Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

стъпки и процедури при покупката на имот

Публикувано от Potential_Buyer 
Re: стъпки и процедури при покупката на имот
14-10-2010 - 15:01:58
avatar
Quote
RE_Master
Quote
Potential_Buyer
Да, опътете ме към консултант - на лични ако може и да е от Варна

Аз още не съм срещнал някой от който да съм 100% доволен и с кеф да съм му платил комисион. Всъщност никой не си е вършил работата и на никой не съм платил. Мога да ти пратя black list smiling smiley

Браво!Преведи black list -това сметките за парното оставени от наематели ли са?:}
Re: стъпки и процедури при покупката на имот
14-10-2010 - 15:06:59
avatar
Quote
Potential_Buyer
RE_Master и black list е ОК smiling smiley Аз вече си заформям личен мой, но без да е категоричен, а само ориентировъчен.

Imotko, ти да не си дежурният шегаджия на форума - все се закачаш с някой smiling smiley (с най-добри чувства разбира се)

Не той е будната съвест на форумаwinking smiley
Re: стъпки и процедури при покупката на имот
14-10-2010 - 15:20:00
Диче много по диагонала четеш моето момче, избирателно един вид. Дай да изясним кой какво казва :

Аз казвам : За да се определи адекватно цената на един имот трябва да се използват няколко независими методики. Примерно: доход от наем и цената на която са се продали подобни имоти в последните 6-12 месеца. Под подобни имоти имам предвид наистина подобни . Еднакво местонахождение, еднакъв брой помещения, близка квадратура. Трябва да се отчетът и разлики като състояние, изложение, етаж и т.н. . Също така казвам , че уви тази информация не е достъпна за брокерите и те могат да дават мнение САМО на база техния опит. Уви колкото и да е голям в повечето случаи е НЕДОСТАТЪЧЕН. Смятам така защото :

Брокерът в повечето случаи НЯМА сделка с подобен имот в последните 6-12 месеца и единственото което му остава е да сметне "адекватната" според него цена на база някаква средна цена на м2. Този метод за мен е несъстоятелен. Оферните цени в имоти.нет и другите подобни също не могат да са база на задълбочен анализ.

ти казваш :

Quote
dicho
Само глупости от теб. И плюеш, без да имаш представа. Може би не брокерите, които ежечасно общуват с продавачи и купувачи, които единствени знаят реалните цени, на които се купуват/продават имоти, имат тази информация , а ти ?!

Quote
dicho
Ти питаш аз на каква база се изказвам ?! Освен досаден, си и нагъл. Не съм тук да се доказвам, само ще ти светна, че за 20 г. по една сделка на година да имам , по една подробност от сделка да съм научил, пак знам 20 пъти повече от теб.

......... Железни доводи , нали smiling smiley
Re: стъпки и процедури при покупката на имот
14-10-2010 - 16:09:42
Kom_Emine, брокера не е призван да определя цените, той може само да наблюдава движението им и да се съобразява с тях, когато трябва да консултира клиента си. "За да се определи адекватно цената на един имот", само този израз е достатъчен да се види, че представа нямаш. Хората, чиято работа е да определят цената на даден имот, се наричат "оценители", брокерите не сме такива, ти защо реши, че знаеш как трябва да става това , ще попитам в твой стил - на каква база ?
--------------
Брокерът в повечето случаи НЯМА сделка с подобен имот в последните 6-12 месеца и единственото което му остава е да сметне "адекватната" според него цена на база някаква средна цена на м2. Този метод за мен е несъстоятелен. Оферните цени в имоти.нет и другите подобни също не могат да са база на задълбочен анализ.
------------------
Щеше да е смешно, ако не бе жалко. Брокерите, момко, живеят от това, че правят сделки, те не получават заплата и аванс, ако не правеха сделки, нямаше да ги има. Брокерите са тези, които единствени знаят истинските цени, на които стават сделките, нотариусите също не винаги знаят това, а ти - просто няма как да ги знаеш. Ще ми отговориш ли колко сделки с имоти имаш? Направих си труда да проверя за последните шест месеца аз колко имам - 27, без да броя комисиони от наеми, пиша това, не за да се правя на велик, а защото ти настоя. Очаквам ти да ми отговориш.
Re: стъпки и процедури при покупката на имот
14-10-2010 - 16:22:06
Quote
dicho
Направих си труда да проверя за последните шест месеца аз колко имам - 27, без да броя комисиони от наеми......

и един мармот.... smiling smiley

Не бе Дичка, не им е работа на брокерите да определят цената, не им е работа и да защитават интересите на страната която представляват както ти беше казал " брокера не обслужва някоя от страните, а обслужва самата сделка...." , цитирам по памет, ако трябва ще ти извадя цитата. Оставям те сега да си вършиш работата, защото явно си имаш много. Не ми обръщай внимание. Никога не съм сключвал сделки, нямам абсолютно никаква идея какво пиша и ест. всичко написано от мен е лишено от смисъл и логика. Поздрав най-сърдечен.
Re: стъпки и процедури при покупката на имот
14-10-2010 - 17:07:46
А някой може ли да ми отговори, как един брокер защитава интереса и на купувача и на продавача в една сделка, като те имат съвсем противоположни искания?
Re: стъпки и процедури при покупката на имот
14-10-2010 - 17:11:27
Quote
RE_Master
А някой може ли да ми отговори, как един брокер защитава интереса и на купувача и на продавача в една сделка, като те имат съвсем противоположни искания?

Освен в случаите когато единят иска да купи, а другият да продаде smiling smiley

А брокера гледа сделката да стане за да си вземе комисиона, тоест баланса е неизбежен winking smiley
Ако се опита да вземе страна изхвърча от сделката - това е практиката
Re: стъпки и процедури при покупката на имот
14-10-2010 - 17:35:41
Противоположни ?! Напротив - съвсем сходни. Те не са страна в съдебен процес.
Re: стъпки и процедури при покупката на имот
14-10-2010 - 20:34:37
Quote
RE_Master
А някой може ли да ми отговори, как един брокер защитава интереса и на купувача и на продавача в една сделка, като те имат съвсем противоположни искания?

Протовоположни искания имат баба ти и дядо ти, когато спорят кой турски сериал да гледат на цветния телевизор. Страните по една сделка имат едни и същи интереси, само им е трудно да го разберат. Тук е и главната роля на ПОСРЕДНИКА.
Re: стъпки и процедури при покупката на имот
14-10-2010 - 20:42:59
Quote
Potential_Buyer
RE_Master и black list е ОК smiling smiley Аз вече си заформям личен мой, но без да е категоричен, а само ориентировъчен.

Imotko, ти да не си дежурният шегаджия на форума - все се закачаш с някой smiling smiley (с най-добри чувства разбира се)

Благодаря. Аз се закачам поради силно развитото ми чувство за хумор, а тук хумор дал господ. Много си обичам форума и си го чета по цял ден поради липса на работа или други интересни занимания. По това време на деня ми замества телевизията, каквато не гледам. Има и много какво да се научи, има и интелигентни хора и от двата отбора и на двата мача: ъпъри-сривльовци и брокери-тарикати.
На здраве.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход