Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Нови правила за оглед на НИeye popping smiley

Публикувано от Перловец 
Re: Нови правила за оглед на НИeye popping smiley
21-10-2010 - 15:04:52
avatar
Quote
bah
Quote
Перловец
Quote
Svetlio
Това е КАПАРО. Никой не ти иска 350лв за оглед. Изискват капаро с оглед да не ги заобиколите, стискайки си ръцете с продавача.

Офертата е от собственик...Така пише поне...Ако е от агенция-още по-жалко...това я прави некоректна...

Аз поне разбрах, че това е такса за оглед, явно трудно схващам.
Ако е капаро, то огледа трае 30 минути и после би трябвало да ми върнат "капарото".
Тези 350 лв. с какво са гаранция за "коректно поведение", не разбирам.

Напротив,не схващаш трудно...От обявата се разбира точно това...който и да го е написал е тъпо и безсмислено...Да не говорим,че е незаконно...С нищо не са гаранция,защото ако някой реши да спести 1500 евро,ще прежали 200..да речем...
Re: Нови правила за оглед на НИeye popping smiley
21-10-2010 - 15:21:14
""Апартамента е след основен ремонт, южно изложение, вътрешен, преустроен на двустаен, със сменена дограма(PVC), алуминиеви щори, усвоен балкон(кухненски бокс: 2 реда шкафове с барплот). Има монтирана метална входна врата. Сменени са всички водопроводни тръби и тези на вертикалните щрангове, нови водомери. Входа се заключва. На тихо място с възможност за паркиране на автомобил, но същевременно комуникативно, на 2 минути пеша от пазара на красна поляна на бул. Възраждане, на 15 минути от Медицинска академия. Съдействие при покупка с кредит. Огледи се организират при сериозен интерес и предварително заплащане на капаро в размер на 350 лв., продажбата се извършва от собственик, поемащ 50% от нотариалните такси и таксите по вписване без да се плащат комисионни за посредничество.""


Да, това показва че е агенция

Капарото би трябвало да се връща при "неуспешен" оглед

Поемащ.. тука е ключовата дума, която показва, че собственика прави там еди-кво си, а не че се продава от собственика

А това, че смятам че процентите са за собственика е 1во защото това е практика от отдавна и 2ро защото изрично пише, че не е за сметка на купувача. Напоследък хич не ги делят, нали дори някои рекламират имено с това "без комисионна за купувача", което не значи че продавача няма да плати 6%... И аз съм много против това, ама кво от това smiling smiley
Re: Нови правила за оглед на НИeye popping smiley
21-10-2010 - 15:33:56
avatar
Svetlio Ти би ли работил с такава агенция,в "дълбока нелегалност"?:] Или може би -както напоследък е модерно-"Аз не съм агенция,а представител на собственика":}
Re: Нови правила за оглед на НИeye popping smiley
21-10-2010 - 18:57:31
Aaa абсурт
Аз ги чеквам по 50 пъти winking smiley Въпреки, че е най-добро собственото проучване winking smiley
Re: Нови правила за оглед на НИeye popping smiley
21-10-2010 - 19:53:50
Някой да се обади на тъпата обява, щом толкова ви вълнува.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход