Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

НАЕМАТЕЛ ИЛИ ИПОТЕКАР, КОЕ ДА ИЗБЕРЕМ?

Публикувано от Wilson 
Re: НАЕМАТЕЛ ИЛИ ИПОТЕКАР, КОЕ ДА ИЗБЕРЕМ?
29-11-2010 - 19:59:52
Еее уилсъне това искаш да видиш това и виждаш.
А по темата.Откакто ми дойде на главата нуждата от жилище колкото повече съм под наем по ми е изгодно.А пък за по нататъка ще го мисля.smiling smiley
Re: НАЕМАТЕЛ ИЛИ ИПОТЕКАР, КОЕ ДА ИЗБЕРЕМ?
29-11-2010 - 20:21:25
avatar
Що ти какво друго виждаш?smiling smiley

По темата:
Давай смело под наем.
Пък като купиш, пиши.
Успех
Re: НАЕМАТЕЛ ИЛИ ИПОТЕКАР, КОЕ ДА ИЗБЕРЕМ?
29-11-2010 - 20:26:09
Quote
Диян Филчев
Честно да си призная(тоя лаф е нон сенс)в последно време влизам тука само заради Асешъна щото ми е "цветен"*pardon*
Асешън пиши и по много че ми е интересно.Улавям се че те сравнявам с Асен1975 щото си приличате по стила на изказа,не ви омръзва да си защитавате позицията и сте честни и естествено се гордеете с това че сте простаци.:]
То има и други неща ама да не изреждам.Та пиши.

Нека да пиши, ма с много дребен шрифт пише, ако може с по големи и по дебели букви, че нещо му недовиждам писанията, пък с очите съм добре
Re: НАЕМАТЕЛ ИЛИ ИПОТЕКАР, КОЕ ДА ИЗБЕРЕМ?
30-11-2010 - 12:32:17
Quote
Диян Филчев
Честно да си призная(тоя лаф е нон сенс)в последно време влизам тука само заради Асешъна щото ми е "цветен"*pardon*
Асешън пиши и по много че ми е интересно.Улавям се че те сравнявам с Асен1975 щото си приличате по стила на изказа,не ви омръзва да си защитавате позицията и сте честни и естествено се гордеете с това че сте простаци.:]
То има и други неща ама да не изреждам.Та пиши.

Вярно, че е цветен. Прилича ми на едно дете, което се е докопало до водни боички и цопа в тях и плеска навсякъде и всички наоколо. И се радва и залива от смях... :]
Добре, че са водни и се измиват, полусенките изчезват, най-много някое друго петънце. Но ще Фърлим еФтинкия, "обикновен" прах и ще си изберем от някоя реклама "необикновен". :]

Вярно, че много напомня на Асен. Само на пръв поглед. След това, все едно да сравняваме несравними неща. smiling smiley

Виж, една тема би имала успех: Assetion VS ...31. И можем да ходим за пуканки. :]

По темата. Т.к. става въпрос за кредит, ще предложа на вашето внимание:

[bulgaria-news.bg]

[money.ibox.bg]

Сметките - кредит/наем, са в полза на наема. Има и други сметки - приходи/кредит. Дори и да излизат, задължително трябва сериозен резерв, който да не се пипа.

*drink1*
Re: НАЕМАТЕЛ ИЛИ ИПОТЕКАР, КОЕ ДА ИЗБЕРЕМ?
30-11-2010 - 13:30:48
avatar
Quote
Диян Филчев
Честно да си призная(тоя лаф е нон сенс)в последно време влизам тука само заради Асешъна щото ми е "цветен"*pardon*
Асешън пиши и по много че ми е интересно.Улавям се че те сравнявам с Асен1975 щото си приличате по стила на изказа,не ви омръзва да си защитавате позицията и сте честни и естествено се гордеете с това че сте простаци.:]
То има и други неща ама да не изреждам.Та пиши.

Поздравления Диян!

Явно си от хората които могат да си позволят да живеят на Квартира! smiling smiley
Първо щото имат куража да се откъснат от бащиното огнище и праните чорапи smiling smiley например!
Второ имат средства да покриват поне един наем

Трето за ЪПчетата дето насаждат идеят, че е по-скъпо да се живее под наем от колкото с ипотека smiling smiley
ми да скъпо е... и не всеки може да си го позволи

само като се замисля колко ми струва един ремонт и за колко време се прави ми иде да изляза на квартира smiling smiley

пък и хич да не е на ПЕТ години всичко си е за ремонт smiling smiley иначе става велика дупка!
Re: НАЕМАТЕЛ ИЛИ ИПОТЕКАР, КОЕ ДА ИЗБЕРЕМ?
30-11-2010 - 14:08:29
Това с ремонтите е най-яко. Някой завалия си направил апартамента чуден-чуден. Нанасяш се - всичко ти ново. Апартамента ти на 5 мин. пеша от работата. Ако калкулираш и разходите за кола дори без да отчиташ 2та часа в задъстване ти идва 3-пъти по-евтино от ипотека. Едната трета можеш да си живееш живота а другата една трета да спесяваш. След две години белите стени не са толкова бели, чисто новите мебели вече са се поочукали или пък си си сменил работата. Отваряш сайта и хаиде пак на новичко и чистичко близо до работата. Така след няколко годинки банковата сметка ще е набъблнала достатъчно за да си купиш и собствено жилище ако ти е кеф. Събота и неделя ще си си почивал вместо да се занимаваш с майстори и ремонти.
Re: НАЕМАТЕЛ ИЛИ ИПОТЕКАР, КОЕ ДА ИЗБЕРЕМ?
30-11-2010 - 15:45:36
avatar
Quote
greenbul
Това с ремонтите е най-яко. Някой завалия си направил апартамента чуден-чуден. Нанасяш се - всичко ти ново. Апартамента ти на 5 мин. пеша от работата. Ако калкулираш и разходите за кола дори без да отчиташ 2та часа в задъстване ти идва 3-пъти по-евтино от ипотека. Едната трета можеш да си живееш живота а другата една трета да спесяваш. След две години белите стени не са толкова бели, чисто новите мебели вече са се поочукали или пък си си сменил работата. Отваряш сайта и хаиде пак на новичко и чистичко близо до работата. Така след няколко годинки банковата сметка ще е набъблнала достатъчно за да си купиш и собствено жилище ако ти е кеф. Събота и неделя ще си си почивал вместо да се занимаваш с майстори и ремонти.

или си бил, на Спа, Вила, село, Курсове по математика или английски за децата или на ски или на море smiling smiley

щото освен време имаш и пари!

Познавам ипотекари, които нямат пари дори за лекарства..... да не дава господ!
Re: НАЕМАТЕЛ ИЛИ ИПОТЕКАР, КОЕ ДА ИЗБЕРЕМ?
30-11-2010 - 19:20:24
Вярно, че много напомня на Асен. Само на пръв поглед. След това, все едно да сравняваме несравними неща. smiling smiley


Не съм съгласен с това.Много си приличат двамата.Много.Не ми се обяснява щото ще заприличам на клакьор.
Живея на квартира почти откакто се уволних от казармата.Доста години станаха от тогава и доста квартири съм сменил и имам за себе си мнение.От всичките ми досегашни хазяи не видях някой да си е "навил на масрафа" от моя наем.
Бизнеса с наемите би имал успех за много хора ако имаме нагласата като на запад.Станели чадато на 18 и по пътя си.До тогава мъчна работа за обикновения наемодател.
Лично впечатление.Свободата да се местиш като наемател е добро нещо.*yes*
Re: НАЕМАТЕЛ ИЛИ ИПОТЕКАР, КОЕ ДА ИЗБЕРЕМ?
30-11-2010 - 20:42:08
avatar
Незнам кой е асенчо не ме и вълнува. аз съм и аз и си знам свойствата и плюсове и минуси...
Хубавото при мен е че не трябва да се напъван като пиша а си идва само и се лее smiling smiley
лошото е че като ме ядосат и немога да се сдържам в рамките на добрия тон...
както и да е!

В блоковете в които съм живял, половината апартаменти са ДЯДОВАТА РЪКАВИЧКА... по няколко поколения вътре...
Тъща + двойка+дете...
Майка и баща + женена дъщеря с дете + още една дъщеря?
и какви ли не...
мъж и жена + син + щерка с две деца...
и какви ли не още

АЙДЕ ЩОТО ДЕЦАТА ОЛИГОФРЕНИ ИМ Е ПО ЛЕСНО ДА СИ ЖИВЕЯТ ПРИ МАМ И ТАТИ А?
И ДА ги чакат да умрат да имат жилище?
Да си дадат малко зор и да си излязат на квартира бре...

като погледна старите апартаменти в интернет които се продават!!!
В 50% ОТ ТЯХ НЯМА КАК ДА ВЛЕЗЕШ БЕЗ ДА ПОВРЪЩАШ!
В ОСТАНАЛИТЕ 45% няма да ти е приятно...
И ОСТАВАТ ЕДНО 5% които биват и трябва половин ремонт

новите дупки с кухня за хол и килер за спалня... пак не стават за чеп!
и ще ми говорите вие да купувам на ипотека дупка 100 квадрата ВИРТУАЛНИ!!! 50 реални - за 80 000 евро + лихва а?
като наема ми в момента е 450 лева за идеално апартаментче и то плащам 450 лева защото не ми се занимава да се местя.
иначе има и за 350. та за 10 години
съм платил 30 000 лева наеми
при положение че съм нямал пари и е трябвало да купя апартамент на изплащане
щях да купя за 50 000 + лихвите
щях да съм платил до сега 60 000 и да има да давам още 60 000
значи в момента нямаше да имам 100 000 лева свободни - а шях да дължа 60 000
и при положение че съм давал двойно за жилище...

ВЪОБЩЕ НЕ МЕ ВЪЛНУВАТ ТЪПИТЕ СМЕТКИ НА НАБЪЛБУКАНИТЕ!

Който има пари да купува - който няма да не се прави на тарикат с заеми да да си стои под наем ! това е!

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
СРАМ МЕ Е ЧЕ СЪМ БЪЛГАРИН!
Re: НАЕМАТЕЛ ИЛИ ИПОТЕКАР, КОЕ ДА ИЗБЕРЕМ?
30-11-2010 - 21:25:52
Това форум за имоти ли е, или БГ-въшльо.
Какви глупости пишете само, че хората със собствени жилища нямат пари за курсове по английски, нямат пари за СПА и прочие простотии.
Моят любимец пък в 50% от апартаментите за продажба щял да повръща. Ами пусни търсачката да търси извън Модерно предградие и Люлин и за цена над 320 евро, пък може и да не повърнеш.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход