Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Добра инвестиция!!!

Публикувано от vesakkka 
Добра инвестиция!!!
01-11-2010 - 17:43:39
Здравейте,

Един от най-добрите ми приятели сериозно обмисля да купи апартамент в София.Той живее в Пловдив в собствен апартамент и иска да купи с инвестиционна цел.Разполага с около 30000евро.Предпочита ЕПК или стара тухла но може и панел.От много верме чета във форума и мисля че тук поне няколко човека разбират от имоти *book*
Искам да ви попитам: Според вас във кой квартал и към какав тип имоти е най-добре да се насочи???
Ще се радвам да видия и примери с оферти!


Благодаря ви!!!
Re: Добра инвестиция!!!
01-11-2010 - 18:10:45
за тия пари едностен тухла или 2-стен панел в лош квартал. само не разбрах каква е фаидата от инвестицията. то от наем има да го избива 20 години а цените нема да тръгнат скоро нагоре
Re: Добра инвестиция!!!
01-11-2010 - 18:48:40
Откъде знаеш, че няма да тръгнат нагоре. Да не си Нострадамус?
Re: Добра инвестиция!!!
01-11-2010 - 20:29:30
Зависи твоя човек какво има в предвид под инвестиция. Ако просто иска да "кашира" парите е едно, а ако иска да пичели - съвсем друго. От тази гледна точка трябва да се ориентира и към типа на имота, дали ще е жилище, офис, магазин или друг калабалък. Ако желая да изкарва някой лев от наем например, не е зле като алтернатива хем да кашира парата, хем да докарва някакъв месече доход. Тогава трябва да помисли какво в момента дава сносна доходност от наем smiling smiley (че действително това не е перото баш сега) С тези парички има шанс за възвращаемост от малко жилище. Малките жилища все още са търсени и оборотни. Шанса например, наемател/и да наемат тристаен за 300-400Е е доста по-малък от наемане на голям едностаен или двъстаен за 200Е. При положение, че в момента за 30К и дори 40К няма тристайни, а едностайни или друстайни за 30К има, то приятелят ти се вписва в картинката. Идва момента в който трябва да подбере и квартала разбира се. Да се порови за комуникативни места, инфраструктурирани, в близост до транспортни връзки и тн.. тоест все неща който наемателите търсят. Другият вариант е да скокне на хубав магазин. Може да се поозори малко с намирането, но перспективата е по-голяма от тази на жилището. - Може да се отдава, ползва лично и тн, но много зависи от местоположението - предимно. Офиси просто да забрави smiling smiley При всички положения е по-добре да търси съборетини на ниска цена и с дружни/приятелски усилия да се освежат. Така или имаче всяка нова покупка иска освежаване.
Но нека го води все пак мисълта, че кашира пари, повече от мисълта, че ще е на яка далавера winking smiley
Колкото до конкретизирането на идеите за подобни инвестиции, то си има хора за таз работа. Едва ли очакваш от един форум да ти снесе най-подходящото за целта инфо smiling smiley
В крайна сметка ако не може да върти парите (че то си е бая рисково), варианта с покупка на НИ е добър.
Re: Добра инвестиция!!!
01-11-2010 - 20:42:31
Влогчето забрави, влогчето. И лихвичката, милата.
Re: Добра инвестиция!!!
01-11-2010 - 21:16:36
Лихвата милата я оставяме за виртуалните кешовци с по 4-6К влогове smiling smiley
Аз лично пари у банка НЕМА ДА ДЪРЖИМ НИКОГА. (ако има изобщо някакво значение за темата) Някой ден такива ще ги спретна за банките, че тука 2та мода ще се скършат кой да ме търка пръв :]

А има и друго 20-се (дори всичко да е 6) и то е, че не всеки пък може да си държи парите у банка, дори и да му се иска winking smiley
bah
Re: Добра инвестиция!!!
01-11-2010 - 22:07:03
avatar
Quote
Svetlio
Зависи твоя човек какво има в предвид под инвестиция..................................... варианта с покупка на НИ е добър.

Поздравления Светльо за поста ти. Това показва точен поглед върху сегментите от имоти.*ok*
Re: Добра инвестиция!!!
01-11-2010 - 22:19:49
Не само върху имотите, има и бизнес насоченост. Браво. Постовете на Светльо са суперпрофесионални и умерени. Това не го умея много. На мен сърце не ми дава да информирам така подробно всичкото сривльо от форума, не заслужават заради злорадството към ипотекарите.
Re: Добра инвестиция!!!
01-11-2010 - 22:24:37
Quote
vesakkka
Здравейте,

Един от най-добрите ми приятели сериозно обмисля да купи апартамент в София.Той живее в Пловдив в собствен апартамент и иска да купи с инвестиционна цел.Разполага с около 30000евро.Предпочита ЕПК или стара тухла но може и панел.От много верме чета във форума и мисля че тук поне няколко човека разбират от имоти *book*
Искам да ви попитам: Според вас във кой квартал и към какав тип имоти е най-добре да се насочи???
Ще се радвам да видия и примери с оферти!


Благодаря ви!!!

Какъвто и да е кварталът и имотът - за тези пари към днешна дата в София може да се купи единствено нискокачествено жилище. Нискокачествените жилища рядко се превръщат в добри инвестиции, особено когато инвестиращият е на стотици километри от инвестицията си и набира инфото си чрез трети лица из форумите.....
Re: Добра инвестиция!!!
01-11-2010 - 23:21:50
Ей пек ги утрепахте,ми ако почака още малко ще купи 200м2 на жълтите павета и после едни наеми малииии!!!! А вие сега с тия пари в не атрактивни кавартали и тн. апърска ви работа????:}
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход