката бе наистина много любезна, но ми се видя много сложно и завъртяно. Наистина процедурата ми се стори около 5 години + много несигурност. Предполагам, че има причина да е направено толкова сложно (държавна институция - синоним на корупция), но може и друго да е имал предвид законодателя. В общи линии ще трябва да спазвам съвета на panelov, за което благодаря. Консултацията с адвокат ще е задължителна, но за да отида при него трябва да бъда подготвен поне с някакви въпроси, което е целта на моето питане тук.
Re: Какво е регулация?
08-12-2010 - 19:43:59
Абе колега какъв адвокат и регулация тия неща се правят от други хора?Адвоката само ще ти изгуби времето.
До "панелов" ми дай да строиме ,кой както намери за добре.Преди много време един от Несебър ми обясняваше ,че там така се строяло вдигаш етажи докато видиш морето и после узаконяваш.Дано не попаднеш на такъв съсед ,че тогава ще си търсиш ЗУТ със все запетайките.
Re: Какво е регулация?
08-12-2010 - 20:26:11
avatar
Quote
misho33
Консултацията с адвокат ще е задължителна, но за да отида при него трябва да бъда подготвен поне с някакви въпроси, което е целта на моето питане тук.

Консултацията ти трябва да започне с н-к "Кадастър и регулация". Или някой служител, който е наясно с имота и всичко, касаещо землището в което се намира. Адвокатът е накрая- ако решиш да ти изготви проекта за н. а. и да ти провери тежестите.
Re: Какво е регулация?
08-12-2010 - 21:28:07
Момчета и девойки....това са отдавна разработени схеми...недейте открива толата вода...Всяка община си работи с определени хора по тия въпроси.Абсолютно всяка!Не,че не може и някой външен да се пробва,но категорично не ви го препоръчвам,ако искате да ви се свърши работа в разумен срок.Времето е пари...колкото ида не ви се вярва.
Re: Какво е регулация?
08-12-2010 - 23:54:12
Последния съвет на salvador намирам за абсолютно несъстоятелен. Вярно е, че в някои общини (особено в по-малките) определени хора са предпочитани от администрацията, но то не е затова, че работят бързо и качествено, а защото се "отчитат" на чиновниците. Такива хора са в състояние да провалят не една инициатива - къде поради неграмотност, къде поради алчност,къде поради немукаетлък. И нищо не можеш да им направиш - зер и ножа, и хляба са у тях. А и каква е файдата, дори и да вземат подпис от чиновника върху празен лист - нали има и административен, и съдебен контрол после. В тази работа няма "външни" и "вътрешни" - има можещи и неможещи.
За пространното експозе на panelov няма какво да се каже - личи си, че човекът е бил оскърбяван, и то многократно.
Re: Какво е регулация?
09-12-2010 - 09:27:22
Quote
ivorad
Quote
panelov

Принципно Определяне на съдържанието на понятието регулация:
Чисто българско умотворение, създаващо твърде тъпа работа на архитекти, геодезисти, юристи, брокери и общини и водещо до корупция.


Значи ли горното, че в други страни няма подобно понятие? Че в Европа всеки строи където и както си поиска, стига да е собственик на имота си?

:}
Значи обратното - обикновен човек не може да си помисли да строи никъде!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Re: Какво е регулация?
09-12-2010 - 11:04:02
Quote
ttodorov
Quote
ivorad
Quote
panelov

Принципно Определяне на съдържанието на понятието регулация:
Чисто българско умотворение, създаващо твърде тъпа работа на архитекти, геодезисти, юристи, брокери и общини и водещо до корупция.


Значи ли горното, че в други страни няма подобно понятие? Че в Европа всеки строи където и както си поиска, стига да е собственик на имота си?

:}
Значи обратното - обикновен човек не може да си помисли да строи никъде!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

А нашите села и градове с многобройни къщи в тях все от необикновени хора ли са строени?
Re: Какво е регулация?
09-12-2010 - 11:05:44
avatar
В кат като бяха големите опашки за регистрация?
Всеки можеше да си мине нормално... с едно две преспивания на пътя...
или да плати лека комисионна на някой който да се занимава с тези глупости вместо него!
и тук така... много пъти съм плащал на човек, който ще свърши всичко това...
и дори да ви кажа излиза по евтино отколкото ако сам си го вършите...

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
СРАМ МЕ Е ЧЕ СЪМ БЪЛГАРИН!
ss7
Re: Какво е регулация?
09-12-2010 - 12:25:59
Време е всички администрации и общини да ги направят електронни - през интернет. Плащаш с Виза / Мастеркард, получаваш всякакви визи за проектиране и одобрения електронно - без опашки, плащания под масата и свои хора.
Re: Какво е регулация?
09-12-2010 - 16:36:36
Quote
iiujen
Quote
ttodorov
Quote
ivorad
Quote
panelov

Принципно Определяне на съдържанието на понятието регулация:
Чисто българско умотворение, създаващо твърде тъпа работа на архитекти, геодезисти, юристи, брокери и общини и водещо до корупция.


Значи ли горното, че в други страни няма подобно понятие? Че в Европа всеки строи където и както си поиска, стига да е собственик на имота си?

:}
Значи обратното - обикновен човек не може да си помисли да строи никъде!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

А нашите села и градове с многобройни къщи в тях все от необикновени хора ли са строени?

Ами нали в това е разликата - не схвана ли ??

- че ТУК могат обикновенни хора а там... НЕ !!!

- не е проблема в хората а във възможностите на законовата уредба ! Така че, пази боже да стане като ТАМ и ТУК !!!
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход