Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Добра инвестиция!!!

Публикувано от vesakkka 
Re: Добра инвестиция!!!
03-11-2010 - 10:37:26
Валси, очакваме и твойте съвети все пак. Ако се изчерпват с по-горният ти пост, просто отново се похабваш на вятъра winking smiley
Re: Добра инвестиция!!!
03-11-2010 - 10:47:25
То е ясно като бял ден, че сега е момента да се инвестира в недвижим имот ама на слепци как да отвориш очите.
Цените на новото строителство в СФ паднаха със средно около 300 евро на м2 и то в комуникативни райони, а на
панелите с около 400 евро.
Е ... който следи пазара се сеща какво да прави и дали е дошъл момента ... другите си живеят под наем и 'бистрят политиката'
Re: Добра инвестиция!!!
03-11-2010 - 10:59:42
avatar
Нищо не пречи да се изчака още няколко месеца или година...
цените НЯМА да се вдигнат скоро, и да се вдигнат няма да е шоково...
така че има мегдан да се чака...
цена над 800 лева в непрестижните квартали е нереална за апартамент с интериор, ала посткомунизъм и мебели тип на баба ти чеиза. smiling smiley

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
СРАМ МЕ Е ЧЕ СЪМ БЪЛГАРИН!
Анонимен потребител
Re: Добра инвестиция!!!
03-11-2010 - 11:26:16
То зависи какво разбираш под чакане smiling smiley

Според мен добре е човек да чака на гюме. Т.е. следиш пазара постоянно и ако изпадне нещо - оферираш цена. По този начин може да си намериш нещо хубаво.
Ако чакаш на принципа - сега нищо не ми харесва, ще видя след половин година пак - общо взето си гледаш една и съща "плява".

Има и нещо друго - когато пазара е надолу - даден имот го взема, този който предложи "най-малък" отбив от цената. Ако пазара се стабилизира тогава разсъжденията стават малко по-различни - собственикът почва да дига цената при "интерес". Та може да се окаже, че едно нещо да го купиш при падащ пазар е по на сметка отколкото да го чакаш да поевтинее още малко, но междувременно пазара да се е стабилизирал.
Re: Добра инвестиция!!!
03-11-2010 - 12:01:26
Quote
Svetlio
Ако беше най-добрата инвестиция, защо ли тогава дори и Валсодар не се е възползвал още от нея smiling smiley

Пропускате, че необходимото условие за закупуването на еднопосочния билет, според автора на съвета, е наличето на 30 000 евро кеш.
При това положение причината е очевидна, мисляwinking smiley
Re: Добра инвестиция!!!
03-11-2010 - 12:41:37
avatar
И аз не обичам банките, ама нямам избор smiling smiley

5 или 10 или 100 К в къщи няма да държа!

За трезори не искам и да чувам smiling smiley

банки ще има и без тях няма бизнес ...

Дори пенсионерите полуачават всеки месец по картата пенсиите...
Re: Добра инвестиция!!!
03-11-2010 - 13:57:49
Quote
Тинки Уинки
То зависи какво разбираш под чакане smiling smiley

Според мен добре е човек да чака на гюме. Т.е. следиш пазара постоянно и ако изпадне нещо - оферираш цена. По този начин може да си намериш нещо хубаво.
Ако чакаш на принципа - сега нищо не ми харесва, ще видя след половин година пак - общо взето си гледаш една и съща "плява".

Има и нещо друго - когато пазара е надолу - даден имот го взема, този който предложи "най-малък" отбив от цената. Ако пазара се стабилизира тогава разсъжденията стават малко по-различни - собственикът почва да дига цената при "интерес". Та може да се окаже, че едно нещо да го купиш при падащ пазар е по на сметка отколкото да го чакаш да поевтинее още малко, но междувременно пазара да се е стабилизирал.

*ok*
Re: Добра инвестиция!!!
03-11-2010 - 14:03:23
avatar
На тая скапана панелка и 30'000 лева са й много, но както казват - Не е луд този, който яде зелника! winking smiley

- Как е, как е, продават ли се имотите?
- ... миииии продават се ..., ама не се купуват нещо?!!
Re: Добра инвестиция!!!
03-11-2010 - 14:24:48
Valsodar,

бая нихилист го раздаваш. Но щом кредитите не са те 'увредили', чудя се какво ли ще да е било ... ?
Re: Добра инвестиция!!!
03-11-2010 - 18:21:48
Малка част от мойте лични наблюдения:

В момента в Гданск, град в Полша санирана панелка в добър район 45кв. струва около 75000евро а дохода от наем на същата е около 300 евро.Около 250 наема дори и повече защото там се плаща и "наем" на държавата дори и за собствен апартамент който така и не ми стана ясен.Всички панелки се санират по закон.Домакинствата плащат част от средствата на месечни вноски.Не е много скъпо като цяло.Банките там отпускат 30 годишни кредити за панел без проблем.


В момента в Ирландия във ваканционно селце къща 130кв на два етажа струва около 170 000 евро а наема е 450 евро на месец около 377 наема.


В Пловдив 45кв панелка струва около 22 000 евро а наема е около 130 евро около 169 наема *ok*

Така че тук не е толкова зле, а това за 100те наема си остава във фантазийте.........
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход